• PL   EN

Koncert stypendystów w Zamku Królewskim

Koncert stypendystów w Zamku Królewskim 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 17 września 2017, godz. 12.00 – Sala Koncertowa

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”28″ exclusions=”196″ sortorder=”196,199,197,200,198″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”400″ thumbnail_height=”400″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

19-letnia flecistka Monika Kolska z miejscowości Komorniki w woj. wielkopolskim. Naukę gry na flecie rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu w klasie mgr. Marzeny Łopińskiej. Kształcenie kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu pod kierunkiem mgr. Tomasza Walczaka. Od października 2017 r. rozpocznie naukę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dr. Agaty Igras. Jest laureatką m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Multiinstrumentalnego Muzyczne e-Konfrontacje Młodych w Koszalinie (II nagroda w 2017), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych we Wrocławiu (Grand Prix w 2016), Ogólnopolskiego Wiosennego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie (I nagroda w 2016), Międzynarodowego Jastrzębskiego Konkursu Fletowego w Jastrzębiu-Zdroju (I nagroda w kategorii zespołów i II – w kategorii solistów w 2016), Międzynarodowego Niezależnego Konkursu Muzycznego Indyvidualis we Lwowie (I nagroda w 2015). W roku 2016 wzięła udział w Polsko-Rosyjskim Festiwalu „Młodzieżowa Akademia Sztuki” obejmującym występy w Moskwie. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

18-letnia pianistka Martyna Kubik z Krakowa. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Mieczysława Karłowicza w klasie prof. Aleksandry Dobrowolskiej-Schut. W latach 2011-2017 kontynuowała naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Olgi Łazarskiej. Aktualnie jest przyjęta na I rok studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach do klasy fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. W latach 2008-2010 współpracowała z Operą Krakowską; brała udział w przygotowaniu premiery i przedstawieniach opery dziecięcej „Pan Marimba”. Jest laureatką m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie (III miejsce 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (III miejsce w 2016), Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego w Szczecinie (I miejsce w 2015), Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskie w Żaganiu (I miejsce i nagroda specjalna dla Największej Indywidualności – koncert w Nowym Jorku – w 2015). W styczniu 2016 wystąpiła z recitalem w ramach cyklu Młode Talenty w Muzeum Fryderyka Chopina. Jako laureatka ogólnopolskich konkursów pianistycznych została zaproszona przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina do udziału w cyklu koncertów „Kwadranse muzyczne w Żelazowej Woli”. W latach 2016 i 2017 zagrała łącznie 10 recitali w domu urodzenia Fryderyka Chopina. W 2017 wzięła udział w mistrzowskim, międzynarodowym kursie Morningside Music Bridge w Bostonie, organizowanym przez MMB Foundation we współpracy z Calgary Philharmonic Society oraz New England Conservatory. Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Małopolskiej Fundacji Sapere Auso oraz podopieczną Fundacji Pro Musica Bona. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

14-letnia harfistka Aniela Rybak z Warszawy. Naukę gry na harfie rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego. Kształcenie muzyczne kontynuuje w klasie prof. Aliny Baranowskiej–Liese w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Jest laureatką wielu konkursów solowych i kameralnych. W 2014 roku zdobyła Grand Prix podczas Ogólnopolskich Przesłuchań CEA Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. oraz została półfinalistką programu Młody Muzyk Roku. W 2016 otrzymała II nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu Harfowego im. prof. K. Patrase w Pradze. Do największych osiągnięć w zakresie kameralistyki zalicza II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie (2013 r.) oraz wyróżnienie w 2015 r. za prawykonanie utworu „Wędrówka” Alicji Gronau. Wraz z zespołem Wiktorska Harp open for Chopin otrzymała nagrodę Fundacji Cultura Animi podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I i II st. w 2010. Jako solistka wielokrotnie występowała na dorocznych koncertach szkolnych na Uniwersytecie Muzycznych w Warszawie oraz brała udział w Jubileuszowym Koncercie Uczniów i Absolwentów z okazji 80-lecia Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Sali Białej Pałacu w Wilanowie. Interesuje się teatrem, poezją i recytacją. Jest laureatką konkursów recytatorskich m. in. poezji patriotycznej i religijnej. W 2016 r. zajęła I miejsce na Mazowieckim Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta za recytacje wiersza „Pan Cogito o muzyce” oraz II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

17-letni kontrabasista Konrad Rybak z Warszawy. Edukację rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Kurpińskiego. Obecnie jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera oraz XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego. Od 2009 roku jest uczniem klasy kontrabasu prof. Adama Kotuli. Brał udział w licznych przesłuchaniach i konkursach. Jest laureatem m. in.: I i III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym w Mielcu oraz II nagrody w Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu. Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „od MoCarta do Mozarta” otrzymał wraz z zespołem Arcoformacja Grand Prix i dwie nagrody specjalne -„Osobowość Festiwalu” oraz nagrodę Fundacji Cultura Animi (występ wraz z „Grupą MoCarta” podczas koncertu finałowego V Międzynarodowych Spotkań Szkół Muzycznych w Warszawie). Zdobył również I miejsce w IX Konkursie Duetów oraz wyróżnienie w kategorii „Prawykonania” podczas I Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie. Wraz z Młodzieżową Orkiestrą Kameralną Divertimento zajął I miejsce z najwyższym wyróżnieniem „Summa Cum Laude” podczas Międzynarodowego Konkursu Orkiestr w Belgii (61st European Music Festival for Young People w Neerpelt). Jest uczestnikiem wielu kursów muzycznych prowadzonych przez wybitnych kontrabasistów. Oprócz muzyki pasjonuje się historią i literaturą. Zdobył wiele nagród za recytacje poezji. Został laureatem Kuratoryjnego Konkursu Historycznego. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

 

W programie m. in.: Andrès, Bach, Bottesini, Brahms, Chopin, Glinka, Mayer, Reinecke, Tournier

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; KRS-0000044710; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, plastycznych i baletowych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

Back to top