...
  • PL   EN

Rozwijaj swój talent naukowy pod okiem ekspertów

Rozwijaj swój talent naukowy pod okiem ekspertów 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Prace zgłaszane do Polskich Eliminacji Konkursu muszą zostać wcześniej nagrodzone w ogólnopolskim konkursie lub olimpiadzie przedmiotowej, albo posiadać rekomendację samodzielnego pracownika naukowego. Prace po wstępnej analizie są przekazywane do oceny pracowników naukowych, współpracujących z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci, a po pozytywnej ocenie – do recenzji specjalistycznych. Następnie z projektami, dołączonymi rekomendacjami oraz opiniami recenzentów zapoznają się członkowie jury. Do finałów Polskiej Edycji zwykle zakwalifikowanych zostaje 20 projektów.

Autorzy wybranych projektów w trakcie marcowego Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA będą mieli szansę na rozmowę dosłownie z każdym z Jurorów – przedstawienie wyników swoich badań i przedyskutowanie ich. O wyborze polskiej reprezentacji na międzynarodowe finały EUCYS zadecyduje więc zarówno naukowa wartość prac, jak i umiejętności prezentowania wyników i argumentacji – zarówno w rozmowie z przedstawicielem danej dziedziny, jak i – z naukowcami i popularyzatorami specjalizującymi się w zupełnie innych dyscyplinach nauki.

Spośród finalistów wyłoniona zostanie reprezentacja Polski na Międzynarodowe Finały Konkursu Prac Młodych Naukowców UE, które odbędą się we wrześniu w Mediolanie. Finały Polskiej Edycji EUCYS 2015 odbędą się w ramach Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA w dniach 20-22 marca 2015 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Konkurs na tym etapie ma formę sesji plakatowej, podczas której finaliści zaprezentują swoje projekty każdemu z jurorów. Na podobnych zasadach odbywają się wrześniowe Międzynarodowe Finały EUCYS.

Młodym Polkom i Polakom na międzynarodowych finałach od lat idzie naprawdę znakomicie!

26. finały odbywały się we wrześniu w Warszawie i wyglądały tak:

dowiedz się więcej o EUCYS