Obóz w Serocku już za nami…

Obóz w Serocku już za nami…

85 stypendystek i stypendystów, 57 tutorów i prowadzących warsztaty, 21 wykładowców i jeszcze goście obozu.

W dniach 26 kwietnia – 6 maja zoorganizowaliśmy w Serocku n. Narwią kolejny wielodyscyplinarny obóz naukowy.

Obóz jest największym i najstarszym wydarzeniem spośród organizowanych przez Fundusz. Jego celem jest nie tylko poszerzanie specjalistycznej wiedzy uczniów, ale także wspieranie ich rozwoju ogólnego, umiejętności współpracy w grupie, komunikacji i samooceny.

W programie obozu było miejsce na: specjalistyczne warsztaty z różnych dziedzin (codziennie 8-9 do wyboru), wykłady różnych dziedzin wiedzy (codziennie 3 do wyboru), prowadzone przez wybitnych naukowców i popularyzatorów, oraz warsztaty ogólnorozwojowe – filmowe, plastyczne, teatralne, językowe, filozoficzne itd.

Wieczorami odbywały się spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki i kultury. Podczas obozu uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania wyników własnej pracy podczas wieczornych sesji odczytowych.

 

Zobacz program obozu (pdf)

 
 

W trakcie obozu zorganizowaliśmy ponadto kilkudniowe spotkanie z nauczycielami i opiekunami Klubów Młodych Odkrywców w ramach programu “Inspiratorium”, prowadzonego przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci i Centrum Nauki Kopernik. W programie biorą też udział przedstawiciele Łódzkiego Uniwersytetu Dzieci przy Politechnice Łódzkiej. Wspólnie szukamy sposobów na przeniesienie unikatowych doświadczeń Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w pracy z młodzieżą wybitnie uzdolnioną do codzienności szkolnej.

“Mały” obóz ogólnorozwojowy już niedługo – również w Serocku.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!