Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 26 listopada 2017, godz. 12.00 Sala Koncertowa
Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:
14-letnia gitarzystka Zuzanna Bonarska z Augustowa. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Suwałkach w klasie Dariusza Michałowskiego. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego w Golubiu-Dobrzyniu (Grand Prix i I miejsce w kat. zespołów w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu „Gitara na kresach” w Chełmie (I miejsce w 2017), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Czechach (wyróżnienie I stopnia w 2017), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Tczewie (II miejsce w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu „Mały czy duży wirtuoz” w Warszawie (III miejsce w 2016), Przesłuchań Regionalnych CEA (24pkt. w kat. zespoły w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Gitary w Zambrowie (II miejsce w 2016), Ogólnopolskiego Orawskiego Konkursu Gitary w Jabłonce (II miejsce w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Gitarzystów w Łodzi (III miejsce w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Gitary w Dobczycach (I miejsce w 2016). Stypendystka Centrum Edukacji Artystycznej oraz Marszałka Województwa Podlaskiego w roku 2016. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.
15-letni akordeonista Krzysztof Polnik z Żurawicy. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu w klasie Dariusza Baszaka. Uczestnik wielu muzycznych festiwali, konkursów oraz koncertów w kraju i za granicą. Swoje umiejętności doskonalił na kursach i warsztatach współpracując z wybitnymi osobistościami świata akordeonu (prof. dr. hab. Klaudiuszem Baranem, prof. Veli Kujala, doc. dr. Artem Nyzhnykiem, ad. dr. Eneaszem Kubitem, prof. Xiaoqing Cao, prof. Ricardasem Sviackeviciusem, dr. Piotrem Chołołowiczem, ad. dr. Danielem Lisem, as. Grzegorzem Palusem). Laureat m. in.: 42. International Accordion Prize w Castelfidardo (I miejsce w kategorii B w 2017), 24. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (I miejsce w kategorii III w 2016), IX Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Popradzie (I miejsce w kategorii 2b w 2016), X ArtDuo Music Festival w Pradze (I miejsce w 2015), Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Akordeonu Szkół Muzycznych I stopnia w Rzeszowie (Grand Prix i I miejsce w 2015). Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.
13-letnia skrzypaczka Hanna Pozorska z Gdańska. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie prof. Małgorzaty Skorupy. Laureatka m. in.: XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. G. Telemanna w Poznaniu (IV miejsce podczas w 2017 – najmłodszy laureat konkursu), V Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Rodziny Grobliczów (I miejsce i Nagroda Dodatkowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w 2016), XIII Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz we Wrocławiu (Grand Prix i Nagroda Regulaminowa w 2016), XI Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego pamięci Aleksandry Januszajtis (I miejsce i Nagroda Specjalna w 2015), XIII International Russian Rotary Children’s Music Competition w Moskwie (VII nagroda w 2015), Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. w Katowicach (Grand Prix w 2015). Uczestniczka lekcji mistrzowskich i kursu orkiestrowego podczas Valdres Sommersymfonie w Norwegii (2014), solistka i koncertmistrz Lusławickiej Orkiestry Talentów w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Swoje umiejętności rozwijała pod kierunkiem wybitnych skrzypków: K. A. Kulki, A. Baeva, M. Rakowskiego, B. Nizioła, J. Staniendy, K. Jakowicza. Koncertowała w Polsce, Niemczech, Norwegii, Słowacji i Stanach Zjednoczonych. Debiutowała jako solistka z Radomską Orkiestrą Kameralną. W 2017 reprezentowała Polskę w prestiżowym programie Morningside Music Bridge w Bostonie, gdzie kształciła się m. in. pod kierunkiem słynnej skrzypaczki Midori Goto. Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.
14-letni pianista Paweł Wojciechowski z Olsztyna. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez: Joannę Ławrynowicz-Just, Kevina Kennera, Vladimira Slobodyana, Wojciecha Świtałę, Petrasa Geniusasa, Carlo Grante, Kiryla Keduka, Bogdana Czapiewskiego, Pawła Zawadzkiego oraz Lubow Nawrocką. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej dla szkół II stopnia (II miejsce w 2017 – jako najmłodszy uczestnik), konkursu w Słupcy (nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu A. Szeluty), Glubczycach (nagroda specjalna za najlepsze wykonanie sonaty L. v. Beethovena), Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Jeleniej Górze (II miejsce oraz trzy nagrody specjalne), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach (II nagroda), Warszawskiego Konkursu Pianistycznego (nagroda dla największej osobowości konkursu), Festiwalu w Sochaczewie oraz w Białymstoku (nagroda specjalna). Zdobywca Grand Prix i pierwszych miejsc podczas konkursów w: Warszawie, Pietrozawodsku, Gdańsku, Iławie, Żaganiu i Olsztynie. Występował m. in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej. W 2015 roku, na specjalne zaproszenie prof. Vladimira Slobodyana, wykonał Koncert fortepianowy D-dur J. Haydna w Kaliningradzie z Orkiestrą Filharmonii Kaliningradzkiej. Dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Olsztyna, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu „Młoda Polska”. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.
W programie: Bach, Chopin, Coste, Duarte, Granados, Ponce, Sibelius, Zarębski, Zimka