...
  • PL   EN

Koncert absolwentów w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Koncert absolwentów w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach 1674 961 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Serdecznie zapraszamy na Koncert absolwentów , który odbędzie w sobotę 12 marca o godz. 19.00 w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach. Wystąpią soliści i kameraliści młodego pokolenia: Natan Dondalski, Marta Gidaszewska, Marcin Koziak, Robert Łaguniak, Michał Rot, Aleksandra Świgut. Artyści biorący udział w koncercie są absolwentami Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym – obecnie Program ZDOLNI.

W programie Koncertu znajdą się utwory kameralne i solowe. Pierwszą część koncertu wypełnią utwory Milhaud’a, Juona, Moszkowskiego w wykonaniu tria fortepianowego a w drugiej obok mało znanych szerokiemu gronu odbiorców utworów Statkowskiego, Sindinga usłyszymy monumentalną Sonatę b- moll Chopina. 

Koncert towarzyszy XXVIII Warsztatom Muzyki Kameralnej, na którym spotyka się kilkudziesięciu stypendystów Programu. Zajęcia w Lusławicach poświęcone są kameralistyce oraz  wspólnemu rozwijaniu wiedzy dotyczącej interpretowanych utworów. Zgodnie z ideą Funduszu, którą jest wspieranie rozwoju w sposób kompletny i wszechstronny do udziału w Warsztatach są zapraszani muzycy , plastycy i humaniści. W programie warsztatów – w nawiązaniu do tradycji miejsca spotkania, związanego z działalnością arian i Fausta Socyna – kontynuujemy i rozwijamy działalność Szkoły Lusławickiej.  Szkoła obejmuje zbiór wykładów, warsztatów i spotkań poświęconych problematyce reformacji. Warsztaty wpisują się w idee Krzysztofa Pendereckiego,  założyciela i patrona ECM  „dążenie do upowszechniania wśród szerokich kręgów słuchaczy dzieł tworzonych współcześnie i wykonywanych przez muzyków młodego pokolenia i ich mistrzów”. Warsztaty są także okazją do odkrycia nowych dziedzin nauki, poznania świata z nieco innej strony oraz nawiązania przyjaźni, które przenoszą się na tworzenie spójnego środowiska muzycznego.

Koncert absolwentów jest jednym z dwóch wydarzeń XXVIII Warsztatów Muzyki Kameralnej otwartych dla publiczności. Drugim będzie Koncert Muzyki Kameralnej w wykonaniu uczestników warsztatów (piątek 18 marca o godz. 19.00), podczas którego zaprezentują oni przygotowane w trakcie dwutygodniowej pracy utwory. Zapraszamy na oba wydarzenia, w których spotyka się kilka pokoleń muzyków – wszystkich łączy wspólna muzyczna pasja i Krajowy Funduszu na rzecz Dzieci!

Wstęp wolny