Godz. 12.00, Sala Koncertowa Zamku Królewskiego w Warszawie. Wydarzenie bez udziału publiczności, zapraszamy na transmisję on-line: https://youtu.be/RbRCLx1vDu8
W programie:
Bach, Bogdanović, Brahms, Dvořák, Przybylski, Makkonen, Sarasate, Sor
Wystąpią:
Kacper Ćwiek – akordeon; Filip Furmańczyk – gitara; Wiktor Lisowicz – skrzypce, Elżbieta Neumann – fortepian; Veloce String Quartet: Paulina Tomczuk – skrzypce, Julia Charmuszko – skrzypce, Oliwia Stawicka – altówka, Konstancja Śmietańska – wiolonczela; Hecarim Cello Quartet: Bernadetta Wieczerzyńska, Wojciech Bafeltowski, Mateusz Błaszczak, Borys Piszczatowski.
Kacper Ćwiek – 17-letni akordeonista, uczeń Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce, w klasie
Oskara Guta. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jego najważniejszych ociągnięć należą: 1. miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Scandalli Polska, 1. miejsce w IX Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej Srebrna Szybka, 1. miejsce w XXV Konkurs Akordeonowy Uczniów Szkół Muzycznych I i II Stopnia im. Henryka Malona, 1. miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Motion Music Festival, 1. miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II St., 3. miejsce w X Tarnobrzeskim Konkursie Akordeonowym oraz w II Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym. Kacper brał udział w wielu warsztatach i kursach akordeonowych, na których pracował z takimi pedagogami jak: Janusz Wojtarowicz, Marcin Gałażyn, Paweł Baranek, Mika Väyrynen, prof. Janusz Pater, prof. dr. hab. Paweł Paluch, dr Marcela Kysova – Halmova, mgr Lilianna Bochen, dr. Wojciech Golec, dr. Piotr Chołołowicz, Jurij Szyszkin. Kacper jako solista wystąpił na scenie Filharmonii Krakowskiej. Jest stypendystą Burmistrza Miasta i GminyWieliczka oraz od 20202 r. KFnrD.
Filip Furmańczyk -13 letni gitarzysta, uczeń Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M Karłowicza w klasie Piotra Kosmowskiego. Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do najważniejszych osiągnięć Filipa należą m. in.: 3. nagroda w XXI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu, tytuł laureata w XXIV Słupeckich Spotkaniach Muzycznych w Słupcy, 2. nagroda w IX Wiosennym Konkursie Gitarowym w Szczecinie, 1. nagroda na X International Music Competition w Belgradzie, 2. nagroda w IV Festiwalu i Konkursie Gitarowym Na Zamku w Golubiu-
Dobrzyniu 1. nagroda na XII Krajowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym Łukasza Pietrzaka w Jeleniej Górze, 1. nagroda na XI International Music Competition w Belgradzie, 1. nagroda oraz nagroda specjalna Winner of the Category w I International Mark Rothko Competition of Young Performers of Modern Music w Daugavpils, 2. Nagroda w Iscart International Music Competition w Lugano oraz w 12th World Open Online Music Competition w Belgradzie. Filip rozwija swoje umiejętności pracując pod okiem wybitnych gitarzystów takich, jak: Marek Pasieczny, Krzysztof Meissinger, Marek Napiórkowski, Anna Pietrzak, Marek Zieliński, Waldemar Gromolak, Robert Horna, Wojciech Lipiński. W 2020 roku Filip otrzymał Nagrodę Miasta Poznania w kategorii artystycznej. Jest stypendystą Stowarzyszenia Młodego Artysty Puer Docilis, a od września 2019 roku jest podopiecznym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Interesuje się także matematyką, programowaniem oraz grami komputerowymi.
Wiktor Lisowicz – 14 letni skrzypek, uczeń OSM II st. im Zenona Brzewskiego oraz Young Talent Class Conservatorium w Maastricht w klasie prof. Roberta Szredera. Jest absolwentem POSM I st. im E Młynarskiego klasy skrzypiec Małgorzaty Machalskiej. Jego pierwszy recital miał miejsce w lutym 2020, w Sali Muziekgebouw w Eindhoven z towarzyszeniem prof. Elżbiety Neumann. Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: Witold Rowicki in Memoriam, Jak Wieniawski, Nałęczów & Skrzypce, Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach. Pod opieką KFnrzD jest od 2020 r.
Veloce String Quartet tworzą instrumentalistki, które uczą się w Warszawie, a przyjechały do niej z Zielonej Góry, Gdańska, Łodzi, Koszalina, kształcić się u najwybitniejszych pedagogów. Profesorami prowadzącymi Veloce String Quartet są Pani Katarzyna Duda oraz Pan Rafał Kwiatkowski. Kwartet („veloce”- co znaczy prędkość, błysk) stworzony został do zadań specjalnych, najlepiej świadczy o tym fakt, że pomimo niezwykle krótkiej współpracy, ma już na swoim koncie znaczące osiągnięcia: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym CEA dla zespołów kameralnych w Toruniu, I miejsce w International Online Festival-Contest „Future Stars” we Włoszech, a także Grand Prix w Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich w Łodzi oraz zakwalifikował się do finału konkursu rozgłośni radiowych „Concertino Praga” dla kameralistów. Najważniejsze jednak jest to, że członkinie kwartetu pragną robić coś pięknego i dzielić się tym z innymi, zarażając muzyczną pasją.
Skład: Paulina Tomczuk (I skrzypce), Oliwka Stawicka (altówka), Julia Charmuszko (II skrzypce) i Konstancja Śmietańska (wiolonczela)
Absolwenci Funduszu
Hecarim Cello Quartet tworzy wiolonczelistka i trzech wiolonczelistów, studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, absolwenci OSM im. Zenona Brzewskiego. Oprócz studiów na wydziale instrumentalnym, od lutego br. studiują kameralistykę w klasie prof. Karola Marianowskiego. Członkowie kwartetu są laureatami konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Każdy z nich ma za sobą również doświadczenie jako solista na estradach wielu sal koncertowych w Polsce oraz poza jej granicami. Są stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Uczestniczą w projektach orkiestrowych oraz kameralnych.
Skład: Bernadetta Wieczerzyńska– studentka w klasie dr. Marcina Zdunika, Wojciech Bafeltowski– student w klasie prof. Tomasz Strahla i Mateusza Szmyta, Matusz Błaszczak – student w klasie prof. Andrzeja Bauera, Borys Piszczatowski – student w klasie dr. Marcina Zdunika.
Partnerzy: