...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 27 maja 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”45″ sortorder=”302,301,303,304″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”400″ thumbnail_height=”400″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Kamila Wawrzeńczyk z miejscowości Micigózd w woj. świętokrzyskim, ur. w 2001 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. L. Różyckiego w Kielcach w klasie Doroty Urbańskiej-Olczyk. Obecnie kształci się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Kielcach pod kierunkiem Artura Jaronia. Jest laureatką m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Spotkania z Chopinem” w Żywcu (I miejsce w 2018), Międzynarodowego Konkursu im. M. Moszkowskiego w Kielcach (I nagroda w 2017), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Druskiennikach na Litwie (I nagroda w 2017), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Kaunas Sonorum” w Kownie (III miejsce w 2017), Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (I miejsce oraz nagroda specjalna w 2016). Kilkakrotnie grała koncerty z  Filharmonią Świętokrzyską oraz Orkiestrą Kameralną „Wirtuozi Lwowa”. Koncertowała w Danii, Serbii, Portugalii, na Litwie i Słowacji. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji im. Agi Skrobackiej „Wiatr w żagle”. W 2016 otrzymała nagrodę „Talenty Świętokrzyskie”. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

Natalia Wojciechowska z Woli Zambrowskiej w woj. podlaskim, ur. w 2003 roku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Zambrowie w klasie Beaty Stankiewicz. Obecnie kształci się pod jej kierunkiem w Szkole Muzycznej II st. w Łomży. Jest laureatką m. in.: 59. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Usti nad Orlicą w Czechach (I miejsce w 2017), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (III miejsce w 2017), Konkursu Micka Competition w Pradze (I miejsce i Nagroda dla najlepszego uczestnika w 2017), IV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego w Toruniu (II miejsce w 2017), VII Międzynarodowych Spotkań Młodych Skrzypków im. Prof. M. Ławrynowicza w Płocku (IV miejsce w 2017, III – w 2016), I Ogólnopolskiego Konkursu im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu (II miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Wilnie (II nagroda w 2016), 14th International Independent Music Competition „Individualis” na Ukrainie (I nagroda w 2016), X Warmińsko-Mazurskiego Konkursu Młodego Skrzypka w Olsztynie (Grand Prix w 2016), VII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. J. Garści w Stalowej Woli (III miejsce w 2016). Koncertowała w Zamku Królewskim w Warszawie, Kościele Św. Katarzyny w Wilnie, Ambasadzie Polskiej w Pradze. Dokonała nagrania w Czeskim Radiu w Pradze. W latach 2014-2016 występowała jako solistka z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną. Swoje umiejętności doskonali podczas Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie, Kołobrzegu, Bałoszycach, Żychlinie oraz Ogólnopolskich Warsztatach Muzycznych w Łomży. W 2017 r. została laureatką stypendium „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

Kamila Dmytrykiw z miejscowości Lipie w woj. śląskim, ur. w 1999 roku. Uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie w klasie prof. Włodzimierza Gołębiowskiego. Naukę gry na klarnecie rozpoczęła w 2009 roku. Jest laureatką m. in.: Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Rzeszowie (I miejsce), Konkursu dla Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia „Wokół Mozarta” w Krakowie (I miejsce), III Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Sosnowcu (II miejsce), III Międzynarodowego Konkursu Klarnetowego w Warszawie (III miejsce). Jako solistka występowała z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej oraz Orkiestrą Kameralną „Sinfonia Concertante”. Umiejętności muzyczne kształciła podczas lekcji mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych profesorów: Arkadiusza Adamskiego, Karela Dohnala, Igora Františáka, Florenta Héau, Jorge Montilla, Mirosława Pokrzywińskiego, Gabora Varga, Stephana Vermeerscha. Kilkakrotnie brała udział w nagraniach m. in. podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Orkiestr Szkolnych, organizowanego przez Akademię Filmu i Telewizji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Częstochowy, dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej oraz laureatką programu „Młoda Muzyczna Akademia” powstałego z inicjatywy Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

Mateusz Zimnik z miejscowości Lędziny w woj. śląskim, ur. w 2003 roku. W 2016 roku ukończył Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Miarki w Lędzinach oraz Zespół Szkół Muzycznych I st. im. F. Rybickiego w Tychach pod kierunkiem Grzegorza Szczyrby. Obecnie jestem uczniem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie trąbki Rafała Dudka. W trakcie dotychczasowej edukacji koncertował jako solista, muzyk orkiestrowy i z big bandem. Gra również w nonecie trąbkowym, sekstecie trąbkowym, kwintecie dętym blaszanym oraz kwartecie dętym blaszanym. Jest laureatem m. in.: V Głogowskiego Konkursu Trębaczy (I miejsce w 2018), Konkursu „Pro Bohemia” w Ostrawie (Grand Prix w 2018), IV Świętokrzyskiego Festiwalu Klas Instrumentów Dętych SM I i II st. w Kielcach (II miejsce w 2018), VII Ogólnopolskiego Konkursu im. L. Lutaka w Krakowie (I miejsce w 2018), II Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Finalis” w Białymstoku (Złoto i Nagroda Specjalna w 2018), VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy w Kaliszu (I miejsce w 2017), XXIV Śląskiego Konkursu „Blacha dla najmłodszych” w Dąbrowie Górniczej (I miejsce w 2017), Międzynarodowego Konkursu Trębaczy w Krapkowicach (Grand Prix w 2017), 11th International Interpretative Competition for Wind Instruments w Brnie (I miejsce w 2017). Swoje umiejętności doskonalił podczas warsztatów prowadzonych przez wybitnych trębaczy i pedagogów: Tamira Akta, Paula Archibalda, Sergiu Carstea, Igora Cecocho, Stanisława Dziewiora, Charliego Greena, Romana Grynia, Benedykta Matusika, Wacława Mulaka, Volodymyra Podolchuka, Keitaro Shimizu, Tomasza Ślusarczyka, Andrea Tofanellego, Michała Tyrańskiego. Jest stypendystą programu „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2016/2017. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

 

W programie: Czajkowski, Chopin, Elgar, Marcello, Neruda, Poulenc, Thomé, Wieniawski

Serdecznie zapraszamy

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.