W sobotę poznamy laureatów Polskiej Edycji EUCYS 2019

W dniach 22-23 marca organizujemy w Warszawie Polską Edycję prestiżowego Konkursu UE dla Młodych Naukowców.

W sobotnie popołudnie zapraszamy na spotkanie z finalistami!

W trakcie warszawskiej sesji plakatowej jury będzie szczegółowo omawiać uczniowskie projekty z ich autorami i wyłoni reprezentację Polski na międzynarodowe finały EUCYS 2019, które we wrześniu odbędą się w bułgarskiej Sofii.

W sobotę w godzinach 17:00-19:00 będzie można obejrzeć plakaty konkursowe i porozmawiać z młodymi naukowcami.

Zapraszamy na Ochotę do Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Żwirki i Wigury 101.

Oto lista uczniowskich projektów badawczych zakwalifikowanych do finału Polskiej Edycji EUCYS:

  1. Dominik Bilicki (Ogrodzieniec), Grzyby Trichoderma i ich udział w usuwaniu zanieczyszczeń z plastiku
  2. Aleksander Bosek (Warszawa), Wybrane własności ciągów Perrina k-go rzędu
  3. Szymon Cedrowski (Warszawa), Modelowanie galaktyk soczewkowatych i spiralnych
  4. Łukasz Gałecki (Gdynia), Mateusz Mazurkiewicz (Rumia), Jan Struziński (Sopot), Dron Stratosferyczny
  5. Jan Gradoń (Warszawa), Chemiluminescencja luminolu aktywowana wybielaczami. Badanie zmian poświaty w czasie
  6. Stanisław Hauke (Warszawa), Czworokąty bliźniacze
  7. Jakub Jędrzejewski (Ostrów Wielkopolski), Filip Tomczyk (Kalisz), Fuzor – reaktor syntezy termojądrowej
  8. Julia Kierner (Skierniewice), Wpływ ekstraktów z żyworódki pierzastej Kalanchoe pinnata (L.) Perrier i czosnku pospolitego Allium sativum L. na kiełkowanie nasion pomidora Solanum lycopersicum L.
  9. Mateusz Kołek (Bluszczów), Ocena jakości powietrza na podstawie wybranych metod lichenoindykacyjnych w okolicy PGE S.A Oddział Rybnik
  10. Piotr Lazarek (Pawłowice), Prototyp automatycznego pojazdu do prewencyjnej analizy stanu gleby na polach uprawnych
  11. Antoni Lis (Warszawa), Synteza magnetycznych nośników leków przeciwnowotworowych oraz badanie ich oddziaływania z modelowymi układami błon biologicznych
  12. Milena Malcharek (Kraków), Wpływ propolis, goździków i czosnku na wzrost kolonii bakterii Lactobacillus rhamnosus (Hansen, 1968)
  13. Miłosz Nesterowicz (Nurzec-Stacja), Inwentaryzacja drzew dawnego parku dworskiego w Zabłociu, ze wskazaniem kandydatów na pomniki przyrody ożywionej
  14. Bartłomiej Owczarz (Zielona Łąka), Maciej Owczarz (Zielona Łąka), Filip Tomczyk (Kalisz), Robot w służbie straży, czyli mobilny strażak
  15. Gabriela Pietras (Leszczyna), Wokół twierdzenia Morse’a – Hedlunda
  16. Paweł Sawicki (Gdańsk), Hexapawn wydłużony
  17. Jaromir Tomasik (Gorlice), Wpływ obecności osuwisk na bogactwo gatunkowe paprotników w wybranych pasmach Beskidu Niskiego
  18. Mariusz Trela (Kraków), Kolorowanie prostych w F_p^2
  19. Piotr Walczak (Warszawa), Badania mechanizmów oddziaływania bakteriocyn na komórki bakterii na przykładzie acydocyny M
  20. Barbara Walkowiak (Warszawa), Porównanie właściwości antyoksydacyjnych świeżych oraz dostępnych komercyjnie, suszonych przypraw: kurkumy (Curcuma longa L.), imbiru (Zingiber officinale Rosc.) oraz tymianku (Thymus vulgaris L.) z wykorzystaniem metod redukcji rodników DPPH i ABTS

Przeczytaj abstrakty projektów (pdf)

Autorkom i autorom finałowych prac serdecznie gratulujemy!

Więcej na temat EUCYS: fundusz.org/konkurs

Skład jury Polskiej Edycji EUCYS: fundusz.org/jury-polskiej-edycji-eucys