Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, piątek 17 lutego 2017, godz. 18.00, Pałac na Wyspie – zapraszamy!

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

15-letnia gitarzystka Jagoda Świdzińska z Lubonia. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie dr. Tomasza Kandulskiego. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie (II miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie (III miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Cithara Ignea w Żorach (I miejsce w 2016), Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu (II miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Monheim am Rhein (wyróżnienie najwyższego stopnia w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Tczewie (Grand Prix w 2016), Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Ełku (I miejsce w 2015). Finalistka I. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych Atma 2016 w Zakopanem. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

17-letnia skrzypaczka Patrycja Ulańska z Łodzi. Uczennica „Klasy Talentów” w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie mgr Elżbiety Puchalskiej. Laureatka m. in.: Online Music Competition w Atenach (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu (III nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu „Młody Paganini” w Legnicy (III nagroda w 2016, IV – w 2015), Grudziądzkiego Konkursu Skrzypcowego im. P. Janowskiego w Grudziądzu (II miejsce i nagroda specjalna w 2015). Stypendystka Marszałka Województwa Łódzkiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2014-2015 była uczestniczką  Lutoslawski Youth Orchestra, a obecnie występuje w Młodej Polskiej Filharmonii. Jako solistka  debiutowała z towarzyszeniem zespołu złożonego z członków Lutosławski Youth Orchestra oraz prestiżowej Philharmonia Orchestra z Londynu podczas festiwalu Emanacje w Zamku w Nowym Wiśniczu. Wielokrotnie występowała m.in. w: Filharmonii Łódzkiej, Akademii Muzycznej w Łodzi, Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach, Pałacu Szustra w Warszawie. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

15-letni pianista Gabriel Czerniejewski z Płocka. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku w klasie mgr. Mariusza Tytmana. Laureat m. in.: Konkursu Pianistycznego im. H. Czerny – Stefańskiej i L. Stefańskiego w Płocku (III nagroda w 2016, I miejsce oraz nagroda specjalna i Grand Prix – w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Mistrz Klawiatury” w Warszawie (I nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie (wyróżnienie w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Suwałkach (II nagroda w 2015). W maju 2015 roku debiutował z Płocką Orkiestrą Symfoniczną wykonując Koncert fortepianowy g-moll op. 25 Felixa Mendelssohna. Co roku bierze aktywny udział w letnich warsztatach pianistycznych, pracując pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów pianistów. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

17-letni saksofonista Wojciech Chałupka z Kluczborka. Uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Bernarda Steuera. Laureat m. in.: Konkursu Młodych Instrumentalistów w Jaśle (I miejsce w 2015, II – w 2016), Konkursu Dętych Zespołów Kameralnych (Grand Prix w 2016). Stypendysta Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok szkolny 2015/16, Fundacji Państwa Kwaśniewskich, Centrum Edukacji Artystycznej. Koncertował m. in. w: siedzibie NOSPR, Zamku Królewskim w Warszawie oraz Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Umiejętności Wojtka doskonalili: Jean-Denis Michat (Lyon), Jan-Schulte Bunert (Berlin), Jerome Larane (Paryż), Matjaz Dravensek (Lubljana), Gerald Preinfalk (Graz), Bartłomiej Duś (Katowice). Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.


Program:

Joaquín Rodrigo – Junto al Generalife
Manuel María Ponce – Sonatina Meridional
Jagoda Świdzińska – gitara klasyczna

Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 12 na skrzypce solo a-moll TWV 40:25
Maurice Ravel – Tzigane (Cyganka) D-dur op. 76
Patrycja Ulańska – skrzypce
Mariola Sosnowska-Krauze – fortepian

Fryderyk Chopin
Preludium cis-moll op.45
Etiuda f-moll z „Methode des Methodes”
Mazurek a-moll À Émile Gaillard
Scherzo h-moll op.20
Gabriel Czerniejewski – fortepian

Takashi Yoshimatsu – Fuzzy Bird Sonata
cz. I Run, bird
cz. II Sing, bird
cz. III Fly, bird
Wojciech Chałupka – saksofon
Jakub Sikora – fortepian

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

 

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!