• PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 26 listopada 2016, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie

baner-12

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

12-letnia wiolonczelistka Wiktoria Osińska z Nowego Dworu Mazowieckiego. Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie mgr Anny Skibińskiej-Haponiuk. Tegoroczna laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu „Kameralnie z fortepianem” w Gdańsku (Grand Prix), Sochaczewskich Spotkań Kameralnych (I miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu Miniatury Wiolonczelowej im. L. Szydłowskiego w Warszawie (I miejsce z wyróżnieniem), Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (II miejsce), Ogólnopolskich Spotkań Młodych Wiolonczelistów w Ełku (II miejsce). W listopadzie 2015 roku koncertowała podczas Dni Polsko-Szwajcarskich w Heiden. Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

12-letnia skrzypaczka Hanna Pozorska z Gdańska. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie prof. Małgorzaty Skorupy. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz we Wrocławiu (Grand Prix i Nagroda Regulaminowa w 2016), Międzynarodowego Konkursu im. J. Garści w Stalowej Woli (III miejsce w 2016), Starogardzkich Spotkań Kameralnych (Grand Prix w 2016), Turnieju Kameralnego w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (I miejsce w 2016), Grudziądzkiego Konkursu Skrzypcowego im. P. Janowskiego (I miejsce i Nagroda Specjalna w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego pam. A. Januszajtis w Gdańsku (I miejsce i Nagroda Specjalna). Uczestniczka lekcji mistrzowskich i kursu orkiestrowego podczas Valdres Festival – Norwegia 2014. Koncertmistrz Lusławickiej Orkiestry Talentów w Europejskim Centrum Muzycznym Krzysztofa Pendereckiego. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska. Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

15-letni pianista Piotr Lara z Ochojna w woj. małopolskim. Uczeń Gimnazjum w Świątnikach Górnych oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie w klasie mgr Marii Wosiek. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Muzyki Współczesnej Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie (I miejsce w 2016), International Music Competition w Belgradzie (I miejsce w 2016), Concorso Internazionale „Giovanni Musicisti – Citta di Treviso” we Włoszech (I miejsce w kat. muzyki współczesnej w 2016), „eMuse” Online Music Competition w Atenach (II nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. K. Nicze w Pabianicach (III miejsce w 2015). Pod opieką Funduszu jest od 2011 roku.

17-letnia gitarzystka Dominika Dawidowska z Gdyni. Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP oraz Szkoły Muzycznej II st. im. Zygmunta Noskowskiego w klasie mgr. Jana Kowalczyka. Uczy się również – od 2014 roku – pod kierunkiem prof. Flavio Apro. Tegoroczna laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Cz. Droździewicza w Krynicy-Zdroju (I nagroda), Międzynarodowego Festiwalu „Cithara Ignea” w Żorach (III miejsce i nagroda specjalna), Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu (III nagroda), Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Trzęsaczu (I miejsce i Grand Prix), Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego Joaquina Rodrigo w Olsztynie (II nagroda), Międzynarodowego Konkursu Jana Sebastiana Bacha w Reisbach (II miejsce i nominacja do finału prestiżowego konkursu w Tokio w 2017 roku), Międzynarodowego Młodzieżowego Konkursu „Forum Gitarre Wien” (nagroda specjalna). Stypendystka programu „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Gdyni oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

W programie: Albeniz, Barrios, Chopin, Eccles, Mozart, Pasieczny, Saint-Saëns, Telemann, Wieniawski

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

Back to top