...
  • PL   EN

Koncert w Zamku Królewskim

Koncert w Zamku Królewskim 2560 1700 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim w Warszawie – Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 27 stycznia 2019, godz. 12.00 Sala Koncertowa – Zapraszamy!

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Wiktoria Osińska z Nowego Dworu Mazowieckiego, urodzona w 2004 roku w Warszawie. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie pod kierunkiem Anny Skibińskiej-Haponiuk. Jest laureatką m. in.: Międzynarodowego Konkursu im. Jana Vychitila  w Pradze, Międzynarodowego Konkursu im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach, Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy, Ogólnopolskich Spotkań Młodych Wiolonczelistów w Ełku, Ogólnopolskiego Konkursu Miniatury Wiolonczelowej im. L. Szymłowskiego w Warszawie, Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie, Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Polski Wiolonczelista” w Bochni, a także konkursów zespołów kameralnych (w Gdańsku Sochaczewie, Sierpcu, Łomiankach). W 2015 i 2017 koncertowała podczas Dni Polsko-Szwajcarskich w Heiden i Wolfhalden. Wiktoria uczestniczyła w warsztatach muzycznych prowadzonych przez prof. T. Strahla, prof. A. Zielińskiego, prof. K. Michalika. W roku 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2015 roku.

Mateusz Dubiel z Bielska-Białej, urodzony w 2004 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W latach 2012-2018 kształcił się  klasie Anny Lenart w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Obecnie uczy się pod kierunkiem Anny Skarbowskiej. Jest laureatem nagród na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku (2015-2017). W 2017 zajął II miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Broumovská klávesa w Broumov oraz III miejsce w  VII  Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Moszkowskiego Per aspera ad astra w Kielcach. W 2018 zdobył I nagrodę w IX Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie oraz III nagrodę w XV Konkursie Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku. Uczestniczył w kursach z prof. Andrzejem Jasińskim, prof. Katarzyną Popową-Zydroń, prof. Joanną Ławrynowicz-Just, prof. Mirosławem Herbowskim. W 2017 wystąpił podczas Koncertu Świątecznego Polskiego Instytutu w Wiedniu oraz na festiwalu „Muzyczna Korzkiew”. Od roku 2014 gra na corocznych koncertach świątecznych fundacji „Soroptimist International”. Mateusz jest również pianistą w szkolnym Big-Bandzie. Interesuje się muzyką jazzową. Od roku 2015 uczęszcza na lekcje improwizacji do Wacława Srogi. Skomponował muzykę do filmu „Winogrona” w reż. Natalii Gajowniczek, ponadto bierze udział w tworzeniu opracowań muzycznych i komponowaniu muzyki do piosenek Ogólnopolskiego Konkursu „The bat kid”. Jedna z nich znalazła się w półfinale prestiżowego konkursu dla twórców piosenek International Songwritig Competition w Nashville. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

Adam Suska z Gdańska, ur. w 2000 roku. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Magdaleny Szczepanowskiej. W swoim dorobku artystycznym ma nagrody w międzynarodowych i krajowych konkursach muzycznych, m. in.: Grand Prix w 21. Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych im. Bohdana Warchala na Słowacji, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Brukseli, I miejsce w II Podlaskim Konkursie uczniów klas skrzypiec i altówki Szkół Muzycznych II stopnia. Ponadto otrzymał tytuł laureata 16 International Masterclasses Schola Arvensis w Dolnym Kubinie na Słowacji. Jako młody muzyk brał udział w liczących się w środowisku międzynarodowym wydarzeniach i koncertach organizowanych w największych ośrodkach muzycznych w: Bratysławie, Londynie, Kopenhadze, Reykjaviku, Sztokholmie, Olsztynie, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Gdańsku. Był stypendystą Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Otrzymał stypendium „Drzwi do Kariery”. Obecnie jest stypendystą Rotary Club Gdańsk-Sopot-Gdynia. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

Jan Walczak z Gdańska, urodzony w 2000 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Zdobył wiele nagród i wyróżnień w konkursach pianistycznych oraz konkursach muzyki kameralnej. Do najważniejszych osiągnięć zalicza: I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznych na Malcie (2017), I nagrodę w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Pianistów Broumovská klávesa w Broumov (2016), I nagrodę ze specjalnym wyróżnieniem na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Simone Delbert-Février w Nicei (2015), II nagrodę na IV Ogólnopolskim Pianistycznym Forum Muzyki Polskiej w Skierniewicach (2017), III nagrodę na XIX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2016) oraz III nagrodę na IX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym uczniów szkół muzycznych II st. EPTA w Krakowie (2018). Jan Walczak brał czynny udział m. in. w Międzynarodowym Kursie Pianistycznym w Katowicach, Warszawskich Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich im. M. Paderewskiego oraz Paderewski Piano Academy w Bydgoszczy. Kształcił się pod kierunkiem takich profesorów jak: Katarzyna Popowa-Zydroń, Zbigniew Raubo, Waldemar Wojtal, Józef Stompel, Tamás Ungár, Andrey Shibko czy Jan Jiraček von Arnim. Został wielokrotnie wyróżniony stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2016 roku.

W programie: Bach, Beethoven, Chopin, Ginastera, Macalik, Paderewski, Skriabin, Tessarini, Wieniawski.

Serdecznie zapraszamy