...
  • PL   EN

Odkrycia – ogłoszenie wyników

Odkrycia – ogłoszenie wyników 839 628 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Serdecznie zapraszamy na transmisję uroczystości ogłoszenia wyników konkursu Odkrycia – Polska Edycja EUCYS 2021. Odbędzie się ona we wtorek, 27 kwietnia o godzinie 17:00 na Facebooku Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Podczas uroczystości poznamy laureatów polskiej edycji międzynarodowego konkursu naukowego. Wśród finalistów są uczniowie szkół z całego kraju m.in. z Wrocławia, Leżajska, Bydgoszczy, Bochni, Bielska-Białej, Tarnowa czy Swarzędza.

WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU

Rozstrzygnięcie konkursu Odkrycia to święto – święto młodych naukowców, celebracja wiedzy, zaangażowania i badawczej rzetelności. Podziękowanie dla wszystkich pracowników nauki i edukacji, który pomagają uczniom w przygotowaniu projektów badawczych, recenzują je i oceniają. Dla uczestników Odkryć, którzy od miesięcy cierpliwie oczekują na finał wieloetapowej oceny swoich badań, kluczowa będzie informacja o podziale nagród. W tym roku czekają na nią autorzy 14 finałowych prac.

Szczegóły projektów, jak również dodatkowe informacje o tegorocznej edycji konkursu znajdą Państwo w katalogu Odkrycia 2021.

Odkrycia to interdyscyplinarny konkurs naukowy, będący polską edycją Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (European Union Contest for Young Scientists – EUCYS). Od ponad 25 lat prezentowane są w nim najlepsze projekty uczniowskie z całej Polski. Zgłaszane prace recenzują i oceniają największe autorytety naukowe w naszym kraju. Laureaci pierwszych nagród Odkryć tworzą reprezentację na finały międzynarodowe EUCYS. Projekty z Polski są tam niezwykle cenione – w kwalifikacji zdobytych nagród polskich uczniów wyprzedzają jedynie koleżanki i koledzy z Niemiec.

Organizatorem Odkryć Polskiej Edycji EUCYS  jest od 1995 roku Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci – stowarzyszenie zrzeszające naukowców, popularyzatorów, artystów, badaczy i studentów przekonanych, że rozwój talentów i pasji młodych ludzi to sprawa ważna dla całego społeczeństwa. Działamy od 1983 roku, organizując nieodpłatne warsztaty, obozy, staże naukowe, koncerty i wystawy dla najzdolniejszych uczniów z całej Polski. Wspieramy ich, by mogli w przyszłości zmieniać świat na lepsze.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS