...
  • PL   EN

koncert w Łazienkach

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich niedziela 25 września 2022 r., godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich niedziela 25 września 2022 r., godz. 12.00 1335 886 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Zapraszamy na pierwszy po przerwie wakacyjnej koncert  z cyklu Młodzi Wirtuozi w Muzeum Łazienki Królewskie w Pałacu na Wyspie. Tym razem na koncercie  usłyszymy skrzypce w różnych odsłonach: solo w utworze Bacha z towarzyszeniem fortepianu w wirtuozowskiej Carmen Waxmana jak również w duecie skrzypcowym Telemanna oraz w sonacie  „Wiosennej” Beethovena. W utworach Chopina oraz Cassado zabrzmi fortepian i wiolonczela. 

Bilety można nabyć w kasach Muzeum. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć  w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtu.be/QE3Ho-70otQ

W programie:
Bach, Beethoven, Cassado, Chopin, Falenta, Fraonceur, Telemann, Waxman

Wystąpią:

Adam Doniec – wiolonczela, Jolanta Adamska – fortepian; duet w składzie: Daniel Dziatkowiak – skrzypce, Kacper Kukliński – fortepian; duet w składzie: Adam Falenta – skrzypce, Marta Kubów – skrzypce; Roksana Goplańska – skrzypce, Maciej Smoląg – fortepian; Jakub Staniszewski –fortepian.

Adam Doniec – 17-letni wiolonczelista, uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, w klasie mgr Beaty Zalewskiej. Adam jest laureatem konkursów zarówno solowych jak i kameralnych, konkursy solowe, w których Adam otrzymał nagrody to: Cello Competition in Prague, III Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy “CELLOLOVE”, Międzynarodowy Konkurs Muzyczny ,,OPUS 2021”, konkursy kameralne: VI Warszawskie Forum Muzyki Kameralnej, XV Ogólnopolski Konkurs Kameralistyki Fortepianowej, International Art Festival & Contest ,,Talents of Europe”, XXX Międzynarodowy Konkurs Młodych Muzyków ,,Citta di Barletta’’ 2020. Wielokrotnie brał udział w Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach oraz w innych kursach mistrzowskich w Pile, Augustowie, czy Nałęczowie gdzie szlifował swój warsztat instrumentalny u takich profesorów jak: Marcin Zdunik, Kazimierz Michalik, Tomasz Strahl, Bartosz Koziak, Tomasz Lisiecki, Edward King, Tomasz Daroch, Rafał Kwiatkowski. Ważną częścią jego muzycznego rozwoju jest współtworzenie od 3 lat tria fortepianowego ,,Tshcekado Trio” w klasie Pana Marcina Koziaka. Adam jest stypendysta Funduszu od 2021 roku.

Duet: Daniel Dziatkowiak -skrzypce, Kacper Kukliński – fortepian – niejednokrotnie występowali razem w różnych składach kameralnych, mieli okazję prezentować się zarówno w Muzeum Łazienki Królewskie jak i Muzeum Zamek Królewski na koncertach KFnrD jako soliści ale również w zespołach kameralnych. Daniel Dziatkowiak – 19-letni skrzypek jest absolwentem Funduszu, od tego roku będzie kontynuował edukację w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem Pawła Radzińskiego, Kacper Kukliński – 17-letni pianista jest uczniem gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie prof. Waldemara Wojtala. Instrumentaliści mają na swoim koncie liczne nagrody w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich oraz festiwalach. Realizując swoją muzyczną drogę nie ograniczają się do występów solowych ale z wielką radością uczestniczą w większych projektach zarówno kameralnych jak i orkiestrowych.

Roksana Goplańska – 19-letnia skrzypaczka, absolwentka klasy prof. Łukasza Błaszczyka  w ZPSM I i II st. im. K. Szymanowskiego nr 4 w Warszawie. Roksana jest laureatką wielu konkursów o zasięgu krajowym i międzynarodowym, m.in.: I nagrody w I Jeno Hubay Violin Competition, Miskolc (Węgry, 2021), Grand Prix w II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Jak Wieniawski”  w Lublinie (2019), trzykrotnie I nagrody w Ogólnopolskim  Konkursie Bachowskim  im. S. Hajzera, Zielona Góra (2019, 2017, 2015), I nagrody w Young Musicians International Competition „Citta di Barletta” (Włochy,2019),  I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini” w Legnicy (2018), II nagrody  na VI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym  im. Rodziny Grobliczów w Krakowie (2019), III nagrody na II konkursie skrzypcowym muzyki polskiej im. W. Wiłkomirskiej i wiele innych. Zadebiutowała w roli solistki  z  orkiestrą symfoniczną Filharmonii Opolskiej w wieku 13 lat (2016).  Wystąpiła także z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Sudeckiej pod batutą Gerardo Estrada (Wenezuela) (2020), oraz z Polsko-Niemiecką Młodzieżową orkiestrą symfoniczną Opole-Poczdam  (2016). Zaprezentowała się również w Pałacu w Łazienkach Królewskich, w Zamku Królewskim w Warszawie, w Europejskim Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego, w ramach Tygodnia Talentów w Dworku Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, w Teatrze Curci w Barletcie ( Włochy), na festiwalu im Krystyny Jamroz w Busku Zdroju, w Filharmonii Opolskiej. Swoje umiejętności doskonaliła uczestnicząc w wielu kursach i warsztatach muzycznych pod kierunkiem m.in.: prof. J. Staniendy, prof. W. Kwaśnego, prof. M. Baranowskiego, prof. K. Jakowicza, prof. A. Tanaki, prof. P. Munteanu, prof. A. Szymczewskiej, prof. Ł. Błaszczyka, prof. A. K. Kulki, prof. T. Tomaszewskiego, prof. S. Tarary (Szwajcaria), prof. H. Zacka (Niemcy), prof. D. Falger (Austria), prof. B. Bryły czy prof. M. Rezler- Niesiołowskiej. Roksana została stypendystką Programu Młoda Polska (2020), stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018, 2020) oraz wielokrotną stypendystką Prezydenta miasta Opola w zakresie osiągnięć artystycznych. Od 2018r. jest pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Duet w składzie: Adam Falenta – skrzypce, Marta Kubów – skrzypce powstał w ramach projektu KFnrD pod nazwą Kameralna Filharmonia Funduszu. Członkowie duetu są stypendystami Funduszu, uczniami szkół muzycznych z różnych miast. Adam Falenta – 16-letni skrzypek, pianista i kompozytor jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu w klasie skrzypiec Grzegorza Bogusza oraz w klasie fortepianu Marka Kamoli. Marta Kubów– 16-letnia skrzypaczka jest z Nysy gdzie uczy się pod kierunkiem Pana Janusza Gajownika. Instrumentaliści są laureatami konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, Marta miała okazję prezentować się zarówno w Muzeum Łazienki Królewskie jak i Muzeum Zamek Królewski na koncertach KFnrD, natomiast Adam brał udział w projekcie orkiestrowym z młodzieżową orkiestrą z Charkowa współorganizowanym przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Krajowy Fundusz oraz Fundację Purpurowe Skrzypce. Adam z Martą wykonają specjalnie napisany na ten koncert utwór Adama „Arcturus” na dwoje skrzypiec. 

Jakub Staniszewski – 14-letni pianista, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. O. Kolberga w Radomiu, w klasie Pani Joanny Ławrynowicz-Just. Jakub jest laureatem konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, do jego ostatnich osiągnięć nalezą: 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów w Żyrardowie (2022), 1 miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefani Woytowicz pod patronatem CEA, 1 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny -Stefańskiej pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2022),1 miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Trzciana 2022, 3 miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Sosnowcu (2022). Oprócz tego Jakub jako laureat konkursów pianistycznych uczestniczył 11-12.08.2022 w „Kwadransach Muzycznych” w Żelazowej Woli w domu urodzenia Fryderyka Chopina, gdzie zaprezentował utwory największego polskiego kompozytora. Doskonalił swoje umiejętności na warsztatach pianistyczny w Krynicy Zdrój, Lusławicach oraz w Łańcucie pod okiem swojej obecnej nauczycielki pani prof. Joanny Ławrynowicz-Just oraz m.in. prof. Wojciecha Świtały, prof. Pawła Zawadzkiego, prof. Andrzeja Tatarskiego. Od 2019 roku jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W 2018 otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Radomia.

Młodzi Wirtuozi – jest to projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski oraz Muzeum Łazienki Królewskie, promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.

Młodych Wirtuozów wspierają:

logo PZU
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.