...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 21 października 2017, godz. 18.00 Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie. 


[ngg_images source=”galleries” container_ids=”30″ exclusions=”210″ sortorder=”210,211,212,209″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”400″ thumbnail_height=”270″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]


Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

16-letnia pianistka Julia Łozowska z Warszawy. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Laureatka m. in.: XXII Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (Grand Prix, I miejsce oraz nagroda specjalna w 2017), XIII Ogólnopolskiego Festiwalu „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie (Grand Prix w 2016), Międzynarodowego Festiwalu „Chopin i Kompozytorzy Francuscy” w Siedlcach (Grand Prix w 2015), Konkursu „Laur Chopina” w Nowogrodzie Wielkim w Rosji (I miejsce i nagroda za najlepsze wykonanie utworu Chopina w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. A. Wesołowskiej i H. Wesołowskiej-Madetko w Katowicach (I nagroda w 2015), XXIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (II nagroda, nagroda specjalna NIFC oraz nagroda specjalna Rektora AM w Bydgoszczy w 2016 i 2013), VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego „Per aspera ad astra” w Kielcach (II nagroda w 2015), a także wyróżnienia na konkursach w Pekinie i w Ekaterinburgu w 2016 roku. Ponadto została finalistką Konkursu Indywidualności ATMA (Zakopane, 2017). Julia koncertowała w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Dolnośląskiej, Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach, Konserwatorium w Pekinie oraz w Studio Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Żelazowej Woli i na Zamku Królewskim w Warszawie. Wystąpiła z recitalami w NOSPR w Katowicach, na Zamku w Łańcucie, w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w ramach cyklu „Młode talenty” w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, a także w Pampelunie w Hiszpanii. Brała udział w lekcjach mistrzowskich i kursach pod kierunkiem: prof. Joanny Ławrynowicz-Just, prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz, prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Andreasa Staiera, prof. Wojciecha Świtały, prof. Pawła Zawadzkiego, prof. Johna O’Conora, prof. Lubow Nawrockiej, prof. Olgi Łazarskiej, prof. Elżbiety Stefańskiej, prof. Karola Radziwonowicza, prof. Anahit Nersesyan, prof. Aleksandry Zvirblyte, prof. Marioli Cieniawy, prof. Liliji Maximowej. Wielokrotna stypendystka MKiDN (Młoda Polska), Centrum Edukacji Artystycznej oraz The Concert Artists’ Promotion Trust. Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

12-letnia skrzypaczka Milena Pioruńska z Wrocławia. Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy w klasie prof. Konrada Dragana. Swoje umiejętności doskonaliła w ramach kursów mistrzowskich wielokrotnie w klasie prof. Stefana Tarary i Konrada Dragana, a także w klasie prof. Wiesława Kwaśnego, Yaira i  Eyala Klessa. Jest laureatką ponad 30 konkursów krajowych i międzynarodowych, m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego (II miejsce w 2017), Konkursu Flame Competition w Paryżu (I nagroda specjalna w 2017), VIII Ogólnopolskiego Konkursu “Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding” (I nagroda w 2017), XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego “Młody Paganini” (I miejsce w grupie do lat 16 oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu N. Paganiniego w 2017). Wśród dokonań artystycznych Mileny są  występy solowe z orkiestrami. W 2015 roku zadebiutowała grając „Wiosnę” A. Vivaldiego z orkiestrą kameralną Expressivum Modern, w maju 2016 wystąpiła z Jeleniogórską Orkiestrą Symfoniczną Dolnośląskiej Filharmonii. Ponadto prowadzi bogatą działalność koncertową;  występowała m. in. na zaproszenie takich instytucji jak: Rotary Club, Instytut Pamięci Narodowej, Klub Muzyki i Literatury, a także Dom Literatury oraz Fundacja Studium Cultura Ecclesiae we Wrocławiu. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Wrocławia, Prezydenta Miasta Legnicy, a także laureatką programu stypedialnego „zDolny Śląsk”. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

18-letni klarnecista Jan Tomaszuk z Warszawy. Uczeń Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w klasie prof. Jerzego Czyrana. Laureat m. in.: XII Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim (I nagroda i nagroda specjalna w kategorii zespołów kameralnych w 2017), X Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych we Wrocławiu (III nagroda w 2016), XI Międzynarodowego Konkursu „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu-Zdroju (II nagroda), III Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie (I nagroda w kat. zespołów kameralnych w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Klarnetowego Centrum Edukacji Artystycznej (III nagroda), XI Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim (II nagroda w kat. solistów, I – w kat. zespołów kameralnych). Jan gra w szkolnej orkiestrze i zespołach kameralnych, bierze udział w krajowych i zagranicznych lekcjach mistrzowskich, kursach oraz warsztatach muzycznych. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz uczestnikiem międzynarodowego programu dla młodych muzyków Morningside Music Bridge. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

W programie m. in.: Brouwer, Chopin, Giuliani, Hubay, Mertz, Naulais, Rachmaninow, Saint-Saëns, Szymanowski

Serdecznie zapraszamy

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie