...
 • PL   EN

1 procent dla zdolnych uczniów!

Nasi stypendyści wyrastają na wspaniałych ludzi. Wielu z nich zostaje naszymi wolontariuszami i pracuje z młodszymi kolegami, wchodzą w skład naszego stowarzyszenia i wielu innych organizacji pozarządowych. Działają na rozmaitych obszarach edukacji, nauki, techniki, medycyny, literatury i sztuki.

Potrzebujemy Twojej pomocy, by móc działać jeszcze skuteczniej.

Mamy status OPP. Wspierając nasze stowarzyszenie możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze zostaną mądrze zainwestowane w potencjał intelektualny zdolnych dzieci z całej Polski

Co roku dla ponad pół tysiąca uczestników naszego programu – wybitnie zdolnych dzieci z całej Polski organizujemy:

 •     18-20 specjalistycznych warsztatów badawczych,

 •     4 wielodyscyplinarne obozy naukowe

 •     koncerty, wystawy, seminaria, spotkania

 •     kursy, konsultacje, wyjazdy zagraniczne…

 

Najlepiej pomagać najlepszym! KFnrD OPP 1% podatku dla zdolnych Obóz naukowy w Serocku 2014 / fot. S. Soberski

PROGRAM POMOCY WYBITNIE ZDOLNYM działa nieprzerwanie od ponad 30 lat.

Wybitne umysły, wspaniali twórcy – najlepsi polscy uczeni i artyści nieodpłatnie (jako wolontariusze) ofiarowują dzieciom swój czas i wiedzę! Na obozach i spotkaniach pomagamy młodzieży rozwijać talenty i odkrywać nowe zainteresowania.

Dla dzieci wszystkie zajęcia są darmowe. Mają na nich szansę pracować z wybitnymi profesorami z czołowych polskich uczelni. Biorą udział w prawdziwych badaniach w najlepszych ośrodkach badawczych. Mogą poznać laboratoria i sprzęt, jakich nie ma nawet w najlepszej szkole – zobaczyć, jak wygląda praca naukowca.

Nasi stypendyści otrzymują również prenumeratę czasopism popularnonaukowych, biorą udział w zagranicznych imprezach i obozach naukowych, dostają dofinansowanie i pomoc w zorganizowaniu staży badawczych, zakupie instrumentów muzycznych, wyjazdach na konkursy międzynarodowe, własnych projektach badawczych (stypendia celowe).

Jesteśmy również od ponad 20 lat polskim organizatorem Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej, w którym młodzi Polacy co roku osiągają świetne wyniki.

Jako OPP z 30-letnią tradycją, mamy sprawdzone pomysły, ogromne doświadczenie i zaangażowanych współpracowników. Mamy liczne sukcesy i powody do dumy.

Nasi (nie)dawni stypendyści to:

 • najlepsi na świecie informatycy (wielokrotnie mistrzowi i wicemistrzowie świata w Akademickich Mistrzostwa w Programowaniu Zespołowym)

 • pisarze i ludzie teatru tacy jak Jacek Dehnel, czy Jan Klata,

 • światowej sławy muzycy, zwycięzcy międzynarodowych konkursów: pianistycznych (m.in. Rafał Blechacz), skrzypcowych (Agata Szymczewska), wiolonczelowych (Marcin Zdunik),

 • najlepsza młoda kadra naukowa polskich i zagranicznych uczelni, stypendyści Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, nagradzani doktoranci, najmłodsi profesorowie,

 • tysiące zdolnych pracowitych ludzi, którzy z małych miasteczek i wsi weszli w wielki świat nauki i kultury.

 

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego.

Działamy od ponad 30 lat. Pomogliśmy tysiącom dzieci. Dziś  to znakomici młodzi naukowcy, lekarze, malarze, muzycy, pisarze, poeci… Zmieniają świat na lepsze.

 Jak przekazać 1 procent podatku? To proste!

 • należy obliczyć wysokość podatku za ubiegły rok oraz 1 proc. tej kwoty

 • należy wpisac w odpowiednie rubryki formularza PIT:

      – numer KRS: 0000044710
      – kwotę 1 proc. podatku

 • należy złożyć zeznanie podatkowe w ustalonej formie.

Dziękujemy!

Najlepiej pomagać najlepszym! KFnrD OPP 1% podatku dla zdolnych

Wypełnij PIT przez internet w serwisie e-pity.pl