...
  • PL   EN

Koncert Absolwentów

Koncert Absolwentów 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

W 2. połowie stycznia organizujemy w Lusławicach XXIV Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. 19 stycznia (piątek) o godz. 19.00 zapraszamy do Lusławic na koncert!

KONCERT ABSOLWENTÓW
PROGRAMU POMOCY WYBITNIE ZDOLNYM
KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
wstęp wolny

 

ZAREZERWUJ DARMOWY BILET: rezerwacja.penderecki-center.pl/wydarzenie/95   

Program koncertu:

Jan Lewandowski (wiolonczela)
Johann Sebastian Bach, IV Suita Es-dur BWV 1010
Allemande
Courante

Jan Lewandowski (wiolonczela) & Aleksandra Świgut (fortepian)
Robert Schumann, Fantasiestücke op. 73
Fryderyk Chopin, Sonata na wiolonczelę i fortepian g-moll op. 65
Część III

Marta Wryk (mezzosopran)
Fryderyk Chopin, Melodia oraz Moja pieszczotka
przy fortepianie: Krystyna Stojek

Maciej Frąckiewicz (akordeon)
Matthias Pintscher, Figura III
Jan Sebastian Bach, Preludium i fuga fis-moll WTK II

PRZERWA:

Wernisaż prac plastycznych podopiecznych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci:
Zuzanna Bednarska, Filip Gonera, Nicola Lewicka, Alicja Sobiepańska, Joanna Świrska, Zuzanna Winiarska

Marta Wryk (mezzosopran)
Pieśni ludowe w opr. Benjamina Brittena
The Sally Garden
The last rose of summer
przy fortepianie: Krystyna Stojek

Jan Lewandowski (wiolonczela)
Dariusz Przybylski, Out

Jan Lewandowski (wiolonczela) & Aleksandra Świgut (fortepian)
Benjamin Britten, Sonata C-dur op. 65
Witold Lutoslawski, Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian

Maciej Frąckiewicz (akordeon)
Bent Lorentzen, Tears
Jean-Philippe Rameau, Pieces de clavecin
I. L’Entretien des Muses
II. La Poule
Mikołaj Majkusiak, Dyad

prowadzenie koncertu: Maria Mach, Dyrektor Biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”36″ sortorder=”249,248,247,250″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”360″ thumbnail_height=”360″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Maciej Frąckiewicz – zwycięzca jednego z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie – XX Międzynarodowego Konkursu „Arrasate Hiria” w Hiszpanii (2012). W 2013 roku otrzymał PASZPORT POLITYKI „za bardzo dojrzałe i wyraziste interpretacje muzyki współczesnej, i nie tylko. Za odwagę, ryzyko i konsekwencję. Za budowanie repertuaru. Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania”. Ponadto jest laureatem prestiżowych międzynarodowych konkursów akordeonowych w Polsce, Niemczech, Słowacji, Włoszech i Hiszpanii. Spośród jego sukcesów konkursowych wymienić można takie nagrody jak: II nagroda na XLII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy) (2008), Nagroda Główna w VIII Konkursie Muzyki XX i XXI wieku dla młodych wykonawców w Radziejowicach (2009), I nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Carlo Civardi” w Val Tidone (2010), Nagroda Główna na Międzynarodowym Konkursie Multiinstrumentalnym GWK w Münster (2015). W 2008 roku był jednym z 7 finalistów Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji dla młodych muzyków. Ważną częścią jego działalności artystycznej jest ścisła współpraca z kompozytorami, takimi jak m. in: Krzysztof Penderecki (którego utwór na akordeon prawykonał i przygotował do druku w SCHOTT), Zygmunt Krauze, Dariusz Przybylski, Wojciech Blecharz, Jagoda Szmytka, Piotr Tabakiernik; prawykonał ponad 70 utworów, z czego większość jemu jest dedykowana. W 2012 roku został laureatem nagrody DAAD dla najlepszego zagranicznego studenta w HFM Detmold. Otrzymał szereg stypendiów; w tym prestiżowe stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska” na nagranie płyty z polską muzyką współczesną (w duecie z Magdaleną Bojanowicz). Płyta wydana przez Sarton była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Roku – Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej. W 2014 ukazała się jego debiutancka płyta solowa (DUX) zawierająca utwory Bacha, Gubaiduliny, Francka, Tuchowskiego oraz premierowe nagranie Sinfonietty na akordeon Krzysztofa Pendereckiego, która została nominowana do Fryderyka 2015 w kategorii Recital Solowy. Maciej Frąckiewicz gra na instrumencie PIGINI NOVA uważanym za najekskluzywniejszy na świecie. W latach 2004-2006 stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Jan Jakub Lewandowski – ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia im. Janiny Garści w Tczewie w klasie wiolonczeli mgr Mirosława Czochóra oraz Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie znakomitej wiolonczelistki oraz pedagog – mgr Jadwigi Ewald oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej. Od października 2014 rozpoczął studia wyższe w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie dr. Marcina Zdunika oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in.: III Nagroda a także dwie nagrody pozaregulaminowe za najlepszy występ w finale oraz Nagroda za największą osobowość artystyczną na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, Złota Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Svirel 2017” w Nova Gorica w Słowenii, I Nagroda na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie, I Nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia w Warszawie organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej. Gra na instrumencie wykonanym przez Wojciecha Topę. W latach 2013-2014 stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Aleksandra Świgut – pianistka urodzona w Nowym Sączu. W latach 2011-2013 studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina Warszawie w klasie prof. Piotra Palecznego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Świtały oraz prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej. Fakultatywnie studiowała także grę na fortepianie historycznym w klasie mgr Katarzyny Drogosz w Akademii Muzycznej w Katowicach, a w 2014 roku uzyskała dyplom w klasie klawesynu mgr Małgorzaty Sarbak w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiowała także w Guildhall School of Music and Drama w Londynie pod kierunkiem Davida Dolana. Od 2016 roku jest doktorantką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczyła w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych, zdobywając nagrody, do których najważniejsze zaliczyć można II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ettlingen, II nagrodę na Konkursie Pianistycznym w Nowym Orleanie oraz II nagrodę i nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Enschede. Jej zainteresowania obejmują zarówno wykonawstwo historyczne, jak i muzykę XX wieku oraz współczesną. Prowadzi także działalność kameralną, pracując z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem, z którym nagrała płytę z muzyką Roberta Schumanna, wydaną przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (2014). Występuje także w duecie z siostrą Agnieszką Świgut – skrzypaczką. Koncertowała z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, Orkiestrą Symfoniczną UMFC w Warszawie, Netherland Symphony Orchestra, Liepaja Symphony Orchestra, Orkiestrą Kameralną AUKSO oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Aleksandra Świgut jest reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. W latach 2003-2010 stypendystka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Marta Wryk – ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz nowojorską Manhattan School of Music. W sezonie 2011/2012 Marta Wryk była członkiem Programu dla Młodych Artystów w Virginia Opera. Jej debiut w roli Aglaonice w Orfeuszu Philipa Glassa w reżyserii Sama Helfricha został zauważony przez krytyków „The Washington Time” oraz „Washington Post”. W latach 2012-2015 związana była z operą w Kolonii, gdzie występowała w rolach takich jak Cherubin w Weselu Figara, Smeton w Annie Bolenie, Hänsel w Hänsel und Gretel, Oberto w Alcinie, Gianetta w Eliksirze Miłości, Mercédès w Carmen oraz Druga Dama w Czarodziejskim Flecie. Artystka gościnnie występowała m. in. w operze w Bonn w partii Ascanio w operze Berlioza Benvenuto Cellini, w Hessischen Staatstheater Wiesbaden w partii Suzuki w Madame Butterfly i Wellgundy w Złocie Renu. W tym sezonie artystkę można usłyszeć m.in. w Kolonii w roli Maddaleny w Rigoletto Verdiego, w Wuppertalu w roli Hänsel w Hänsel und Gretel oraz w Wiesbaden w roli Wellgundy w Zmierzchu Bogów. W Polsce artystka wystąpi m.in. już po raz kolejny na Festiwalu Bachowskim w Świdnicy w oratorium Handla Juda Machabeusz z towarzyszeniem Capelli Cracoviensis. Śpiewaczka prowadzi również ożywioną działalność koncertową. Jeszcze jako studentka Manhattan School of Music koncertowała z artystami takimi jak Kevin Kenner, Anne –Marie McDermott czy Magdalena Baczewska. Marta Wryk jest laureatką konkursów Marcelli Sembrich Kochańskiej oraz Career Bridges w Nowym Jorku oraz finalistką konkursu Belvedere z 2014 roku. W 2009 roku zdobyła pierwszą nagrodę oraz dwie nagrody specjalne na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we włoskiej Gorizii. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach wokalnych u Helen Donath, Elly Ameling, Ileany Cotrubas, Toma Krause, Diany Soviero i Heleny Łazarskiej. W latach 2002-2004 stypendystka Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

 

Gości nas

 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.