Zapraszamy na Festiwal Odkrycia 2018

Zapraszamy na Festiwal Odkrycia 2018

W niedzielę 15 kwietnia serdecznie zapraszamy do Centrum Nauki Kopernik na kolejną edycję Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA.

10:30-12:00 Otwarta sesja plakatowa i pokazy dla publiczności

12:00-13:00 Uroczystość wręczenia nagród w Polskiej Edycji EUCYS i konkursie Fizyczne Ścieżki

EUCYS (Konkurs Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców) jest organizowany w Polsce przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.

Festiwal Odkrycia łączy dwa prestiżowe konkursy – Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS) oraz Fizyczne Ścieżki. Celem obu jest wspomaganie utalentowanych uczennic i uczniów i zachęcenie ich do rozpoczęcia kariery naukowej. Festiwal umożliwia wzajemne poznanie się, a także zainicjowanie kontaktów naukowych z rówieśnikami i potencjalnymi mentorami, pracownikami polskich uczelni i instytutów badawczych.

To także doskonała okazja dla gości festiwalu, by poznać osobiście młodych ludzi z ogromną naukową pasją, posłuchać o ich badaniach i zobaczyć projekty, które imponują naukowcom z wieloletnim stażem. Prace przedstawione będą w postaci sesji plakatowej (EUCYS) oraz pokazów naukowych (Fizyczne ścieżki). 

Wstęp wolny – Festiwal odbywa się w centrum konferencyjnym CNK i nie jest biletowany.

 

Zobacz katalog Festiwalu (pdf)

 

Zapraszamy!

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!