...
  • PL   EN

Koncert w Łazienkach Królewskich

Koncert w Łazienkach Królewskich 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

UWAGA! Koncert został odwołany.

Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 15 marca 2020, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Zapraszamy serdecznie!

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Leon Klimiuk z Warszawy, urodzony w 2007 roku. Uczeń klasy I/II stopnia Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie. Od piątego roku życia uczy się gry na klarnecie u profesora Jerzego Czyrana. Laureat wielu konkursów o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Zdobył: I nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych IWIC w Warszawie (2016r.), grając w III etapie z orkiestrą kameralną;  II miejsce na IX Ogólnopolskim Konkursie „ Mały, czy duży wirtuoz” w Warszawie (2016r.); III miejsce na X Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych „Jupiter” w Krakowie (2016r.);  II miejsce na XII Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim (2017r.); I miejsce na XI Ogólnopolskim Konkursie „ Mały, czy duży wirtuoz” w Warszawie (2018r.); I miejsce na I Konkursie Instrumentów Dętych im. B. Strawy i F. Krzemińskiego w Lublinie (2018r.); II miejsce na XVII Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym Gry na Instrumentach Dętych Drewnianych „Pro Bohemia” w Ostrawie (2018 r.); I miejsce na XIII Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim oraz  II miejsce w Trio Klarnetowym (2019 r.);  I miejsce na II Konkursie Instrumentów Dętych im. B. Strawy i F. Krzemińskiego w Lublinie (2019 r.). Dwukrotnie otrzymał wyróżnienia na Regionalnych Przesłuchaniach CEA w Siedlcach i Warszawie (w 2017 i 2018 r.). Występował wielokrotnie jako solista oraz w Trio Klarnetowym podczas koncertów kameralnych w Nowym Świecie Muzyki i Salonie Chopina, na Zamku Królewskim, w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, Centrum Promocji Kultury w „Podwieczorku z muzyką kameralną”, Ogólnopolskim Przeglądzie Tańca i Piosenki Ludowej, Wolskim Centrum Kultury, na Międzynarodowym Forum Młodych Muzyków w Warszawie, a także podczas Konferencji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Koncertował również z orkiestrą I stopnia. Obecnie występuje jako solista, w zespole kameralnym (trio) oraz orkiestrze II stopnia i przygotowuje się do kolejnych konkursów. W najbliższym czasie wraz z orkiestrą wybiera się do Belgii na koncerty w Brukseli i Antwerpii. Pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2019 r.

Hanna Pozorska z Gdańska, ur. w 2004 roku. Uczennica OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku pod kierunkiem prof. Małgorzaty Skorupy. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat. Laureatka wielu czołowych nagród w konkursach skrzypcowych, kameralnych zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Do najważniejszych osiągnięć należą: Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań CEA, Katowice 2015; I miejsce i Nagroda Specjalna w XI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Pamięci A. Januszajtis, Gdańsk 2015; Grand Prix i Nagroda Specjalna w XIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz, Wrocław 2016, I miejsce i Nagroda Specjalna w V Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Rodziny Grobliczów, Kraków 2016; II miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini”, Legnica 2017; I miejsce w Młodzieżowym Konkursie na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego, Tomaszów Mazowiecki 2018; Grand Prix w 4th International Music Competition, Wilno 2018; Grand Prix i Nagroda Specjalna w II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. J. Kaliszewskiej, Poznań 2019; I miejsce w VI Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach, Bydgoszcz 2019; I miejsce i Nagroda Specjalna na XIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Pamięci A. Januszajtis, Gdańsk 2019; I miejsce i Nagroda Specjalna na VI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Rodziny Grobliczów, Kraków 2019; I miejsce na VII Grudziądzkim Konkursie Skrzypcowym im. P. Janowskiego, 2019. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska, MKiDN „Młoda Polska” oraz stypendystką MKiDN za osiągnięcia artystyczne w roku 2018/2019. Uczestniczyła w kursach muzycznych w kraju i za granicą m. in.: podczas Valdres Festival w Norwegii, Morningside Music Bridge w Bostonie. Była koncertmistrzem „Lusławickiej Orkiestry Talentów” w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego. Jako solistka brała udział w licznych koncertach m. in.: na Zamku Królewskim i w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w Miralles Saal w Hamburgu, podczas „Rockport Music Festival” w USA oraz w prestiżowym programie „From The Top” w Bostonie. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „Emanacje” wystąpiła w Centrum Kultury Zydowskiej w Krakowie oraz w Atmie w Zakopanem. Swoje umiejętności rozwijała pod kierunkiem wybitnych skrzypków takich jak: Á. Bayeva, T. Gadzina, Midori Goto, K. Jakowicz, K. A. Kulka, B. Nizioł, M. Rakowski, J. Stanienda, A.Szymczewska, J.Crow, Weigang Li, Shanshan Yao. Pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2015 roku.

Kacper Puczko z Warszawy, ur. w 2003 roku. Uczeń w szkole OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie dr hab. prof. UMFC w Warszawie Pawła Gusnara oraz dr Alicji Wołyńczyk. Kacper Puczko za wybitne osiągnięcia artystyczne został stypendystą Programu „Młoda Polska” (2019 r.), otrzymał także Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018, 2019 r.). Kacper jest zdobywcą około 40 najwyższych nagród na prestiżowych konkursach muzycznych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, między innymi w Paryżu, Lublanie, Ostrawie, Lübece czy Varaždinie. Koncertował w Polsce na deskach takich sal koncertowych jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, Sala Balowa Zamku Królewskiego w Warszawie, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Filharmonia Zielonogórska,  Sala Koncertowa ASP w Warszawie, Sala Koncertowa UMFC. Dawał koncerty również za granicą, a więc w Wiedniu, Lübece, Frankfurcie, Varaždinie, Maruševcu, Wilnie, Ostravie, Gap, Arosie, czy Bad Homburgu. Kacper Puczko od lat bierze udział w renomowanych kursach saksofonowych w całej Europie, między innymi w Szwajcarii, Niemczech, Chorwacji, Polsce czy we Francji, kształcąc się pod okiem takich profesorów jak Claude Delangle, Vincent David, Arno Bornkamp, Christan Wirth, Lars Mlekusch, Timothy McAllister, Simon Diricq, Jean-Denis Michat czy Asya Fateyeva. Młody saksofonista prowadzi szeroką działalność kameralną. Jest m.in. członkiem Warsaw Saxophone Orchesta, duetu z harkistką Marceliną Dąbek, z którą prowadzi działalność koncertową od 2019 roku czy kwartetu saksofonowego, z którym bierze udział w licznych konkursach (zdobyli m.in. nagrodę Grand Prix na Konkursie Zespołów Kameralnych CEA w 2019 r.). Pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2016 roku.

Mateusz Dubiel z Bielska-Białej, urodzony w 2004 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W latach 2012-2018 kształcił się klasie Anny Lenart w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Obecnie uczy się pod kierunkiem prof. Mirosława Herbowskiego oraz p. Anny Skarbowskiej. Jest laureatem nagród na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku (2015 – II miejsce, 2016 – III miejsce, 2017 – I miejsce). W 2017 zajął II miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Broumovská klávesa w Broumov (Czechy) oraz III miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Moszkowskiego Per aspera ad Astra w Kielcach. W 2018 zdobył I nagrodę w IX Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie oraz III nagrodę w XV Konkursie Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku. W 2019 roku zdobył I miejsce i 4 nagrody dodatkowe na 27. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, oraz I miejsce i nagrode specjalną za wyróżniające wykonanie sonaty na 52. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Virtuosi Per Musica di Pianoforte” w Czechach. Uczestniczył w kursach prowadzonych przez wybitnych pedagogów i artystów takich jak m.in prof. Andrzej Jasiński, prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, prof. Krystyna Borucińska, prof. Joanna Ławrynowicz-Just, prof. Charles Owen, dr. Bartosz Koziak, p. Aleksandra Świgut. W 2017 wystąpił podczas Koncertu Świątecznego Polskiego Instytutu w Wiedniu. Koncertował m.in na Zamku Królewskim w Warszawie, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Centrum Muzyki Vigyázó Sandor w Budapeszcie, North Bohemian Theatre w Czechach, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Pałacu Szustra w Warszawie. Występował na Festiwalach „Wakacje z Chopinem” (Szafarnia) oraz „Muzyczna Korzkiew”. Od roku 2014 gra na corocznych koncertach świątecznych fundacji “Soroptimist International”.
Pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od roku 2018.

Dziękujemy za możliwość organizacji koncertu Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Organizację koncertu wspierają:

Alior Bank i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Koncert KFnrD