Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 11 czerwca 2017, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”23″ sortorder=”163,162,164,165″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”360″ thumbnail_height=”360″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia
w Polsce:
18-letnia skrzypaczka Anna Toporkiewicz z miejscowości Podłopień w woj. małopolskim. Tegoroczna absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie dr. hab. Tomasza Króla. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła pod kierunkiem Haliny Waszkiewicz-Rosiek w Społecznej Szkole Muzycznej I st. w Tymbarku. Jest laureatką m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Cieszyńskiego Konkursu Skrzypcowego (III nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku (II nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Sonat w Szczecinie (I nagroda i nagroda specjalna w 2014). Koncertowała m. in. w Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku w Łańcucie, Pałacu Herbsta w Łodzi, Studiu Koncertowym Polskiego Radia, Akademii Muzycznej w Łodzi, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Pałacu Małachowskich w Nałęczowie, Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, Filharmoniach w Łodzi, Rzeszowie, Krakowie, Częstochowie, a także w Sofiemyr Kirke (Norwegia), Kolbotn Kirke (Norwegia) oraz Museum of Applied w Budapeszcie. Była uczestnikiem Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO i stypendystką Małopolskiej Fundacji Sapere Auso, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu „Młoda Polska” (2016). Pod opieką Funduszu jest od 2012 roku.
14-letni saksofonista Kacper Puczko z Warszawy. Kształcenie rozpoczął w wieku 4 lat od gry na fortepianie pod kierunkiem Katarzyny Mazur w Staromiejskim Domu Kultury. Naukę gry na saksofonie zaczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 1 im. Oskara Kolberga, gdzie uczył się 5 lat w klasie Jana Kohuta. Obecnie jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego. Gry na saksofonie uczy się w klasie prof. Pawła Gusnara oraz Alicji Wołyńczyk. Jest laureatem m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pro Bohemia w Ostravie (I miejsce oraz Grand Prix w 2017), Międzynarodowego Konkursu Woodwind and Brass w Varazdin w Chorwacji (I miejsce w 2017), Międzynarodowego Konkursu w Lubece (II miejsce w 2017), Międzynarodowego Festiwalu w Przeworsku (I miejsce w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Sosnowcu (I miejsce w 2016), Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku (I miejsce w 2016). Uczestniczył w wielu kursach saksofonowych, np. 13. International Master Classes w Lubece w Niemczech, w Międzynarodowych Warsztatach Saksofonowych w Szczecinku oraz kursach Big- Bandowych w Nysie. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.
14-letni trębacz Kajetan Puczko z Warszawy. Naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 1 pod kierunkiem prof. Jana Harasimowicza, u którego od 2015 roku kontynuuje kształcenie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego. Jest laureatem m. in. Międzynarodowego Konkursu Woodwind and Brass w Varazdin w Chorwacji (I miejsce
w 2017) oraz Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej (I nagroda w 2015). Był uczestnikiem kursu CIMVO 2015 w Hiszpanii, Międzynarodowych Kursów Big-Band w Nysie oraz Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO w roku 2016. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.
18-letni pianista Cezary Karwowski z Grajewa. Naukę gry na instrumencie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Jana Sebastiana Bacha – Filia w Szczuczynie pod kierunkiem Piotra Wilka. Kontynuował od 2011 r. w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku w klasie prof. Krzysztofa Kiercula, a od 2014 – w klasie prof. Roberta Marata. Jednocześnie rozwijał i doskonalił swoje umiejętności w dziedzinie kameralistyki u prof. Stefana Macieja Krassowskiego. Jest laureatem m. in.: Międzynarodowego Syberyjskiego Konkursu Chopinowskiego w Tomsku w Rosji (I miejsce, nagroda za najlepsze wykonanie utworu F. Chopina oraz nagroda Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (I miejsce, nagroda za najlepsze wykonanie utworu F. Chopina oraz nagroda Koła TIFC w Żychlinie w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie (I miejsce w 2016), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. W. Kędry w Łodzi (I miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznych „Premio Clivis” w Rzymie (I miejsce solo i III – w duecie fortepianowym w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Duetów Fortepianowych „Grajmy Razem” w Zamościu (II miejsce w 2015 i 2014). Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u prof. Edwarda Wolanina (Puławy, 2013) i prof. Andrzeja Jasińskiego (Opole, 2016). Brał czynny udział w seminariach prowadzonych przez wybitnych pedagogów takich jak: Wojciech Świtała, Maria Szwajger-Kułakowska, Piotr Banasik, Marcin Sikorski, Jan Kadłubiski, Julian Gembalski, Kevin Kenner, Audun Kayser, Anna Górecka, Anna Jastrzębska-Quinn, Karol Radziwonowicz, Ludmiła Kasjanenko, Krystyna Wachowska, Lubov Boruhzon. W 2015 uczestniczył w Zimowych Warsztatach Orkiestrowych „WOW” w Białymstoku oraz projekcie Polsko–Norweski Inkubator Muzyczny, biorąc udział w warsztatach „European Early Music” oraz koncertach w Bergen i Oslo. Koncertował m. in. w Zamku Królewskim w Warszawie, Ratuszu i Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku, na Uniwersytetach Muzycznych w Warszawie, Łodzi i Białymstoku, Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, Pałacu Małachowskich w Nałęczowie, Domu Ludowym w Supraślu, Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Muzeum Przyrody w Drozdowie, Radziejowicach, Zambrowie, Białej Podlaskiej. Jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów (2015), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016), Marszałka Województwa Podlaskiego (2016). Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.
W programie m. in.: Arutunian, Bach, Chopin, Milstein, Waignein
Serdecznie zapraszamy!