...
  • PL   EN

Wystawa Prac Młodych Plastyków

Galeria ABAKUS Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej im. Komisji Edukacji Narodowej (ul. Jezuicka 4, Warszawa) gości wystawę naszych stypendystów. Wystawa czynna jest od 15 marca do 15 kwietnia 2012 r. Wstęp wolny.

Na wystawie prezentowane będą prace uczestników programu Funduszu o uzdolnieniach plastycznych z całej Polski w wieku od dziesiątego do dziewiętnastego roku życia.

Prace wybrane zostały przez znanych plastyków i pedagogów: prof. Jacka DYRZYŃSKIEGO, prof. Franciszka MAŚLUSZCZAKA, prof. Grzegorza PABLA, prof. Mariana STĘPAKA, prof. Stanisława TRZESZCZKOWSKIEGO.

Aranżacji wystawy dokona prof. Stanisław TRZESZCZKOWSKI z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Plakat i zaproszenie wystawy zaprojektowała dawna stypendystka Funduszu Aleksandra Zaręba.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; pomaga w rozwoju wybitnie uzdolnionym uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych od 1983 roku. W roku szkolnym 2011/12 w programie uczestniczy 548 uczniów o uzdolnieniach akademickich i artystycznych ze wszystkich 16 województw.

Dla uzdolnionych plastycznie organizujemy wystawy, konsultacje wybitnych twórców, plenery malarskie (w ubiegłym roku – Wielodyscyplinarne Spotkania Rzeczpospolita mniej znana w Zwierzyńcu).

Wystawa w Galerii ABAKUS będzie czynna do 15.04.2012 r., galeria czynna codziennie w godz.: 11.00 – 20.00.

Serdecznie zapraszamy!

{gallery}12ABAKUS{/gallery}