Koncert Młodych Muzyków w Zabrzu

Serdecznie zapraszamy na koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, który organizujemy podczas VIII Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Rzeczpospolita mniej znana, Zabrze 2017. 

Koncert odbędzie się w sobotę 5 sierpnia o godz. 16.00 w Łaźni Łańcuszkowej w Sztolni Królowa Luiza, ul. Wolności 408.

Wstęp wolny.

 

Wystąpią instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Zuzanna Jargieło, 15-letnia pianistka z Gdańska. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu i kameralistyki dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Piano Talents” w Mediolanie w 2017 i 2016, XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Goerlitz w 2017, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Simone Delber-Fevrier” w Nicei w 2016, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Merci Maestro” w Brukseli w 2016, XXXI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Karela Kunca w Bad Durkheim w 2015. Pod opieką Funduszu jest od 2012 roku.

Karolina Pawul, 19-letnia altowiolistka i skrzypaczka z Umiastowa. Absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie altówki Marcelego Szczerka, od października br. Studentka UDK w Berlinie. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. D. Rutkowskiego w Szczecinie w 2017, Przeglądu Altówkowego im. T. Gonera w Krakowie i Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. M. Karłowicza w Poznaniu w 2015. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

Bartosz Czyżewski, 19-letni skrzypek z Jeleniej Góry. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze w klasie skrzypiec p. Ludmiły Sołowiewicz, od października br. student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat m. in.: 40. Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze, Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego "Młody Paganini" w Legnicy w 2015 i 2014, jak również konkursów w dziedzinie matematyki. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

Antoni Kwiatkowski, 16-letni akordeonista z Warszawy. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana. Tegoroczny laureat m. in.: Festiwalu Akordeonowego „Harmonia Espressiva” w Sochaczewie, Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Mons w Belgii, Warszawskiego Forum Muzyki Kameralnej, Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Słupcy, Konkursu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st. we Wrocławiu. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

W programie: Bacewicz, Bach, Biełoszycki, Chopin, Paganini, Reger

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!