Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 13 stycznia 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie. Serdecznie zapraszamy!

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

 

 

11-letnia pianistka Anna Urzędowska z Karłowic Wielkich. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Nysie w klasie Ewy Bartochy-Konopki.  Laureatka m.in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Virtuosi per musica di pianoforte” w Usti nad Łabą (II miejsce i nagroda specjalna), XVII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach (I miejsce i nagroda specjalna), XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach (Grand Prix, I miejsce i nagroda specjalna), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Broumovská Klavesá (I miejsce), XXIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni (III miejsce, Nagroda NIFC oraz Nagroda Konsula Rzeczypospolitej Polskiej w Nawarze, kraju Basków i La Roja Angela Tellechea Goyena), XXV Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (I miejsce), XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (I miejsce oraz Nagroda Główna), V Międzynarodowego Konkursu im. W. Lutosławskiego w Zambrowie. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

12-letni gitarzysta Aleksander Anioł z Bielska-Białej. Edukację artystyczną rozpoczął w wieku 6 lat w Ognisku Muzycznym przy PSM w Żywcu w klasie gitary Sebastiana Kośca. Od 2012 roku jest uczniem POSM im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie Marcina Szermańskiego. Uczestniczy w warsztatach, wykładach i lekcjach mistrzowskich u wybitnych profesorów. Jest zeszłorocznym laureatem m.in.: Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Jüchen w Niemczech (I miejsce), Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (II miejsce), XIV Międzynarodowego Konkursu Gitarowego “Enrico Mercatali” w Gorycji we Włoszech (I miejsce), III Międzynarodowego Gitarowego Konkursu im F. Sora we Frydku-Mistku w Czechach (I miejsce), XI Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Ł. Pietrzaka w Jeleniej Górze (II miejsce). Stypendysta programu „Młoda Polska” 2017 MKiDN. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku. 

14-letni gitarzysta Kamil Anioł z Bielska-Białej. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 8 lat w Ognisku Muzycznym przy PSM w Żywcu w klasie gitary Sebastiana Kośca. Od 2013 roku kontynuuje naukę w POSM im Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie gitary Marcina Szermańskiego. Jest laureatem m.in.: Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Jüchen w Niemczech (I miejsce w 2017), XX Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (I miejsce w 2017), XIV Międzynarodowego Konkursu Gitarowego “Enrico Mercatali” w Gorycji we Włoszech (I miejsce w 2017), III Międzynarodowego Gitarowego Konkursu im F. Sora we Frydku-Mistku w Czechach (III miejsce w 2017), Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Rust w Austrii (II miejsce w 2017), II Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Bale-Valle w Chorwacji (I miejsce i nagroda specjalna w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Wadowicach (I miejsce w 2016). Pod opieką Funduszu
jest od 2017 roku. 

W 2014 roku bracia stworzyli duet gitarowy Angel Duo pod kierunkiem Marcina Szermańskiego. Od 2016 roku są prowadzeni przez Mariusza Burego. W latach 2014-2017 zdobyli wiele nagród w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach zespołów gitarowych i kameralnych, w tym I nagrodę w: XVIII Dolnośląskim Konkursie Gitarowym „Gitariada” w Kłodzku (2016), II Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Bale-Valle w Chorwacji (2016) oraz XIV Międzynarodowym Konkursie Gitarowym “Enrico Mercatali” w Gorycji we Włoszech (2017).

18-letni pianista Kacper Żaromski w Rymanowa-Zdroju. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie w klasie Doroty Skibickiej. Laureat ponad 30 pianistycznych konkursów, w tym: Konkursu Musica Classica w Moskwie (I nagroda), VII International Chopin Piano Competition w Budapeszcie (II miejsce – I nie przyznano), III Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego w Rzeszowie (I miejsce), XIV Międzynarodowego Konkursu „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie (I miejsce i nagroda dla najlepszego Polaka), IV Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego w Rzeszowie (I miejsce i nagroda Filharmonii Podkarpackiej), VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kameralnego dla uczniów szkół muzycznych I i II st. w AM w Katowicach (I miejsce), XIX Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego w Żaganiu (II miejsce). Swoją grę doskonalił na kursach pianistycznych pracując pod kierunkiem takich mistrzów jak: Eugen Indjic, Kevin Kenner, Orla McDonagh, Philippe Giusiano, Tomas Ungar, Katarzyna Popowa-Zydroń, Andrzej Tatarski, Aleksiej Orłowiecki, Andrzej Jasiński, Wiera Nosina, Mirosław Herbowski, Andrzej Pikul, Karol Radziwonowicz. Regularnie koncertuje w kraju i za granicą m.in. we Lwowie, Moskwie, Budapeszcie, Katowicach, Krakowie, Dusznikach-Zdroju, Antoninie, Warszawie i Gdańsku. Za swoje osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna, dwukrotnie Stypendium MKiDN oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku. 

W programie m. in.: Albéniz, Beethoven, Chopin, Moszkowski, Pasieczny, Sor

 

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

 

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; KRS-0000044710; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, plastycznych i baletowych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!