Wyniki rekrutacji poznamy w pierwszych dniach października

Dobiega końca proces oceny zgłoszeń do programu pomocy zdolnym na ten rok szkolny. Każdej jesieni Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczennic i uczniów.

O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w pierwszym tygodniu października.

Wnioski wraz z całą dokumentacją dotyczącą pracy w zakresie zainteresowań są przez całe lato rozpatrywane w 4-stopniowej procedurze kwalifikacyjnej, w której uczestniczą specjaliści z poszczególnych dziedzin, doświadczeni edukatorzy i popularyzatorzy nauki, pedagodzy i psycholodzy.

Podstawowym kryterium przyjęcia do naszego programu są wyniki pracy w zakresie zainteresowań. Uczestnicy programu na koniec roku szkolnego piszą sprawozdania z udziału w obozach i warsztatach, oraz na temat wszystkich innych swoich sukcesów.

Grupa nowych stypendystów spotka się w październiku w Warszawie na inauguracji naszego “roku szkolnego” – całej serii spotkań, warsztatów badawczych, obozów naukowych, koncertów, wystaw i wielu innych imprez, na które zapraszamy wszystkich uczestników programu, zgodnie z deklarowanymi zainteresowaniami (i często – po dodatkowej kwalifikacji, bo chętnych jest zwykle więcej niż miejsc).

Formy pomocy, na jaką mogą liczyć nasi stypendyści, są bardzo różnorodne i każdego roku pojawiają się nowe propozycje. Są też różne formy pomocy indywidualnej (np. letnie staże badawcze). Dlatego udział w programie wymaga od uczniów aktywności i dopiero taki aktywny udział w programie ma sens.

Będzie to 37. już rok działania naszego programu.

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!