...
  • PL   EN

11 maja zapraszamy na koncert Młodych Wirtuozów!

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 11 maja o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

To kolejna znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.  

{gallery}14-05-11-koncert{/gallery}

  • 11-letnia skrzypaczka Gabriela Balcerek z Odolanowa; uczennica Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w klasie mgr Agaty Falkiewicz; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie na Słowacji (II nagroda w 2013), Ogólnopolskich Spotkań Skrzypcowych im. Prof. M. Ławrynowicza w Płocku (II nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz we Wrocławiu (Grand Prix w 2014).

 

  • 16-letni akordeonista Krzysztof Bondar z Kalisza; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Melcera w Kaliszu w klasie mgr. Sławomira Mocha; laureat m. in.: Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (III nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków „Kaunas Sonorum” w Kownie na Litwie (I nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Suwałkach (I nagroda w 2014).

 

  • 17-letni pianista Adam Mikołaj Goździewski ze Skierniewic; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just; laureat m. in.:. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach (III nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (I nagroda w trio w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Tomsku w Rosji (I nagroda i nagroda specjalna 2013).

 

  • 17-letnia wiolonczelistka Zofia Ziemkiewicz z Torunia; uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie prof. Tomasza Strahla; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (II nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego im. S. Hajzera w Zielonej Górze (I nagroda w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (Grand Prix w 2014).

 

W programie m. in.: Angelis, Bériot, Chopin, Karłowicz, Siemionow, Szostakowicz, Wieniawski

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego.

 

 

 

 

 

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami