...
  • PL   EN

Koncert w Łazienkach Królewskich

Koncert w Łazienkach Królewskich 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

W niedzielę 23 lutego o 12:00 zapraszamy na koncert naszych stypendystów do Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.


Bilety na wydarzenie w cenie 10 zł można nabyć w kasach Muzeum Łazienki Królewskie.

Zagrają znakomici młodzi instrumentaliści:

Antoni Grajewski z Warszawy, urodzony w 2007 r. Uczeń VI klasy szkoły muzycznej I stopnia w ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia konkursowe, wśród nich m.in. II miejsce w XVI Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym Gry na Instrumentach Dętych „Pro Bochemia” w Ostrawie (2018), III miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie (2018), I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Wadowicach (2019), II miejsce na XIII Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim (2019) oraz III miejsce solo i I miejsce w duecie w X Ogólnopolskim Konkursie „Instrumenty Dęte” w Chełmnie (2019). W lutym 2018 r. wystąpił podczas koncertu „…gdyby 1000 klarnetów”, poświęconego pamięci profesorów Ludwika Kurkiewicza i Ryszarda Sztajerwalda, w składzie trio klarnetowego oraz jako członek Warszawskiej Orkiestry Klarnetowej. W czerwcu 2019 r. zagrał jako solista w koncercie „Młode talenty” w Muzeum Łazienki Królewskie. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2019 r.

Hubert Marczak z Łodzi, urodzony w 2008 r. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. Jest laureatem wielu konkursów. W 2019 r. zajął m.in. I miejsce w XII Przedświątecznym Regionalnym Konkursie Gitarowym w Bełchatowie, III miejsce w XIII Mikołajkowym Konkursie Gitarowym dla Dzieci w Rybniku oraz II miejsce na VII Festiwalu Gitarowym „Wśród pól” w Witowicach, nagrodzony został również Grand Prix podczas IV Festiwalu Gitarowego na Zamku Golub-Dobrzyń. Koncertuje charytatywnie w przedszkolach, domach kultury, domach opieki i placówkach opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych. Występował w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Muzeum – Zamku w Łańcucie, Akademii Sztuki w Szczecinie, Filharmonii Łódzkiej oraz w Pałacu Herbsta w Łodzi. W 2019 r. otrzymał stypendium artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego oraz stypendium Centrum Edukacji Artystycznej. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2019 r.

Michał Stochel z Zarębek koło Kolbuszowej, urodzony w 2007 r. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej, pod kierunkiem Tomasza Blicharza, u którego nadal się uczy. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych. W 2019 r. uzyskał m.in. III miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym w Kielcach, Grand Prix w III Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim, I miejsce w XVIII Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych, II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie (Czechy), I miejsce i Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Scandalli w Bielsku Białej. Jest stypendystą Centrum Edukacji Artystycznej oraz Regionalnej Fundacji Rozwoju „Serce” w Kolbuszowej. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2019 r. Podczas koncertu w Łazienkach Królewskich wykona utwory na dwóch instrumentach – akordeonie guzikowym i klawiszowym.

Piotr Olesz z Gdańska, urodzony w 2006 r. Od 2013 r. uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie wiolonczeli Jadwigi Ewald. Brał udział w wielu konkursach, również międzynarodowych, gdzie zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.: I miejsce w kategorii wiolonczela w Międzynarodowym Konkursie im. Bohdana Warchala „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie (2016, 2018), II miejsce podczas 13th International Competition Young Virtuosos w Sofii (2017), I miejsce w International Jan Vychytil Cello Competition w Pradze (2018, 2020), III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2019) oraz I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym we Wrocławiu (2019). Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2019 r.

Dziękujemy za możliwość organizacji koncertu Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Organizację koncertu wspierają:

Alior Bank i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS


Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci – stowarzyszenie społeczne, które wspiera w rozwoju uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, wyróżniających się wybitnymi uzdolnieniami poznawczymi, muzycznymi, baletowymi i plastycznymi.