Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 14 maja 2017, godz. 12.00, Sala Koncertowa.

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

18-letnia pianistka Gabriela Bielecka ze Starego Folwarku. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach w klasie mgr Anny Borkowskiej. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Pianistycznego Konkursu Muzyki Polskiej w Skierniewicach (II nagroda), I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. W. Godowskiego w Warszawie (III nagroda), X Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach (III nagroda), Festiwalu Pianistycznego im. A. Szeluty w Słupcy (II nagroda), III Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. M. Magina we Włocławku (II nagroda i nagroda specjalna), I Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów „Terra musica” w Druskiennikach (I nagroda), XX Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu w Sochaczewie (tytuł laureata i Stypendium Powiatowej Izby Gospodarczej w Sochaczewie). Stypendystka Centrum Edukacji Artystycznej oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Uczestniczka warsztatów pianistycznych i konsultacji m. in. z Januszem Olejniczakiem, Georgem Friedrichem Schenckiem, Joanną Ławrynowicz-Just, Wojciechem Świtałą. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

12-letnia skrzypaczka Julia Charmuszko z Gdańska. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie mgr Jolanty Mikołajczyk. Laureatka m. in.: Turnieju Kameralnego w Bydgoszczy (III miejsce), XIII Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. w Sierpcu (I miejsce), XIX Gdyńskiego Konkursu Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej (I miejsce), IV Polsko-Niemieckiego Konkursu Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych (I miejsce i puchar Starosty Powiatu Żarskiego), V Grudziądzkiego Konkursu Skrzypcowego im. P. Janowskiego w Grudziądzu (III miejsce i nagroda specjalna), Włocławskich Spotkań Skrzypcowych „Klasycy Wiedeńscy” (I miejsce i nagroda specjalna), VI Gdańskiego Konkursu Smyczkowego im. A. Romanowskiej (I miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu Sonat w Szczecinie (III miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu dla skrzypków i altowiolistów w ramach Festiwalu im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu (Nagroda i tytuł Laureata). Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska (2015/2016). Uczestniczka Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie oraz Estreicher-Akademie w Goch. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

12-letni wiolonczelista Filip Krzeszowiec z Katowic. Uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w klasie mgr. Adama Krzeszowca. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pro Bohemia w Ostrawie (II nagroda w 2017, III – w 2015), XI Forum Młodych Wiolonczelistów w Gdańsku (I miejsce w 2016), Młodzieżowego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (III miejsce w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu „Młody polski wiolonczelista” w Bochni (I nagroda w 2015), Konkursu Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu (II nagroda w 2015). Stypendysta Centrum Edukacji Artystycznej. W 2015 otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Katowice. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

16-letnia harfistka Klara Poznachowska z Warszawy. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w klasie mgr Aliny Baranowskiej-Liese. Laureatka m. in. Międzynarodowego Konkursu Harfowego im. K. Patrasa w Pradze (I nagroda oraz Grand Prix) i XII Festiwalu Zespołów Kameralnych SM I i II st. w Sierpcu (III miejsce w duecie z fletem). Pasjonuje się również komponowaniem oraz śpiewem. W kwietniu 2017 roku wraz z chórem ze szkoły im. J. Elsnera zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Pasyjnej. Pod opieką Funduszu była w latach 2012-2013 jest ponownie od 2016.

W programie m. in.: Bach, Chopin, Debussy, Kreisler, Mendelssohn-Bartholdy, Saint-Saëns.

Serdecznie zapraszamy!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; KRS-0000044710; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, plastycznych i baletowych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!