Już 33 lata minęły od rozpoczęcia przez Fundusz działań na rzecz wybitnie zdolnych. Zarząd Funduszu podjął taką decyzję 30 marca 1983 roku.

W roku szkolnym 1983/84 nominacje na stypendystów wręczono 56 uczniom szkół podstawowych i średnich z 22 województw. W latach 1983-2015 przyznano 13717 rocznych nominacji do udziału w programie Funduszu uczniom z całego kraju, w tym - bardzo wielu pochodzącym ze wsi i małych miejscowości.

Od dnia 21 sierpnia 2013 r. zwrot kosztów podróży możliwy jest jedynie drogą przelewu bankowego. Kasa Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci nie wypłaca zwrotów gotówką. Prosimy zatem o przygotowanie numeru rachunku bankowego wraz z imieniem i nazwiskiem właściciela konta.

Poniżej publikujemy nasze tegoroczne propozycje dla uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym o zainteresowaniach naukowych i literackich.

Zakwalifikowane tej jesieni osoby będziemy zapraszać na warsztaty badawcze, obozy naukowe, seminaria humanistyczne, wystawy, koncerty i spotkania.

Dla wielu z Was napisanie sprawozdania z warsztatów jest zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Do tego stopnia, że czasem staracie się go nie napisać (niekiedy skutecznie). Spotykamy się też z wątpliwościami w rodzaju: „Czy ktoś to w ogóle czyta?”. Tak, czytamy Wasze relacje z warsztatów i to bardzo uważnie. Staramy się z nich dowiedzieć, jak spędziliście ten czas i czy zajęcia oferowane przez Fundusz naprawdę coś Wam dały.

Zachęcamy do zorganizowania sobie letniego stażu badawczego w wybranej jednostce uniwersytetu, politechniki, lub instytucie PAN. Wielu współpracujących z nami naukowców bardzo chętnie wpuści Was do swojego laboratorium. Wystarczy poprosić...

Pomożemy w takim przedsięwzięciu, zapewniając uczestnikom naszego programu nocleg i wyżywienie.

Regulamin przyznawania stypendiów celowych uczestnikom programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci