Inauguracja 2019

Inauguracja 2019

W sobotę 26 października grupa świeżo upieczonych stypendystek i stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci spotkała się w Warszawie w Zamku Królewskim na inauguracji roku.

Rozpoczynamy w ten sposób 37. już rok szkolny wypełniony warsztatami badawczymi, obozami naukowymi, koncertami, wystawami, stażami i spotkaniami.

Zarząd KFnrD w wyniku tegorocznej rekrutacji zakwalifikował do programu 510 stypendystów: 361 młodych naukowców, 128 muzyków i 21 plastyków.

Grupa nowo przyjętych została zaproszona na uroczystą inaugurację do Warszawy. Spotkali się na Zamku Królewskim, wysłuchali tam powitania w programie przez władze Funduszu i gości uroczystości, krótkiego koncertu i prezentacji swoich kolegów, wzięli też udział w wykładach (prowadzonych przez dawnych stypendystów).

O swoim udziale w programie Funduszu opowiedzieli:

Przed nowymi kolegami i gośćmi uroczystości wystąpili również 17-letni wiolonczelista Gustaw Bafeltowski z Warszawy i 18-letnia skrzypaczka Wiktoria Białostocka z Krakowa.

Po uroczystości nowi stypendyści mieli wykłady dawnych stypendystów (do wyboru):

Inauguracja jest okazją na spotkanie bardzo wielu dawnych stypendystów i przyjaciół Funduszu, którzy prowadzą warsztaty dla kolejnych roczników, zapraszają uczniów na staże do swoich laboratoriów, ciężko pracują każdego lata przy ocenianiu wniosków. Cała ta praca – często rzeczywiście bardzo intensywna – to wolontariat.

Nowi stypendyści KFnrD

fot. S. Soberski

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!