• PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 8 kwietnia 2018, godz. 12.00 Sala Koncertowa.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”42″ sortorder=”290,288,289,287″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”360″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Agata Powrósło z Opola, ur. w 2006 roku. Naukę gry na flecie rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu w klasie fletu mgr Anny Dzienniak. Jest laureatką m. in.: IV Świętokrzyskiego Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I i II st. w Kielcach (I nagroda w 2018), XIX International Flute Competition Tahir Kulenovic w Valievie w Serbii (I nagroda w 2017), XV Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Pro Bohemia w Ostravie (III nagroda w 2017), IV Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego w Gdowie (I nagroda w 2017), X Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych JUPITER w Krakowie (I nagroda w 2016), IV Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Jastrzębiu Zdroju (II nagroda w 2016), XI Polskiego Konkursu Fletowego w Sieradzu (II nagroda w 2016), XXV Konfrontacji Instrumentów Dętych w Oławie (III nagroda w 2016), XXIII Śląskiego Konkursu „Drewno dla najmłodszych” w Dąbrowie Górniczej (III nagroda w 2016), XV Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Solistów w Jaworznie (II nagroda w 2015), III Wiosennych Konfrontacji Młodych Flecistów w Lublińcu (I nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Wiosennego Festiwalu Fletowego (Grand Prix w 2015, I nagroda w 2013). Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

Julia Leniart z Wrocławia, ur. w 2003 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat. W latach 2011-2016 uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu do klasy fortepianu pani Inezy Kuprianowicz. Obecnie jest uczennicą Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu i uczy się pod kierunkiem pana Adama Jezierzańskiego. W 2015 jako jedyna Polka wzięła udział w programie Allianz Junior Music Camp, realizowanym przez Fundację Langa Langa. Z ponad 300 młodych pianistów z 49 krajów w drodze konkursu zostało wyłonionych 10 uczestników warsztatów, prowadzonych były przez wybitnego chińskiego pianistę, Lang Langa. Julia jest laureatką m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Città di Barletta” we Włoszech (I miejsce i nagroda specjalna w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Szczecinie (II miejsce w 2016), Windsor International Piano Competition w Londynie (I miejsce w 2015), 15. Monachium Klavierpodium – International Piano Competition w 2015 (8 nagród specjalnych), Valletta International Piano Festival & Piano Competition na Malcie (I miejsce w 2015), XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (Nagroda główna, I miejsce i nagroda specjalna w 2015). Występowała podczas Koncertów Urodzinowych F. Chopina w Warszawie, dla Towarzystwa Wagnerowskiego we Wrocławiu oraz Rotary Club we Wrocławiu i Dreźnie. Koncertowała w Filharmonii Wrocławskiej, Łazienkach Królewskich, Filharmonii Łódzkiej, Operze Wrocławskiej, na Uniwersytecie Wrocławskim. W wieku 11 lat po raz pierwszy wykonała koncert fortepianowy D-dur J. Haydna z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej World Music Days wystąpiła w polskim prawykonaniu utworu Rashida Kalimullina Brussels na fortepian solo. Ponadto wystąpiła z recitalem w sali koncertowej Hotelu Belmond Reid’s Palace w Funchal na Maderze. Uczestniczyła w warsztatach pianistycznych prowadzonych przez prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Waldemara Andrzejewskiego, dr hab. Joannę Ławrynowicz-Just, dr. Pawła Zawadzkiego, dr. Michała Szczepańskiego. Od 2013 roku jest stypendystką Prezydenta Wrocławia, laureatką Szkolnego Nobla oraz konkursu stypendialnego ,,Zdolny Śląsk’’. Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

Karolina Kamińska z Warszawy, ur. w 2005 roku. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie pod kierunkiem pani Elżbiety Przechackiej-Lejk. Po czterech latach przeszła do klasy pani Ewy Groblewskiej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Warszawie. Od 2017 uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego pod kierunkiem prof. Piotra Hausenplasa oraz pani Ewy Groblewskiej. Jest laureatką m. in.: Konkursu Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu (I miejsce w 2017, III – w 2015), IX Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Polski Wiolonczelista” w Bochni (I miejsce w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu „Miniatura Wiolonczelowa” im. Leona Szymłowskiego w Warszawie (II miejsce w 2017), XIII Młodzieżowego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego
w Poznaniu (wyróżnienie II stopnia w 2016), XXIII Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy (I miejsce w 2016), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA uczniów szkół muzycznych I i II st. (II miejsce w 2015). W latach 2015-2016 uczestniczyła w programie mistrzowskiej edukacji artystycznej „Lusławicka Orkiestra Talentów” w Europejskim Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego. Była uczestniczką Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie (2014, 2015, 2016, 2017) oraz Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach. Występowała jako solistka, kameralistka oraz członek orkiestry w Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku w Łańcucie, Europejskim Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego. Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

Piotr Motyka z Radomia, ur. w 2000 roku. Uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie  akordeonu klasycznego u mgr. Artura Miedzińskiego. Laureat m. in.: XXIV Ogólnopolskiego Mławskiego Festiwalu Akordeonowego „Od solisty do orkiestry” (I nagroda solo i w duecie w 2018), XXIII Słupeckich Spotkań Muzycznych (w kat. solowej, trio i duecie w 2017), Makroregionalnych Przesłuchań CEA w Białymstoku (wyróżnienie solo, w trio i duecie w 2017), 42. Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Puli w Chorwacji (Grand Prix i I nagroda solo oraz w kat. zespołów w 2017). W roku 2016 został zaproszony do współpracy z orkiestrą symfoniczną Georgische Kammerorchester Ingolstadt w Niemczech. W kwietniu 2017 r. pod batutą Larsa Mlekuscha wykonał koncert d-moll BWV 1052 Jana Sebastiana Bacha podczas „Arosa Kultur Music Festival” w Szwajcarii. Jako zdobywca nagrody głównej na ogólnopolskim konkursie „Młodych Wykonawców XX i XXI wieku” w Radziejowicach (2016) dokonał nagrania dla Polskiego Radia w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego. Koncertował w Australii, Austrii, Czechach, Chorwacji, Litwie, Niemczech, Słowacji, Szwajcarii oraz we Włoszech. Jest członkiem trio akordeonowego „Accordions For World” oraz zespołu „Humi Accordion Band”.   W roku 2014 wydał debiutancką płytę pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia, Telewizji Polskiej oraz programu pt. „Świat się Kręci”. Obecnie pracuje nad kolejną. Piotr jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów (2017), „Arosa Kultur Music” (Szwajcaria, 2017), programu „Młoda Polska” MKiDN (2015) oraz corocznie Dyrektora Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga. Od kilku lat otrzymuje nagrody Prezydenta Miasta Radomia „za pracę i osobowość”. Jest finalistą konkursu „Młody Muzyk Roku 2018” organizowanego przez TVP Kultura oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

W programie: Bach, Beethoven, Chaczaturian, Chopin, Katzer, Mezzacapo, Moszkowski, Popper, Wiłkomirski

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Back to top