Dziś rusza “duży” obóz naukowy w Serocku

Dziś rusza “duży” obóz naukowy w Serocku

85 stypendystek i stypendystów, 57 tutorów i prowadzących warsztaty, 21 wykładowców i jeszcze goście obozu.

W dniach 26 kwietnia – 6 maja organizujemy w Serocku n. Narwią kolejny obóz wielodyscyplinarny.

W tym roku wśród prowadzący będą sławy polskiej nauki: prof. Małgorzata Grzegorzewska, prof. Włodzimierz Lengauer, prof. Lucjan Piela, prof. Maria Poprzęcka, reżyserzy Krzysztof Zanussi i Piotr Stasik (głośny dokumentalista), i bardzo wielu innych znakomitych gości.

Znaczącą cześć warsztatów i wykładów prowadzą absolwenci naszego programu.Obóz jest największym i najstarszym wydarzeniem spośród organizowanych przez Fundusz. Jego celem jest nie tylko poszerzanie specjalistycznej wiedzy uczniów, ale także wspieranie ich rozwoju ogólnego, umiejętności współpracy w grupie, komunikacji i samooceny.

W programie obozu jest miejsce na: specjalistyczne warsztaty z różnych dziedzin (codziennie 8-9 do wyboru), wykłady różnych dziedzin wiedzy (codziennie 3 do wyboru), prowadzone przez wybitnych naukowców i popularyzatorów, oraz warsztaty ogólnorozwojowe – filmowe, plastyczne, teatralne, językowe, filozoficzne itd.

Wieczorami odbywają się spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki i kultury. Podczas obozu uczestnicy mają możliwość zaprezentowania wyników własnej pracy podczas wieczornych sesji odczytowych. 

 

Zobacz program obozu (pdf)

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!