Warsztaty Filmowe w Łodzi

W pierwszy weekend kwietnia w Łodzi odbyły się po raz pierwszy Warsztaty Filmowe KFnrD. Zajęcia dla naszych stypendystów przygotowaliśmy wspólnie ze Szkołą Filmową w Łodzi i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
 

Dla kilkunastu stypendystek i stypendystów zorganizowaliśmy w dniach 1-4 kwietnia 2017 spotkania z wykładowcami i studentami, projekcje i analizy filmów, zwiedzanie Łodzi, wizytę w teatrze. 

Pierwsza edycja warsztatów to między innymi spotkanie z prof. Grzegorzem Królikiewiczem i rozmowy o jego twórczości. W programie jest również wykład prof. Dariusza Kosińskiego Hamlet Wyspiańskiego. Hamlet Grotowskiego, spektakl Waldemara Raźniaka i Tomasza Rodowicza Studium o Hamletach, oraz spotkanie z autorką książki Hamleci Jerzego Grotowskiega dr Wandą Świątkowską.

Pracowite trzy dni w Łodzi to również projekcje filmów, zwiedzanie Muzeum Kinematografii i Muzeum Sztuki w Łodzi, spacer po Starym Cmentarzu.

Nowe warsztaty to bardzo wartościowe uzupełnienie naszej oferty zajęć dla zdolnych uczniów.

Pobierz pełny program warsztatów (pdf)

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!