Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 4 listopada 2017, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

13-letnia wiolonczelistka Katarzyna Kacprzak z Radomia. Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w klasie dr. Arkadiusza Dobrowolskiego. Laureatka m. in.: IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego „Młody Polski Wiolonczelista” w Bochni (I nagroda), XIII Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. D. Poppera w Varpalocie na Węgrzech (I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie na Słowacji (I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego w Liezen w Austrii (I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Warszawie (I nagroda). Uczestniczka kursów wiolonczelowych, projektu „Lusławicka Orkiestra Talentów” w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego oraz programu Młodzieżowej Akademii Talentów przy Akademii Muzycznej w Łodzi. W wieku 11 lat zadebiutowała z Litewską Orkiestrą Kameralną wykonując Koncert a-moll A. Vivaldiego podczas International Festival of Young Musicians Kaunas w Kownie. W roku 2016 wystąpiła jako solistka z Radomską Orkiestrą Kameralną, a w 2017 grała koncerty solowe w Łukowie i Radzyniu Podlaskim. Stypendystka XII edycji konkursu Młoda Polska oraz Polish Orphans Charity. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

16-letni gitarzysta Kacper Dworniczak ze Stęszewa. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie Piotra Kosmowskiego. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. F. Sora we Frydku-Mistku w Czechach (Grand Prix i nagroda specjalna w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Kłodzku (Grand Prix i I miejsce w kat. zespołów w 2017), Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu „Gitara Viva” w Kielcach (I miejsce solo i w duecie w 2017), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Bratysławie (I miejsce w 2016), Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu (I miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu „Chitarra Ignea” w Żorach (II miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu „Gitarophilia” w Trossingen (I miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Rust w Austrii (II nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Krzyżowej (I miejsce w 2015). W roku 2017 wystąpił jako support koncertu Roberta Horny podczas X Akademii Gitary, w ramach imprez „Lato Na Wolnym” w Poznaniu oraz w trakcie XII Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana na Świętej Górze w Gosyniu. Stypendysta Stowarzyszenia Przyjaciół Młodego Artysty PUER DOCILIS w Poznaniu, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, laureat Nagrody III st. Prezydenta Miasta Poznania za osiągnięcia artystyczne. Pod opieką Funduszu był w roku 2014 jest ponownie od 2016.

16-letni pianista Antoni Kawecki z Miechowa. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie w klasie prof. Iriny Rumiancewej–Dabrowski. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach (III miejsce i nagroda specjalna im. Tatiany Shebanovej „za szczególne predyspozycje chopinowskie” w 2017 oraz III miejsce w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Mistrz klawiatury” w Warszawie (I miejsce w 2017), II Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. A. Wesołowskiej-Madetko w Katowicach (I miejsce i nagroda specjalna w 2016), V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie (II miejsce w 2016), XI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle (I miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (I miejsce, Grand Prix oraz Nagroda Główna Powiatu Görlitz w 2015). W roku 2017 koncertował w Zamku Królewskim w Warszawie, Filharmonii Świętokrzyskiej, Vivaldi-Saal im ÖJAB-Haus w Wiedniu, w Radzikach Dużych z okazji koncertów „Chopin en Vacances“ oraz podczas XI Międzynarodowego Warszawskiego Kursu Mistrzowskiego. Stypendysta MKiDN (2014/2015 i 2015/2016) oraz Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso (2015/2016). Pod opieką Funduszu był w roku 2011 i jest ponownie od 2013.

18-letni akordeonista Łukasz Pieniążek z Przeworska. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu w klasie Sławomira Wilka. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu w Castelfidardo (III miejsce w 2017, VI – w 2016), Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Czarnogórze (I nagroda w 2017 i 2015), XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (I miejsce solo, II – w kwartecie w 2016), Międzynarodowego Konkursu w Popradzie na Słowacji (II miejsce w 2016), XIII Prezentacji Muzyki Akordeonowej „Harmonia Viva” we Wrocławiu (III miejsce solo, II – w kwartecie w 2015), X Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu dla młodych muzyków „Music seasons in Prague” (III miejsce w 2015), XVI Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych (II miejsce w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Słupcy (wyróżnienie i nagroda za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Wilnie (III nagroda w 2015). Stypendysta programu „Nie zagubić talentu” Marszałka Województwa Podkarpackiego. Pod opieką Funduszu jest od 2012 roku.

W programie m. in.: Bach, Chołminow, Chopin, Cienciała, Locatelli, Ponce, Sor

Serdecznie zapraszamy

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

 

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!