Warsztaty badawcze na FUW

W dniach 17-22 marca zorganizowaliśmy dla stypendystów kolejną edycję warsztatów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas warsztatów uczniowie pracują w kilkuosobowych zepołach badawczych, pod opieką pracowników naukowych nad wybranymi zagadnieniami z dziedziny fizyki teoretycznej i doświadczalnej, takimi jak: geofizyka, optyka kwantowa, fizyka materii skondensowanej, jądra atomowego, cząstek elementarnych, kosmologia, symulacje komputerowe procesów fizycznych. Do dyspozycji uczestników warsztatów jest również biblioteka Wydziału oraz naukowe bazy danych. Praca nad zadaniem jest kontynuowana po warsztatach (pod opieka zdalną), a wyniki sa prezentowane w czasie II części warsztatow w czerwcu.

Kwalifikacja na warsztaty odbywa się na podstawie zadań zaproponowanych i ocenianych przez opiekunów poszczególnych tematów. Program warsztatów uzupełnia wizyta w teatrze lub filharmonii.

Zobacz program warsztatów (pdf)

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!