...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 1500 1000 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieciniedziela 8 września 2019, godz. 12.00Pałac na WyspieMuzeum Łazienki Królewskie.

Zapraszamy!

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Karolina Sekuła z Torunia, urodzona w 2002 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 8 lat pod kierunkiem Marii Krzyżanowskiej. W latach 2012-2015 była uczennicą Szkoły Muzycznej I st. w Chełmży w klasie Marii Frajndt-Owsik. Od 2015 roku uczy się w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu pod kierunkiem Aleksandry Soboń-Wakarecy. Jest tegoroczną laureatką: I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Muse” w Atenach, I miejsca w I Konkursie Muzyki Kameralnej w Kowalewie Pomorskim, II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Broumov, II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ‘’IMKA’’ w Sarajewie, II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Opus” w Krakowie. Ponadto została wyróżniona w IV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Rising stars” w Berlinie oraz Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu. Występowała m. in. w: Żelazowej Woli, Szafarni, Lusławicach, Toruniu – również w roli solistki z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Nowym Jorku (Carnegie Hall), Atenach (Megaron Hall), Szwajcarii, Niemczech, na Litwie. Koncertowała pod batutą Marka Wroniszewskiego, Mariusza Smolija i Przemysława Fiugajskiego. Doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów, m. in.: Zbigniewa Raubo, Janusza Olejniczaka, Katarzyny Popowej-Zydroń, Esther Birringer, Karola Radziwonowicza, Ewy Pobłockiej, Williama Fonga, Zuzany Niederdorfer. Za osiągnięcia otrzymała stypendium kulturalne Miasta Torunia (2018, 2019) oraz stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Prymus Pomorza i Kujaw” (2016-2019). Pod opieką Funduszu jest od 2018 roku.

Kacper Dworniczak ze Stęszewa, urodzony w 2001 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 6 lat w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Henryka Wieniawskiego pod kierunkiem Piotra Kosmowskiego, u którego kontynuuje kształcenie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu. Jest laureatem m. in.: Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Baltic Guitar Days w Szczecinie (III miejsce i nagroda specjalna w 2019), X Międzynarodowego Konkursu PRAguitarra Clasica w Pradze (I miejsce w 2019), Golden Classical Music Awards w Nowym Jorku (I miejsce w 2019), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Wiedniu (III miejsce w 2018), XIII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Verii (II miejsce w 2018), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Cz. Droździewicza w Krynicy (II miejsce w 2018), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. F. Sora we Frydku-Mistku w Czechach (Grand Prix i nagroda specjalna w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Kłodzku (Grand Prix w 2017). W roku 2018 został finalistą konkursu Młody Muzyk Roku. Kacper regularnie koncertuje. Wystąpił m. in. podczas XII Międzynarodowego Festiwalu „Perła Baroku Koncerty Mistrzów”, Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego GITARA VIVA 2019, festiwalu Golden Classical Music Awards w Carnegie Hall w Nowym Jorku, XII Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana na Świętej Górze w Gostyniu i XIII Rosyjsko-Polskiego Festiwalu Młodzieżowa Akademia Sztuk w Moskwie. Stypendysta Stowarzyszenia Przyjaciół Młodego Artysty PUER DOCILIS w Poznaniu, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, MKiDN, laureat nagród Prezydenta Miasta Poznania za osiągnięcia artystyczne. Pod opieką Funduszu był w roku 2014 i jest ponownie od 2016.

Daniel Dziatkowiak z Bydgoszczy, urodzony w 2003 roku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy pod kierunkiem Michaliny Radzińskiej. Od 2016 roku jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Pawła Radzińskiego. Jest laureatem m. in.: VI Turnieju Kameralnego w trzech odsłonach w Bydgoszczy (II nagroda w duecie w 2019), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (II nagroda w 2019), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ‘Citta di Airola’ (I nagroda w 2018), II Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Muzycznego w Sorrento (Grand Prix w 2017), I Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego „Witold Rowicki in Memoriam” w Żywcu (II nagroda w 2016), Festiwalu i VII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego we włoskiej Filadelfii (I nagrody w latach 2014-2016). W wieku 9 lat po raz pierwszy wystąpił publicznie, grając z orkiestrą kameralną Akademii Muzycznej w Bydgoszczy „Accademia dell’ arco” pod dyrekcją prof. Pawła Radzińskiego. Koncertował z nią później w Bydgoszczy, Krakowie, Gnieźnie, Żywcu, na Podkarpaciu, a także dwukrotnie (2018, 2019) na koncertach w Hiszpanii, zaś w 2019 również podczas kilku występów w Moskwie. Od sześciu lat doskonali swoje umiejętności, uczestnicząc w kursach mistrzowskich w Łańcucie i niemieckim Goch, a wcześniej również w Bałoszycach. Pod opieką Funduszu jest od 2018 roku.

Dominik Gawarkiewicz z Torunia, urodzony w 2002 roku. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu pod kierunkiem Doroty Bojarczuk, u której kontynuuje kształcenie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. Dominik gra w szkolnej orkiestrze oraz w kwartecie smyczkowym. Jest laureatem m. in.: Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (I miejsce w 2019, III – w 2017), Konkursu Zespołów Kameralnych we Wrocławiu (wyróżnienie w duecie w 2019), Konkursu na Festiwalu im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu (tytuł laureata w 2019), Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. J. Vychytila w Pradze (III miejsce w 2018), Ogólnopolskiego Konkursu „WiolonczELKA” w Ełku (III miejsce w 2018). Koncertował w roli solisty z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Uczestniczył w projekcie orkiestrowym Młodej Polskiej Filharmonii. W minionym roku wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu „Probaltica” w Toruniu, wziął udział w cyklicznym programie telewizyjnym ,,Bulwar Sztuki’’ oraz w projektach musicalowych pt. „Kopernik Sięgając Gwiazd” i „Herbatka o 5”. Regularnie uczestniczy w kursach mistrzowskich, podczas których doskonali grę pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m. in.: Magdaleny Bojanowicz, Bartosza Koziaka, Marcina Zdunika, Tomasza Darocha, Tomasza Strahla, Kazimierza Michalika, Tomasza Lisieckiego. Od 2017 roku jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, a w tym roku otrzymał Stypendium Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury.

W programie: Bacewicz, Czajkowski, Mangoré, Paganini, Ponce, Szostakowicz, Wieniawski

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

Koncert sfinansowano ze środków Fundacji PZU oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS