...
  • PL   EN

13 kwietnia zapraszamy na koncert Młodych Wirtuozów!

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 13 kwietnia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.  

{gallery}14-04-13-koncert{/gallery} 

  • 18-letnia wiolonczelistka Anna Cierpisz z Katowic;  uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w klasie dr. Marka Szopy; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie (II nagroda w 2012), Młodzieżowego Konkursu im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (II nagroda w 2012), Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (II nagroda w 2013).

 

  • 12-letni pianista Piotr Lara z Ochojna w woj. małopolskim; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Wieliczce w klasie mgr Marii Wosiek; laureat m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (II nagroda solo w 2013 i III w kategorii kameralnej w 2014), Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu „Giovanni Musicisti” w Treviso we Włoszech (I nagroda solo i w kategorii kameralnej w 2014).

 

  • 11-letnia skrzypaczka Paulina Helena Tomczuk z Raculi w woj. lubuskim; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze w klasie mgr Anny Tułasiewicz-Jęczały; laureatka m. in.: Regionalnego Konkursu Bachowskiego w Zielonej Górze (I nagroda w 2012 i 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych I st. CEA w Warszawie (I nagroda w 2013), Gdańskiego Konkursu Skrzypcowego (III nagroda w 2013).

 

  • 19-letnia gitarzystka Zuzanna Wężyk z Gdańska; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w klasie mgr Joanny Rudnickiej; laureatka m. in.: Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (II nagroda w 2013),  Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu „Gitara viva” w Kielcach (III nagroda w 2013), Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu im. Ł. Pietrzaka w Jeleniej Górze – Cieplicach (I nagroda i nagroda specjalna w 2013).

 

W programie m. in.: Bach, Boccherini, Castelnuovo-Tedesco, Kapustin, Rode, Serocki, Wieniawski 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego.

 

 

 

 

Nasz następny koncert na Zamku Królewskim odbędzie się 11 maja 2014. Nasze koncerty są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

 

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami