Zabrze 2017

VIII Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana zorganizowaliśmy w tym roku w Zabrzu w dniach 29 lipca – 12 sierpnia.

Fot. Jeremi Dobrzański

W Spotkaniach uczestniczyli stypendyści o różnych uzdolnieniach i zainteresowaniach: plastycy, muzycy, astronomowie, humaniści i przyrodnicy. W programie dnia obok zajęć warsztatowych (plastycznych i związanych z regionem) były także zajęcia rekreacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty teatralne (w tym roku – praca nad Anią z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery) i wieczorne rozmowy z cyklu „Rozmawiamy serio”. Nie zabrakło również obserwacji astronomicznych, wycieczek historycznych i przyrodniczych, wystąpień prezentujących zainteresowania uczestników Spotkań.

Zorganizowaliśmy otwarty dla publiczności koncert stypendystów, a także wystawę prezentującą prace powstałe na plenerze (i drugą – w październiku – zorganizujemy w Pałacu Kazimierzowskim na Uniwersytecie Warszawskim).

 

 

Zobacz program Spotkań [pdf]

 

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!