Warsztaty Muzyki Kameralnej w Lusławicach już za nami

Jubileuszowe 25. Warsztaty Muzyczne KFnrD zorganizowaliśmy w gościnnym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 5 – 19 stycznia 2019. W trakcie warsztatów odbyła się seria koncertów, zorganizowaliśmy też małą wystawę prac plastycznych.

9 i 10 stycznia w ramach warsztatów odbyły się koncerty solistów – stypendystek i stypendystów uczestniczących w zajęciach. Równocześnie przez dwa tygodnie uczestnicy pracowali w zespołach kameralnych, w czwartek 17 stycznia zagrali koncert kameralny. Były to koncerty wewnętrzne, dla uczestników warsztatów i kadry.

Tradycyjnie zorganizowaliśmy też koncerty otwarte. W sobotę 12 stycznia zagrali nasi absolwenci. Koncertowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych naszych stypendystów. Na zakończenie warsztatów odbył się koncert kameralny podsumowujący pracę w zespołach.

Oprócz tego, uczestnicy brali udział w wielu zajęciach nie związanych bezpośrednio z muzyką. Szkoła Lusławicka to cykl wykładów i warsztatów na temat reformacji. Były też wycieczki, spotkania z gośćmi warsztatów, projekcje, zajęcia filozoficzne, teatralne, ogólnorozwojowe, a także… intensywny kurs łaciny.

Zobacz program warsztatów (PDF).

 

Gościło nas po raz kolejny

 

Warsztaty wsparli również

zaiks
PZU
mkidn
Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!