Aktualności i Komunikaty

1% podatku dla zdolnych uczennic i uczniów
Jako OPP z 30-letnią tradycją, mamy sprawdzone pomysły, ogromne doświadczenie i rzeszę zaangażowanych współpracowników. Mamy liczne sukcesy i powody do dumy. Potrzebujemy Twojej pomocy, by móc działać jeszcze skuteczniej.
Efektywna nauka? Nie od 8:00 rano…
Badania dowodzą, że poranne zajęcia dla nastolatków to straszliwe nieporozumienie.
Jak rozmawiać z dziećmi o internecie i smartfonach?
Z badań prowadzonych pod kierunkiem prof. Sarah Domoff wynika, że rodzice rozmawiają z dziećmi o technologiach mobilnych, ale... robią to źle.
Uwaga! Ostatni moment na wybór darmowej prenumeraty
Fundusz dla wszystkich swoich stypendystów zamawia od stycznia całoroczną prenumeratę wybranego czasopisma. Czas na wybór już się kończy!
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 15 grudnia 2018, godz. 18.00 Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie
Spotkania Humanistyczne już za nami
W dniach 24 listopada – 1 grudnia zorganizowaliśmy w Krakowie dla naszych stypendystów XXIII Spotkania Humanistyczne KFnrD we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i Polską Akademią Umiejętności.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Zapraszamy na kolejny koncert w niedzielę 9 grudnia o godzinie 12:00!. Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.
Spotkania Humanistyczne w Krakowie
W dniach 24 listopada – 1 grudnia organizujemy dla grupy naszych stypendystów XXIII Spotkania Humanistyczne KFnrD we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i Polską Akademią Umiejętności.
Stypendyści! Do zadań!
Tylko do 20 listopada czekamy w bazie na Wasze rozwiązania zadań kwalifikacyjnych na nasze warsztaty matematyczne we Wrocławiu.
Maria Mach – przemówienie na Inauguracji 2018 (wideo)
27 października na Zamku Królewskim w Warszawie uroczyście rozpoczęliśmy 36. rok programu pomocy zdolnym KFnrD. Maria Mach przemawiała do nowych stypendystów i zaproszonych gości. Na uroczystości zamykaliśmy także pilotażowy rok programu Inspiratorium dla nauczycieli.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 25 listopada 2018, godz. 12.00 – Sala Koncertowa Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:
Zapisy na warsztaty – dogrywka
Stypendystki i stypendystki mogą się jeszcze zgłaszać na nasze obozy i warsztaty. Przesunęliśmy terminy zapisów do 12 listopada.
Co w szkole działa lepiej od pieniędzy?
Dobre relacje między nauczycielami, rodzicami i uczniami – czyli kapitał społeczny nagromadzony w szkole – to kilkukrotnie większy pozytywny wpływ na wyniki w nauce niż czynniki finansowe. Badacze z Uniwersytetu Stanu Ohio (OSU, USA) analizowali wpływ różnych czynników na skuteczność nauczania w kilkudziesięciu losowo wybranych amerykańskich podstawówkach.
Zgłoszenia matematyków na warsztaty MIM UW tylko do 26 października!
Uwaga! Zapisy na listopadowe zajęcia matematyczne na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (przeznaczone dla uczniów kl. 8 SP i 3 GM) kończą się już w piątek 26 października.
Elitarna szkoła to dobra szkoła?
Dobra szkoła. Co to znaczy? Groźne szczyty rankingów…
Jaka szkoła dla dziecka? Czy lepsza będzie ta ze szczytów rankingów, znana z wysokiego poziomu i wymagających nauczycieli? A może raczej – elitarna szkoła, do której chodzą dzieci z rodzin o wysokim statusie materialnym i wysokim kapitale społecznym?
Inauguracja zajęć dla nowych stypendystów KFnrD
W sobotę 27 października na Zamku Królewskim w Warszawie zainaugurujemy 36. rok Programu Pomocy Zdolnym.
Prowadzisz badania naukowe? Wystartuj w EUCYS!
Jeśli masz 14-21 lat i prowadzisz własny projekt badawczy, EUCYS jest dla Ciebie! Weź udział w prestiżowym Konkursie Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców. Na zgłoszenia do następnej edycji czekamy tylko do końca listopada.
Fundusz laureatem nagrody Architekt Rozwoju 2018
15 października wręczono nagrody Architekt Rozwoju 2018. Decyzją Kapituły laureatem jednej z ośmiu rozdanych nagród został Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Nagrodę odebrał prof. Jan Madey, przewodniczący zarządu KFnrD.
Zapraszamy na koncert
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 13 października 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie.
Wyniki rekrutacji w drugim tygodniu października
Dobiega końca proces oceny zgłoszeń do programu pomocy zdolnym na ten rok szkolny. Każdej jesieni Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczniów. O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w drugim tygodniu października. Jeśli do 15 października nie będzie od nas informacji, dopiero wówczas prosimy o kontakt z biurem.
Nowe zajęcia dla fizyków w Krakowie
Jeszcze we wrześniu zorganizowaliśmy w Krakowie dwie edycje zupełnie nowych warsztatów dla fizyków.
Trwa obóz MBL 2018
Maths Beyond Limits to międzynarodowy obóz matematyczny dla uzdolnionych licealistów z całej Europy organizowany pod patronatem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci przez byłych stypendystów. Trzecia edycja wydarzenia odbywa się 9-21.09.2018 w Milówce koło Żywca i gości uczniów z 12 różnych krajów.
Szkoła Letnia Collegium Invisibile
W dniach 2-10 września w Ciążeniu nad Wartą razem z Collegium Invisibile zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję Szkoły Letniej. Głównymi dziedzinami w tym roku były filozofia, literatura i nauki medyczne. Szkoły Letnie organizujemy wspólnie z CI od 1999 roku.
Polacy na EUCYS 2018 w Dublinie
W piątek 14 września w Dublinie rozpoczyna się jubileuszowy 30. finał Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2018). Polskę reprezentuje czwórka młodych badaczy z trzema projektami.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 22 września 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie
Zapraszamy na naszą wystawę w BUW
Zapraszamy na naszą wystawę w BUW
Poplenerowa wystawa prac młodych plastyków uczestników Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci „Rzeczpospolita mniej znana” Piątek 2018
Weź udział w EUCYS 2019!
Prowadzisz własne badania naukowe w obszarze nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekonomicznych lub społecznych? Twój projekt został wyróżniony w konkursie krajowym lub zyskał uznanie autorytetu w dziedzinie? Chcesz zaprezentować swoje wyniki szerokiej publiczności? Chcesz porozmawiać o swoich badaniach z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach i wybitnymi naukowcami? Masz 14-21 lat, głowę pełną pomysłów i chęć rozwijania zainteresowań […]
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 9 września 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne w Piątku
IX Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbyły się w Piątku w pierwszej połowie sierpnia.
Pasterka 2018
W drugiej połowie lipca zorganizowaliśmy kultowy dwutygodniowy obóz naukowo-wędrówkowy w Górach Stołowych.
Dziękujemy za nowe zgłoszenia i sprawozdania roczne
Minął już termin nadsyłania i uzupełniania zgłoszeń do programu pomocy wybitnie zdolnym na następny rok szkolny. Każdej jesieni Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczniów. O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w październiku.
Zainteresowania? Rozwijaj je. Tak rodzi się pasja
Pasja to efekt wytrwałej pracy nad zainteresowaniami – przekonuje trójka kalifornijskich uczonych z prestiżowego Uniwersytetu Stanforda. Przestrzegają młodzież przed wiarą w poszukiwanie „tej jedynej, prawdziwej pasji”. To szkodliwy mit!
Dokumenty rekrutacyjne można uzupełniać do 31 lipca
Wszyscy kandydaci składający wnioski o przyjęcie do programu na następny rok szkolny mogą uzupełniać dokumenty i poprawiać swoje dane do końca lipca.
Wyniki kwalifikacji na Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne
Są już w bazie wyniki rekrutacji na Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne.
Rekrutacja do Szkoły Letniej CI przedłużona do 8 lipca
Od 1999 roku studenci ze stowarzyszenia Collegium Invisibile prowadzą wakacyjne zajęcia dla stypendystów kończących udział w programie pomocy wybitnie zdolnym i wybierających się lada moment na studia.
Zjazd Przyjaciół i Absolwentów KFnrD
W niedzielę 1 lipca zrzeszające absolwentów naszego programu Stowarzyszenie Dzieci Funduszu zorganizowało w Warszawie kolejny zjazd.
Warsztaty badawcze w CeNT UW
W dniach 17-22 czerwca zorganizowaliśmy w Warszawie zajęcia w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Dwie nowe propozycje warsztatów
Uwaga, Stypendystki i Stypendyści! Mamy dla Was dwie nowe propozycje. Warsztaty w Krakowie – we wrześniu. Zajrzyjcie do naszej bazy!
Przedłużamy rekrutację do 10 lipca
Jesteś uczniem i interesujesz się nauką na poważnie? Najwyższa pora zgłosić się do naszego programu. Na rejestrację nowych kandydatów czekamy do 10 lipca!
Jak napisać sprawozdanie? Jak najszybciej!
Jak co roku, wszystkich stypendystów prosimy o podsumowanie roku szkolnego. Sprawozdanie roczne jest podstawą do kwalifikacji na kolejny rok.
Pilotażowe spotkania Inspiratorium
Dla nauczycieli z małych ośrodków organizujemy warsztaty poświęcone popularyzacji nauki i pracy ze zdolnymi dziećmi.
Odszedł Dominik Połoński
Z głębokim żalem żegnamy naszego dawnego stypendystę Dominika Połońskiego   wybitnego wiolonczelistę. Artysta zmarł 20 czerwca w wieku 41 lat.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Ostatni w tym sezonie warszawski koncert naszych stypendystów – niedziela 24 czerwca 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa. Zapraszamy!
Na nowe zgłoszenia czekamy tylko do końca czerwca!
Najwyższa pora zgłosić się do naszego programu. Na rejestrację nowych kandydatów czekamy do 30 czerwca!
Warsztaty neuronaukowe
W dniach 10-15 czerwca zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie.
Podziel się Funduszem. Powieś plakat w szkole!
Zajrzyj do naszego biura po plakat rekrutacyjny – zawieź do swojej szkoły i biblioteki! …albo pobierz nasz plakat w pliku PDF i wydrukuj. Daj znać kolegom, sąsiadom, że szukamy zdolnych uczniów! Przekaż adres naszej strony znajomym!
Sprawozdania roczne obecnych stypendystów
Jak co roku, wszystkich stypendystów prosimy o podsumowanie mijającego szkolnego. Sprawozdanie roczne jest podstawą do kwalifikacji na kolejny rok.
Polecamy staż w IBB PAN
Zachęcamy osoby zainteresowane biochemią, chemią białek, badaniem oddziaływań między cząsteczkami, spektrometrią mas do zgłaszania się na staż w zespole dr Aleksandry Wysłouch-Cieszyńskiej w Instytucie Biochemii i Biofizyki, PAN w Warszawie. Swoje CV kandydatki i kandydaci mogą przysyłać do 20 czerwca.  
Zakończył się „mały” obóz w Serocku
W dniach 27 maja – 2 czerwca w Serocku n. Narwią zorganizowaliśmy kolejny ogólnorozwojowy obóz wielodyscyplinarny dla grupy młodszych stypendystów.
„Mały” obóz ogólnorozwojowy w Serocku
Trwa ogólnorozwojowy obóz wielodyscyplinarny dla grupy młodszych stypendystów w Serocku n. Narwią.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich. Koncert 16 czerwca
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 16 czerwca 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie. Zapraszamy!
Polecamy staż na WUM
Zachęcamy do zgłaszania się na staż w Centrum Badań Przedklinicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje CV kandydatki i kandydaci mogą przysyłać do 3 czerwca.  
Rekrutacja 2018 już się rozpoczęła!
Można już zgłaszać się do naszego programu na następny rok szkolny. Na rejestrację nowych kandydatów czekamy do końca czerwca!
Obóz w Serocku już za nami…
85 stypendystek i stypendystów, 57 tutorów i prowadzących warsztaty, 21 wykładowców i jeszcze goście obozu. W dniach 26 kwietnia – 6 maja zoorganizowaliśmy w Serocku n. Narwią kolejny wielodyscyplinarny obóz naukowy.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 27 maja 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Regulamin Polskiej Edycji EUCYS 2019
Warszawa, kwiecień 2018 r. Regulamin Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców w roku 2019   Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci ogłasza Konkurs prac z dziedziny nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, społecznych, ekonomicznych i humanistycznych. Konkurs wyłania prace reprezentujące Polskę w Finałach Międzynarodowych XXXI Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców w 2019 r. Na Konkurs należy […]
Dziś rusza „duży” obóz naukowy w Serocku
85 stypendystek i stypendystów, 57 tutorów i prowadzących warsztaty, 21 wykładowców i jeszcze goście obozu. W dniach 26 kwietnia – 6 maja organizujemy w Serocku n. Narwią kolejny obóz wielodyscyplinarny. W tym roku wśród prowadzący będą sławy polskiej nauki: prof. Małgorzata Grzegorzewska, prof. Włodzimierz Lengauer, prof. Lucjan Piela, prof. Maria Poprzęcka, reżyserzy Krzysztof Zanussi i Piotr Stasik […]
Przekaż 1% podatku dla zdolnych uczniów. Rozlicz PIT przez internet
Możesz rozliczyć PIT przez internet, albo pobrać specjalny program.       Wspieramy rozwój najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. To inwestycja w naszą przyszłość!
Wkrótce obóz w Serocku
W dniach 26 kwietnia – 6 maja organizujemy w Serocku n. Narwią kolejny obóz wielodyscyplinarny. W tym roku wśród prowadzący będą sławy polskiej nauki: prof. Małgorzata Grzegorzewska, prof. Włodzimierz Lengauer, prof. Lucjan Piela, prof. Maria Poprzęcka, reżyserzy Krzysztof Zanussi i Piotr Stasik (głośny dokumentalista), i bardzo wielu innych znakomitych gości. Znaczącą cześć warsztatów i wykładów prowadzą absolwenci […]
Znamy reprezentację Polski na EUCYS 2018 w Dublinie
W niedzielę 15 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik zakończyła się Polska Edycja 30. Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2018).
Warsztaty astronomiczne na UMK
W dniach 8-13 kwietnia zorganizowaliśmy w Piwnicach k. Torunia kolejne warsztaty astronomiczne. Tradycja tych warsztatów sięga już ćwierćwiecza!
II Warsztaty Filmowe w Łodzi
W weekend 6-8 kwietnia w Łodzi zorganizowaliśmy po raz drugi warsztaty filmowe. Zajęcia dla naszych stypendystów przygotowaliśmy wspólnie ze Szkołą Filmową w Łodzi i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 21 kwietnia 2018, godz. 18.00 Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie
Zapraszamy na Festiwal Odkrycia 2018
Zapraszamy na Festiwal Odkrycia 2018
W niedzielę 15 kwietnia serdecznie zapraszamy do Centrum Nauki Kopernik na kolejną edycję Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA. 10:30-12:00 Otwarta sesja plakatowa i pokazy dla publiczności 12:00-13:00 Uroczystość wręczenia nagród w Polskiej Edycji EUCYS i konkursie Fizyczne Ścieżki EUCYS (Konkurs Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców) jest organizowany w Polsce przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.
Warszaty badawcze na Wydziale Fizyki UW
Od zapadki Smoluchowskiego do silników brownowskich, Dynamika stanów wzbudzonych cząsteczek i jonów, Stochastyczne symulacje powstawania opadu, Struktura kryształów (eksperyment i teoria), Model zderzenia protonów – to tematy warsztatów badawczych zorganizowanych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 11-16 marca.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 8 kwietnia 2018, godz. 12.00 Sala Koncertowa.
Marcowe seminaria humanistyczne
Zwiedzanie najnowszej wystawy w Muzeum POLIN „Obcy w domu. Wokół Marca’68” razem z jej kuratorką, „Samospalenie” w Teatrze Ateneum i „Duszyczka” w Teatrze Narodowym, zajęcia literaturoznawcze, historyczne, filmoznawcze i szereg innych atrakcji zorganizowaliśmy w ramach bogatego programu trzydniowego spotkania funduszowych humanistów w Warszawie. Zajęcia odbyły się w dniach 16-18 marca.
Newsletter KFnrD
Zapisz się na nasz newsletter! Zapisy zostały tymczasowo wstrzymane. Przepraszamy za kłopot – zapraszamy niebawem.
Warsztaty biologiczne
W dniach 4-9 marca zorganizowaliśmy w Warszawie kolejne warsztaty biologiczne dla naszych stypendystów. 
Znamy finałowe projekty Polskiej Edycji EUCYS 2018!
Jury Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców wyłoniło 21 finałowych projektów. Ich autorzy spotkają się na Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA w Warszawie w dniach 13-15 kwietnia. W trakcie finałowej sesji plakatowej jurorzy będą rozmawiać ze wszystkimi uczestnikami i wybiorą reprezentację Polski na wrześniowe światowe finały EUCYS 2018 w Dublinie.
Warsztaty na Wydziale Chemii UW
W dniach 25 lutego – 2 marca zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
Kwalifikacja na obóz wakacyjny w Pasterce
W naszej bazie do pobrania są już  zadania kwalifikacyjne na obóz w Pasterce – biologiczne, historyczne i matematyczne. Możecie przysłać nam rozwiązania z więcej niż jednej dziedziny – to zwiększy Wasze szanse na udział w obozie.
Warsztaty w Instytucie Informatyki UW
W dniach 21-25 lutego zorganizowaliśmy kolejne warsztaty informatyczne dla naszych stypendystów.
XXV Warsztaty Matematyczne KFnrD w Gdyni
Dla grupy naszych najmłodszych stypendystek i stypendystów o zainteresowaniach matematycznych (oraz ich rodziców) zorganizowaliśmy w dniach 16-18 lutego jubileuszowe 25. warsztaty w Gdyni.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 10 marca 2018, godz. 18.00 Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert Dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie  w niedzielę 4 marca 2018 r. o godz. 12.00 w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie
Zapraszamy na wystawę!
WYSTAWA PRAC MŁODYCH PLASTYKÓW UCZESTNIKÓW PROGRAMU POMOCY WYBITNIE ZDOLNYM W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 15 lutego – 11 marca 2018 codziennie w godz. 13.00-20.00 Galeria Abakus, Warszawa, Stare Miasto, ul. Jezuicka 4 Spotkanie z autorami prac (finisaż) w czwartek 8 marca o godz. 12.00.
Kwalifikacja na wyjazdy zagraniczne
Jak co roku Fundusz może zarekomendować kilkoro stypendystów do udziału w odbywających się poza Polską obozach naukowych i konferencjach. Jest to niepowtarzalna szansa pracy w ciekawych laboratoriach i ośrodkach badawczych, także poznania rówieśników z całego świata i doskonalenia znajomości języka.
Uwaga fizycy! Przedłużamy kwalifikację na warsztaty
Do 19 lutego czekamy na rozwiązania zadań kwalifikacyjnych na warsztaty badawcze na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Konsultacje plastyczne
W weekend 10-11 lutego zorganizowaliśmy w Warszawie spotkanie stypendystów o uzdolnieniach plastycznych.
Montujemy wystawę!
Prosimy o pomoc przy montażu wystawy w Galerii SCEK Abakus na warszawskiej Starówce (Jezuicka 4). Nasza doroczna wystawa w Abakusie będzie czynna w dniach 15.02-11.03. Montujemy we wtorek 13.02 i środę 14.02 (w godz. 10:00 do 18:00). Szukamy chętnych do pomocy! Prosimy o kontakt z biurem. Finisaż 8 marca o godz. 12:00.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 18 lutego 2018, godz. 12.00 Sala Koncertowa
Odszedł prof. Jedlicki
Z głębokim żalem żegnamy wielkiego przyjaciela Funduszu profesora Jerzego Jedlickiego   niezwykłego w swej odwadze i mądrości człowieka, jedną z najbardziej znaczących postaci polskiej kultury i nauki. Wiele razy gościliśmy Pana Profesora na obozach dla uczniów wybitnie uzdolnionych w Jadwisinie i Świdrze.
Zakończyliśmy Warsztaty Muzyczne w Lusławicach
W dniach 15-27 stycznia zorganizowaliśmy XXIV Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W trakcie dwutygodniowego pobytu w gościnnym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego nasi stypendyści brali udział w zajęciach z różnych dziedzin. Po raz trzeci prowadziliśmy dla nich Szkołę Lusławicką pod patronatem Ośrodka Badań nad Reformacją w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej na Wydziale „Artes […]
Trwają warsztaty w Lusławicach
Trwają warsztaty w Lusławicach
W dniach 15-27 stycznia organizujemy w Lusławicach XXIV Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W piątkowy wieczór 26 stycznia zapraszamy do Lusławic na koncert muzyki kameralnej podsumowujący warsztaty!
Warsztaty w Instytucie Fizyki PAN
W dniach 14-19 stycznia zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów badawczych w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Zapraszamy serdecznie na kolejny koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 28 stycznia 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa – Zamek Królewski w Warszawie. 
XXIV Warsztaty Muzyczne KFnrD
W dniach 15-27 stycznia organizujemy w Lusławicach XXIV Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W piątkowe wieczory 19 i 26 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy do Lusławic na koncert!
Koncert muzyki kameralnej
W 2. połowie stycznia organizujemy w Lusławicach XXIV Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W piątek 26 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy do Lusławic na koncert podsumowujący warsztaty! Wstęp wolny.
Koncert Absolwentów
W 2. połowie stycznia organizujemy w Lusławicach XXIV Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. 19 stycznia (piątek) o godz. 19.00 zapraszamy do Lusławic na koncert!
Warsztaty w Instytucie Matematycznym UWr
W dniach 14-19 grudnia zorganizowaliśmy kolejne warsztaty matematyczne we Wrocławiu.
Kolejne zadania kwalifikacyjne
W naszej bazie czekają już zadania kwalifikacyjne na warsztaty informatyczne.
Spotkania Humanistyczne w Krakowie
W dniach 2-9 grudnia w Krakowie spotkali się funduszowi humaniści.
Warsztaty przyrodnicze w Miedzeszynie
Dla grupa naszych młodszych stypendystów zorganizowaliśmy kolejną edycję Wielodyscyplinarnych Warsztatach Naukowych w Warszawie. Zajęcia z różnych dziedzin w laboratoriach Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się w dniach 3-9 grudnia.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 13 stycznia 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie. Serdecznie zapraszamy!
Uwaga! Dodatkowa prenumerata
Wszyscy stypendyści od stycznia zaczną otrzymywać prenumeratę wybranego czasopisma. Można dostać też dodatkową prenumeratę „Delty” albo „Uranii”.
Pierwsza seria warsztatów w tym roku szkolnym
Za nami już grudniowa seria zajęć, które zorganizowaliśmy dla tegorocznych stypendystów w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.
fot. CNK
Prof. Jan Madey laureatem nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”
Prof. Jan Madey, przewodniczący zarządu naszego stowarzyszenia, 5 grudnia odebrał nagrodę „Człowiek wiedzy i doświadczenia”, którą ustanowiły wspólnie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz spółka Inwestycje Społeczne. Odbierając nagrodę prof. Madey podkreślił, że jest tylko jednym z setek wolontariuszy działających od ponad 30 lat w KFnrD. – Stypendium materialne jest łatwe do przygotowania, wymaga tylko […]
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 10 grudnia 2017, godz. 12.00 – Sala Koncertowa. 
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 26 listopada 2017, godz. 12.00 Sala Koncertowa
Stypendyści! Zadania kwalifikacyjne już są
Tylko do 14 listopada czekamy na rozwiązania zadań na warsztaty matematyczne we Wrocławiu. Zadania i materiały na warsztaty w IF PAN, na WFUW i warsztaty matematyczne w Krakowie też już są w naszej bazie.
35. rok Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym
35. rok Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym
W sobotę 28 października na Zamku Królewskim w Warszawie społeczność Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci zainaugurowała kolejny – 35. już – rok pracy z najzdolniejszymi uczennicami i uczniami z całej Polski.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 4 listopada 2017, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie
Podziękowania dla opiniujących wnioski
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, zakończyliśmy ponad miesięczna pracę nad opiniowaniem i kwalifikacją do programu. Wiemy już, że pod opieką Funduszu będzie w tym roku 539 osób. A wszystko to dzięki Państwa pracy, za którą bardzo, bardzo serdecznie dziękuję!
I Warsztaty Interdyscyplinarne w Zakopanem
W dniach 23-29 września w Zakopanem zorganizowaliśmy po raz pierwszy Warsztaty Interdyscyplinarne dla grupy funduszowych humanistów.
Propozycje zajęć w roku szkolnym 2017/2018
Dla naszych stypendystek i stypendystów uruchomiliśmy już w bazie zapisy na zajęcia w tym roku szkolnym. 
Znamy już pełne wyniki rekrutacji 2017/2018
Kandydatki i kandydatów zawiadamiamy już o wynikach rekrutacji do Programu pomocy wybitnie zdolnym. Na ten rok szkolny zakwalifikowaliśmy do udziału w naszych zajęciach 539 uczennic i uczniów z całej Polski. 353 z nich to Młodzi Naukowcy, 150 – Młodzi Muzycy, a 36 – Młodzi Plastycy.
Regulamin Polskiej Edycji EUCYS 2018
Warszawa, październik 2017 r. Regulamin Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców w roku 2018    Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci ogłasza Konkurs prac z dziedziny nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, społecznych i ekonomicznych. Konkurs wyłania prace reprezentujące Polskę w Finałach Międzynarodowych XXX Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców w 2018 r. Na Konkurs należy zgłaszać tylko […]
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 21 października 2017, godz. 18.00 Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie. 
Wyniki kwalifikacji już niedługo
Już niebawem poznamy wyniki rekrutacji do Programu pomocy wybitnie zdolnym na rok szkolny 2016/2017!
Młodzi naukowcy z Polski laureatami EUCYS 2017
Kamil Humański ze Szczecina i Aleksander Kostrzewa z Warszawy wśród laureatów EUCYS 2017. Polska jest wciąż wiceliderem w wieloletnim zestawieniu zdobytych nagród!
Kto nas reprezentuje na EUCYS 2017 w Tallinnie?
Trzech Polaków bierze udział w trwającym od piątku 29. finale Konkursu UE dla Młodych Naukowców (EU Contest for Young Scientists – EUCYS 2017) w estońskim Tallinie. Wyniki konkursu poznamy we wtorek 26 września.
Zapraszamy na wystawę!
POPLENEROWA WYSTAWA PRAC MŁODYCH PLASTYKÓW uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci będzie czynna w dniach 2-31 października w Galerii Uniwersytetu Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście 26/28. Wystawa prezentuje prace utalentowanych twórców z różnych regionów Polski, powstałe tego lata w Zabrzu podczas Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Rzeczpospolita mniej znana.
Koncert stypendystów w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 17 września 2017, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
Zabrze 2017
VIII Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana zorganizowaliśmy w tym roku w Zabrzu w dniach 29 lipca – 12 sierpnia.
Wystawa poplenerowa Zabrze 2017
Wystawa poplenerowa Zabrze 2017
Serdecznie zapraszamy na Wystawę Prac Młodych Plastyków, naszych stypendystów biorących udział w Wakacyjnych Spotkaniach Wielodyscyplinarnych ZABRZE 2017. KOPALNIA GUIDO, KOMORA KOMPRESORÓW, ul. 3 Maja 93. Otwarcie z chwilą muzyki odbędzie się w środę 9 sierpnia o godz. 16.00. Wystawa czynna do piątku 11 sierpnia do godz. 15.00.
Koncert Młodych Muzyków w Zabrzu
Serdecznie zapraszamy na koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, który organizujemy podczas VIII Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Rzeczpospolita mniej znana, Zabrze 2017.  Koncert odbędzie się w sobotę 5 sierpnia o godz. 16.00 w Łaźni Łańcuszkowej w Sztolni Królowa Luiza, ul. Wolności 408. Wstęp wolny.
Pasterka 2017
Dobiegł już końca dwutygodniowy obóz naukowo-wędrówkowy w Górach Stołowych.
VIII Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Zabrze 2017
VIII Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbędą się w Zabrzu w dniach 29 lipca – 12 sierpnia.
Odeszła Julia Hartwig
Z głębokim smutkiem żegnamy znakomitą poetkę i tłumaczkę. Wiele razy mieliśmy przyjemność gościć ją na obozach Funduszu, słuchać jej wierszy i cieszyć się rozmową z tą niezwykłą i mądrą kobietą. Będzie nam jej brakowało.
PILNE: Staże w Ostrowiku
UWAGA! W Obserwatorium Astronomicznym UW w Ostrowiku możemy zorganizować staże badawcze dla naszych stypendystów w dniach 31 lipca-4 sierpnia.
Warsztaty badawcze w Centrum Nowych Technologii UW
W dniach 19-23 czerwca zorganizowaliśmy kolejne warsztaty badawcze dla uczniów o zainteresowaniach naukami przyrodniczymi, głównie biologów i chemików.
Rejestracja zgłoszeń przedłużona do 10 lipca
Na zgłoszenia nowych kandydatek i kandydatów czekamy jeszcze przez tydzień. Znasz zdolną uczennicę, pracowitego ucznia, młodego poetę, nastoletnią badaczkę? Daj im znać o nas!
Ostatnie dni na napisanie sprawozdania rocznego
Przypominamy naszą prośbę o podsumowanie mijającego szkolnego. Dla zakwalifikowanych w tym roku do naszego programu stypendystek i stypendystów sprawozdanie roczne jest podstawą do kwalifikacji na kolejny rok.
„Mały” obóz wielodyscyplinarny w Wildze
Po raz pierwszy od bardzo wielu lat obóz naukowy dla młodszych stypendystów odbył się osobno od „dużego” obozu (i poza Serockiem). W dniach 11-17 czerwca grupa naszych młodych naukowców gości w Wildze k. Garwolina.
Warsztaty w Instytucie Nenckiego
Warsztaty neuronaukowe w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie odbyły się w dniach 4-9 czerwca.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 11 czerwca 2017, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Rekrutacja ruszyła
Rekrutacja ruszyła
Na zgłoszenia nowych kandydatek i kandydatów czekamy do 30 czerwca. Znasz zdolną uczennicę, pracowitego ucznia, młodego poetę, nastoletnią badaczkę? Daj im znać o nas!
Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 27 maja 2017, godz. 18.00, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa.
Obóz w Serocku już za nami
W dniach 27 kwietnia – 7 maja 2017 w Serocku n. Narwią odbył się kolejny obóz naukowy dla naszych stypendystów. „Duży” obóz zgromadził 90 uczestników i bardzo wiele osób z kadry (tutorów, wykładowców i gości obozu).
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 14 maja 2017, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Rusza obóz naukowy
W dniach 27 kwietnia – 7 maja 2017 w Serocku n. Narwią organizujemy kolejny obóz naukowy dla naszych stypendystów. „Duży” obóz zgromadzi 90 uczestników i bardzo wiele osób z kadry (tutorów, wykładowców i gości obozu).
Rekrutacja na warsztaty neuronaukowe w IBD PAN tylko do 10 maja
Serdecznie zapraszamy na interdyscyplinarne warsztaty neuronaukowe połączone z mini stażem. W trakcie warsztatów codziennie odbędzie się jeden wykład ogólnorozwojowy, każdy z uczestników będzie też uczestniczył w pracy wybranej przez siebie pracowni. Zapraszamy uczniów szkół średnich, którzy interesują się biologią, matematyką, fizyką, informatyką, a przede wszystkim chcieliby wziąć udział w badaniach mózgu.
Żegnamy Stefana Sutkowskiego
22 kwietnia 2017 roku w wieku 85 lat zmarł Stefan Sutkowski, wybitny muzykolog, oboista i działacz kulturalny, twórca Warszawskiej Opery Kameralnej. Przyjaciel Funduszu.
Warsztaty informatyczne w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, styczeń/luty
Uczestnicy warsztatów pracują nad zagadnieniami związanymi z tematyką zadań kwalifikacyjnych – przede wszystkim matematycznym modelowaniem zjawisk przyrodniczych oraz problemami przepływu informacji w sieci. Mają też możliwość zapoznania się z badaniami prowadzonymi w Centrum i jego, unikatowymi w Polsce, zasobami sprzętowymi. Program warsztatów uzupełnia wizyta w teatrze lub filharmonii. Podstawą kwalifikacji na warsztaty są rozwiązania zadań, […]
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 29 kwietnia 2017, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie
Warsztaty matematyczne w Krakowie
W dniach 30 marca – 2 kwietnia dla 36 stypendystów zorganizowaliśmy wspólnie z Instytutem Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego kolejną edycję warsztatów matematycznych.
Odszedł prof. Jerzy Vetulani
Z wielkim żalem żegnamy zmarłego 6 kwietnia w wieku 81 lat prof. Jerzego Vetulaniego wybitnego naukowca i popularyzatora nauki, wieloletniego kierownika Zakładu Biochemii Instytutu Farmakologii PAN, członka Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, współzałożyciela legendarnej „Piwnicy pod Baranami”, współpracownika Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i częstego gościa naszych wielodyscyplinarnych obozów naukowych.
Reprezentacja Polski na EUCYS 2017
W niedzielę 2 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie uroczyście ogłoszono wyniki Polskiej Edycji 29. Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2017). To prestiżowy i bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla uczniów, którzy zajmują się nauką naprawdę na poważnie. Na finałach EUCYS 2017 w Tallinnie będą nas reprezentować młodzi badacze zajmujący […]
Warsztaty Filmowe w Łodzi
W pierwszy weekend kwietnia w Łodzi odbyły się po raz pierwszy Warsztaty Filmowe KFnrD. Zajęcia dla naszych stypendystów przygotowaliśmy wspólnie ze Szkołą Filmową w Łodzi i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
Zapraszamy na Festiwal Odkrycia 2017
Zapraszamy do Centrum Nauki Kopernik w niedzielę, 2 kwietnia (do centrum konferencyjnego w środkowej części budynku CNK). Od 10:30 będzie można porozmawiać z finalistami EUCYS i Fizycznych Ścieżek – uczniowie będą prezentowali swoje odkrycia. O 12:00 rozpocznie się natomiast ceremonia wręczenia nagród, podczas której poznamy laureatów obu konkursów, w tym reprezentację Polski na Międzynarodowe Finały EUCYS, które odbędą […]
Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury
Koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 8 kwietnia 2017, godz. 18.00 Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert Dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie odbędzie się w niedzielę 19 marca 2017 r. o godz. 12.00 w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie – zapraszamy!
Finaliści Polskiej Edycji EUCYS 2017
W dniach 31 marca – 2 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA i finał Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2017). Jury Konkursu wytypowało 19 znakomitych projektów badawczych do udziału w finałach. Gratulujemy!
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 18 marca 2017, godz. 18.00 Pałac na Wyspie
Pasterka
Wakacyjny obóz naukowo-wędrówkowy w Pasterce. Zgłoś się
Wakacyjny obóz historyczno-matematyczno-przyrodniczy dla gimnazjalistów, 19 lipca – 2 sierpnia 2015 w Pasterce (Góry Stołowe). Publikujemy zadania kwalifikacyjne z biologii, historii i matematyki (do wyboru). Na rozwiązania czekamy do 24 kwietnia 2017. 
Zapraszamy na naszą wystawę!
Galeria Abakus SCEK na warszawskiej Starówce po raz kolejny gościć będzie naszą doroczną wystawę prac plastycznych. Zapraszamy od 2 marca!
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 5 marca 2017, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Konsultacje plastyczne
W dniach 11-12 lutego organizujemy w Warszawie konsultacje plastyczne, podczas których nasi stypendyści o uzdolnieniach artystycznych będą mogli pokazać swoje prace artystom plastykom współpracującym z Funduszem oraz poznać bliżej koleżanki i kolegów o podobnych zainteresowaniach.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, piątek 17 lutego 2017, godz. 18.00, Pałac na Wyspie – zapraszamy!
XXIII Warsztaty Muzyczne KFnrD już za nami
WARSZTATY MUZYCZNE KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI po raz kolejny zorganizowaliśmy w gościnnym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 15 – 28 stycznia 2017.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 5 lutego 2017, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
Warsztaty interdyscyplinarne w ICM UW
Warsztaty w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowaliśmy w dniach 16-20 stycznia 2017. 
Koncert wiolonczelowy w Lusławicach
Koncert muzyki kameralnej w Lusławicach
Koncert muzyki kameralnej w Lusławicach
XXIII WARSZTATY MUZYCZNE KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI, które organizujemy w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 15 – 28 stycznia 2017, zakończą się koncertem muzyki kameralnej w wykonaniu uczestników warsztatów. Serdecznie na nasz koncert zapraszamy w piątek 27 stycznia o godz. 19.00!
Koncert stypendystów w Centrum Paderewskiego
W niedzielę 22 stycznia o godzinie 16:00 organizujemy koncert uczestników XXIII Warsztatów Muzyki Kameralnej w Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Serdecznie zapraszamy!
Lusławice 2017 – nasze warsztaty i koncerty
XXIII WARSZTATY MUZYCZNE KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI organizujemy w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 15 – 28 stycznia 2017. W ramach warsztatów organizujemy szereg koncetów, w tym trzy otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy!
Koncert Absolwentów KFnrD
W piątek 20 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy serdecznie na KONCERT ABSOLWENTÓW PROGRAMU POMOCY WYBITNIE ZDOLNYM KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach! Wstęp wolny
Wyjazdy zagraniczne. Czekamy na Wasze zgłoszenia
Fundusz może zarekomendować kilkoro tegorocznych stypendystów do udziału w odbywających się poza Polską warsztatach, obozach naukowych i stażach. Jest to niepowtarzalna szansa pracy w ciekawych laboratoriach i ośrodkach badawczych, także poznania rówieśników z całego świata i doskonalenia znajomości języka.
Spotkania Humanistyczne w Krakowie i Zakopanem
W dniach 3-11 grudnia w Zakopanem i Krakowie odbywały się XXI Spotkania Humanistyczne KFnrD. 
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 22 stycznia 2017, godz. 12.00 Sala Koncertowa
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 17 grudnia 2016, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie.
Warsztaty przyrodnicze w Warszawie
W dniach 20-26 listopada w Warszawie zorganizowaliśmy warsztaty przyrodnicze dla grupy naszych stypendystów.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 11 grudnia 2016, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
Ostatnie dni na zgłoszenie się do EUCYS
Tylko do końca listopada czekamy na zgłoszenia uczniowskich projektów badawczych do Polskiej Edycji Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS). Do konkursu można zgłaszać oryginalne prace badawcze nagrodzone w konkursie ogólnopolskim (np. na olimpiadzie), lub rekomendowane przez pracownika naukowego. Prace z nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekonomicznych, społecznych i humanistycznych mogą mieć jednego, dwoje lub troje autorów. […]
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 26 listopada 2016, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie
Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury
Zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w sobotę 12 listopada 2016 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).
Budzimy ciekawość! Uniwersytet Warszawski i Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. 30 lat razem
Budzimy ciekawość! Uniwersytet Warszawski i Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. 30 lat razem
Serdecznie zapraszamy na wystawę Budzimy ciekawość! Uniwersytet Warszawski i Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. 30 lat razem, którą ponownie można oglądać w Galerii UW z okazji Jubileuszu Dwusetlecia UW. Wystawę można oglądać w dniach 2-14 listopada 2016  w Pałacu Kazimierzowskim.
Zamek Królewski w Warszawie RF
Spotkanie nowych stypendystów
W sobotę 29 października w Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie nowych stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W ten sposób zainaugurowaliśmy kolejny – 34. już – rok pracy z młodzieżą z całej Polski. W spotkaniu wzięła udział ponad setka najzdolniejszych uczennic i uczniów, tylko część spośród osób zakwalifikowanych w tym roku do programu po raz pierwszy.
Regulamin Polskiej Edycji EUCYS 2017
Warszawa, październik 2016 r. Regulamin Polskiej Edycji Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej w roku 2017    Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci ogłasza Konkurs prac z dziedziny nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, społecznych i ekonomicznych. Konkurs wyłania prace reprezentujące Polskę w Finałach Międzynarodowych XXVIII Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej w 2017 r. Na Konkurs należy zgłaszać tylko […]
EUCYS – prestiżowy konkurs dla młodych badaczy
Koncert 30 października
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 30 października 2016, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Zapraszamy na naszą wystawę!
Finisaż w środę 12 października o 12:00.
Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury
Koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 8 października 2016, godz. 18.00 Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12 Sala Widowiskowa.
Znamy już wyniki rekrutacji
Od 3 października wysyłamy tradycyjną pocztą informacje do osób zakwalifikowanych w tym roku szkolnym do programu. W drugiej kolejności powiadomienia do osób niezakwalifikowanych roześlemy pocztą elektroniczną.
Zagłosuj „TAK na dobrą sprawę”
Drodzy Przyjaciele! Bierzemy udział w akcji Banku BPH „TAK na dobrą sprawę” – głosując na naszą organizację na stronie akcji pomożecie nam w zdobyciu dotacji Banku na obozy naukowe, warsztaty badawcze, staże i spotkania dla zdolnych, utalentowanych uczennic i uczniów!
Łukasz Dyczko zwycięzcą Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków
Łukasz Dyczko zwycięzcą Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków
Nasz stypendysta, 18-letni saksofonista Łukasz Dyczko z Gorlic, wygrał 18. edycję Eurovision Young Musicians Competition. Serdecznie gratulujemy! Łukasz Dyczko jest trzecim Polakiem, który zwyciężył w tym konkursie. W 1992 roku pierwsza nagroda przypadła skrzypkowi Bartłomiejowi Niziołowi, a 2000 r. – pianiście Stanisławowi Drzewieckiemu.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Na nasz pierwszy koncert po wakacjach zapraszamy w niedzielę 11 września o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie. To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.
Polecamy projekt artystyczny naszej dawnej stypendystki
Projekt Weinberg ma upamiętnić 20. rocznicę śmierci Mieczysława Weinberga i 115. rocznicę urodzin Szymona Laksa. Koncert Projektu Weinberg z muzyką obu tych zapomnianych polsko-żydowskich kompozytorów odbędzie się 16 września o godzinie 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.
Myślisz o studiach zagranicznych? Polecamy Project Access
Polscy studenci najlepszych uczelni świata, w tym Oxfordu, Cambridge, Columbii i Yale zrzeszeni w międzynarodowej inicjatywie Project Access chcą pomóc utalentowanym polskim uczniom w aplikowaniu na wiodące zagraniczne uniwersytety.
Dziękujemy za nowe wnioski i sprawozdania roczne
Minął już termin nadsyłania i uzupełniania zgłoszeń do programu pomocy wybitnie zdolnym na następny rok szkolny. Każdej jesieni Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczniów. O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w październiku.
Odeszła Profesor Teresa Manasterska
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesor Teresy Manasterskiej wybitnej pianistki, kameralistki i pedagog. Pani Profesor – wychowawca wielu pokoleń młodych muzyków – współpracowała z naszym stowarzyszeniem przez wiele lat przy realizacji programu pomocy wybitnie zdolnym.
Iwonicz-Zdrój 2016
VII Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbywały się w Iwoniczu-Zdroju w dniach 30 lipca – 13 sierpnia. W ramach tego wakacyjnego cyklu odwiedzamy miejsca ciekawe i ważne dla zrozumienia naszej narodowej tożsamości, a trochę zapomniane.
Wystawa prac plastycznych uczestników Spotkań Wakacyjnych w Iwoniczu-Zdroju
Serdecznie zapraszamy na otwarcie naszej wystawy w Iwoniczu-Zdroju w środę 10 sierpnia o godz. 16.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej (budynek „Krakowiaka” Pl. Karola i Józefa 1).
Koncert Młodych Wirtuozów w Iwoniczu-Zdroju
W najbliższą niedzielę 7 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy serdecznie do kościoła pw. Św. Iwona i M.B. Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu-Zdroju na Koncert Młodych Wirtuozów, który organizujemy w ramach Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Rzeczpospolita mniej znana, Iwonicz-Zdrój 2016.
Dziękujemy za nowe wnioski
Minął już termin nadsyłania i uzupełniania nowych zgłoszeń do programu pomocy wybitnie zdolnym. Każdego roku Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczniów. O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w październiku.
Pasterka
Co robimy tego lata?
Wakacje rządzą się swoimi prawami i my je (częściowo) respektujemy. Latem organizujemy dwa kultowe obozy: „Pasterkę” i „Plener”, organizujemy też liczne indywidualne staże badawcze w wielu znakomitych ośrodkach naukowych. Ponadto, nasi partnerzy z innych krajów zapraszają podopiecznych Funduszu na obozy zagraniczne.
Nabór do programu na następny rok szkolny – jeszcze do 10 lipca
Uwaga: przedłużamy rekrutację – na nowe zgłoszenia czekamy do 10 lipca! Dla uczniów o wybitnych uzdolnieniach naukowych, technicznych i artystycznych organizujemy obozy naukowe, warsztaty i wiele innych projektów dla zdolnych uczniów. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Dyrektor Rakowski z nagrodą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
18 czerwca Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz pierwszy przyznała Wyróżnienia im. Prof. Macieja W. Grabskiego za działania na rzecz rozumienia nauki w społeczeństwie. Nagrodę otrzymał Ryszard Rakowski, współzałożyciel i wieloletni dyrektor biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Pobierz i powieś nasz plakat w szkole - Szukamy zdolnych!
Pobierz nasz plakat, wydrukuj i powieś w szkole lub bibliotece!
Pobierz nasz plakat w pliku PDF, wydrukuj, powieś w swojej szkole, albo w bibliotece. Daj znać znajomym, że szukamy zdolnych uczniów! Przekaż adres naszej strony! Podziel się Funduszem! 😍
Iwonicz-Zdrój 2016
VII Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbędą się w Iwoniczu-Zdroju w dniach 30 lipca – 13 sierpnia. W ramach tego wakacyjnego cyklu odwiedzamy miejsca ciekawe i ważne dla zrozumienia naszej narodowej tożsamości, a trochę zapomniane.
Żegnamy prof. Henryka Pawłowskiego
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci wybitnego nauczyciela prof. Henryka Pawłowskiego. Pan Profesor – wychowawca wielu pokoleń młodych talentów – był również oddanym współpracownikiem naszego stowarzyszenia.
Pobierz i powieś nasz plakat w szkole - Szukamy zdolnych!
Apel do bibliotek
Apel do bibliotek w całej Polsce Prosimy o pobranie naszego plakatu w pliku PDF, wydrukowanie go i powieszenie na dwa-trzy tygodnie w bibliotece. Szukamy utalentowanych nastolatków do naszego programu! ⇨ PLAKAT KOLOROWY ⇨ PLAKAT CZARNO-BIAŁY 1) Pobierz plik pdf… 2) Wydrukuj… 3) Powieś w bibliotece! Warto podzielić się z młodzieżą informacją o ofercie Funduszu! Program […]
Obóz w Serocku
warsztaty nt. silnika Stirlinga – Serock 2013 Pod koniec kwietnia do Serocka n. Narwią przybywa co roku ponad 80 najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. Do tego kilkadziesiąt osób kadry: najwybitniejsi naukowcy z całego kraju, świetni doktoranci i wyróżniający się studenci – w większości dawni i niezbyt dawni stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. 
Kolejny obóz naukowy w Serocku już za rok
8 maja zakończył się nasz doroczny obóz w Serocku n. Narwią. Spotkali się na nim najwybitniejsi naukowcy i ich młodsi koledzy ze szkół w całej Polsce. Obóz trwał od 28 kwietnia (młodsza grupa uczestniczyła w „małym” obozie nieco krócej). Na naszej stronie do obejrzenia pełny program obozu i zdjęcia.
Reprezentacja na EUCYS 2016: Jadwiga, Igor i Maciej
W niedzielę 10 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie uroczyście ogłoszono wyniki Polskiej Edycji 28. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS 2016). To bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla uczniów, którzy zajmują się nauką naprawdę na poważnie.
Reprezentacja na EUCYS 2016 wyłoniona!
Matematyka, biologia i medycyna – to tematyka trzech uczniowskich projektów, które uzyskały równorzędne 1. nagrody w Polskiej Edycji EUCYS. Ich autorzy będą reprezentować kraj na finałach tego prestiżowego konkursu w Brukseli. Jadwidze, Igorowi i Maciejowy serdecznie gratulujemy!
Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA 2016
W dniach 8-10 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie organizujemy kolejną edycję Festiwalu Odkrycia. Serdecznie zapraszamy na niedzielne wydarzenia otwarte! Poznamy nazwiska laureatów Polskiej Edycji EUCYS i skład reprezentacji Polski na wrześniowe finały EUCYS 2016 w Brukseli. Festiwal łączy dwie wyjątkowe inicjatywy – Finały Polskiej Edycji 28. Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS) […]
Lista prac finałowych Polskiej Edycji EUCYS 2016
Jury Polskiej Edycji EUCYS zdecydowało o zaproszeniu na Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA 2016 autorek i autorów 21 projektów badawczych, które zostały najwyżej ocenione w toku analizy przesłanych w tej edycji zgłoszeń. Rozmowy z jurorami i ogłoszenie wyników odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Młodym badaczom serdecznie gratulujemy!
Zjazd Absolwentów KFnrD
W sobotę 19 grudnia 2015 na Wydziale Fizyki UW odbył się Zjazd Absolwentów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Wymyślony i zorganizowany siłami sprawnej ekipy dawnych stypendystów zgromadził ponad 300 osób na całodniowych obradach zakończonych bankietem. Dawni stypendyści powołali w trakcie obrad nowe stowarzyszenie – Klub Absolwentów KFnrD.
photo: European Commission
Spektakularny sukces naszej reprezentacji na EUCYS 2015
W poniedziałek 21 września ogłoszono wyniki Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej – European Union Contest for Young Scientists (EUCYS). Od 17 września autorzy 104 ambitnych uczniowskich projektów badawczych goszczą w stolicy Lombardii – Mediolanie.
EUCYS
Wkrótce finały EUCYS 2015 w Mediolanie
Każdego roku koniec lata jest bardzo emocjonujący dla młodych badaczy z całego świata. W drugiej połowie września odbywają się bowiem międzynarodowe finały Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej – European Union Contest for Young Scientists (EUCYS).
Wejdź w skład reprezentacji Polski na EUCYS 2016!
Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS), prowadzony jest przez Komisję Europejską od 1989 roku. Podczas finałów odbywających się corocznie późnym latem, około stu nastoletnich naukowców z kilkudziesięciu krajów prezentuje prace z różnych dziedzin. Udział w konkursie to wspaniały początek kariery akademickiej. Najlepsi młodzi uczeni Europy mają okazję zdobyć prestiżowe nagrody i zaproszenia na staże […]
Jak NIE dostać się do programu pomocy wybitnie zdolnym?
Kandydujesz do Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci? A może jesteś w programie i właśnie przesyłasz sprawozdanie roczne? Mamy kilka sprawdzonych sposobów na uzyskanie negatywnego wyniku kwalifikacji.
Reprezentacja Polski na EUCYS 2015 Milan
EUCYS to prestiżowy i bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla uczniów, którzy zajmują się nauką naprawdę na poważnie. Na wrześniowe finały EUCYS do Mediolanu wysyłamy cztery znakomite projekty badawcze.
Reprezentacja na EUCYS 2015
W niedzielę 22 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie uroczyście ogłoszono wyniki Polskiej Edycji 27. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS 2015). To prestiżowy i bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla uczniów, którzy zajmują się nauką naprawdę na poważnie. Na finałach EUCYS 2015 w Mediolanie będą nas reprezentować dwie specjalistki od biotechnologii, […]
Odkrycia. Festiwal Młodych Badaczy 20-22 III 2015
Wiosnę witamy w tym roku na Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Festiwal zaczniemy… zaćmieniem Słońca, a potem będzie jeszcze fajniej! W niedzielę 22 marca zapraszamy do CNK na dzień otwarty! Częścią Festiwalu Odkrycia jest finał Polskiej Edycji 27. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EU Contest for Young Scientists).
Polecamy wykłady z cyklu „Zapytaj fizyka”
W roku 2015 w ramach projektu „Zapytaj fizyka” Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego organizuje serię wykładów popularnonaukowych, które wygłaszane będą przez znamienitych naukowców i popularyzatorów nauki. Wykłady te odbywają się mniej więcej raz na miesiąc w nowej siedzibie wydziału (ul. Pasteura 5, sala 0.03). 12 marca o godz. 18:00 wykład dr. Stanisława Bajtlika. Polecamy!
Zbliża się finał Polskiej Edycji EUCYS 2015
Znamy finalistów Polskiej Edycji 27. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS). Konkurs jest interdyscyplinarną rywalizacją najlepszych uczniowskich projektów badawczych. Jury Konkursu na posiedzeniu 21 stycznia wyłoniło dwadzieścia prac, których autorzy będą mogli osobiście przedstawić wyniki badań oraz przedyskutować je z sędziami. Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszono 59 prac z wielu dziedzin, m.in. biologii, chemii, fizyki, informatyki, matematyki, techniki […]
Polecamy popularnonaukowe artykuły prof. Heleny Dodziuk
Serdecznie polecamy lekturę tekstów pani prof. Heleny Dodziuk z Polskiej Akademii Nauk. Są poświęcone między innymi nanotechnologii i drukowi 3D. Można je znaleźć pod adresem: dydaktyka.fizyka.umk.pl/nowa_strona/?q=node/415
Wyniki 26. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE
W dniach 19-24 września 2014 w Warszawie odbyły się międzynarodowe finały 26. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS 2014 Warsaw). 1. nagrody w wysokości 7000 EUR i nagrody honorowe zdobyli fizyk z Czech Luboš Vozdecký, oraz trójka Portugalczyków: Mariana de Pinho Garcia, Matilde Gonçalves Moreira da Silva (biolożki) i João Pedro Estácio Gaspar Gonçalves de […]
Oni reprezentują nasz kraj na EUCYS 2014 Warsaw
Dziś od godziny 12:30 (CET) można śledzić uroczystość ogłoszenia wyników EUCYS 2014 Warsaw na kanale youtube konkursu. W dniach 19-24 września w Warszawie odbędą się międzynarodowe finały Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS 2014). To prestiżowy i bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla uczniów, którzy zajmują się nauką naprawdę na poważnie. Międzynarodowe finały […]
EUCYS: Super-olimpiada dla uczniów-naukowców
Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS), prowadzony jest przez Komisję Europejską od 1989 roku. Podczas finałów odbywających się corocznie późnym latem, około stu nastoletnich naukowców z kilkudziesięciu krajów prezentuje prace z różnych dziedzin. Udział w konkursie to wspaniały początek kariery akademickiej. Najlepsi młodzi uczeni Europy mają okazję zdobyć prestiżowe nagrody i zaproszenia na staże […]
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci
Nasz apel do nauczycieli
Chociaż działamy już ponad 30 lat, w polskich szkołach – również tych najlepszych – jest wielu uczniów, którzy bardzo skorzystaliby na udziale w naszym programie, ale o nas nie słyszeli. Mamy do nauczycieli wielką prośbę o wsparcie naszej akcji informacyjnej. Możemy się odwdzięczyć!
Rekrutacja
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju uzdolnień uczniom liceum i innych szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych. Trwa rekrutacja na kolejny rok szkolny.   Fundusz zapewnia swoim stypendystom bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk, obozach naukowych, stażach badawczych, seminariach. Organizuje warsztaty wielodyscyplinarne, muzyczne i plastyczne, […]
Młodym naukowcom polecamy Google Science Fair
Zachęcamy uczniów w wieku 13-18 lat do zgłaszania swoich pomysłów naukowych do czwartej edycji Google Science Fair. Czas składania prac w tym międzynarodowym konkursie mija 12 maja.
Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA 2014
Finał dwóch konkursów naukowych dla uczniów z całej Polski, a także warsztaty dla nauczycieli, niezwykły koncert w planetarium Niebo Kopernika i wiele innych atrakcji złożyły się na 2. Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA, który odbył się w miniony weekend w Centrum Nauki Kopernik.
Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA 2014
Finał dwóch konkursów naukowych dla uczniów z całej Polski, a także warsztaty dla nauczycieli, niezwykły koncert w planetarium Niebo Kopernika i wiele innych atrakcji złożyły się na 2. Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA, który odbył się w miniony weekend w Centrum Nauki Kopernik.
EUCYS 2014 - Polska Edycja
Reprezentacja na EUCYS 2014
W niedzielę 23 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie uroczyście ogłoszono wyniki 20. Polskiej Edycji Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS 2014). Międzynarodowe finały EUCYS 2014 odbędą się we wrześniu w Warszawie. Organizuje je Uniwersytet Warszawski razem z Centrum Nauki Kopernik i Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja PZU.
Rozwijaj swój talent naukowy pod okiem ekspertów
Prace zgłaszane do Polskich Eliminacji Konkursu muszą zostać wcześniej nagrodzone w ogólnopolskim konkursie lub olimpiadzie przedmiotowej, albo posiadać rekomendację samodzielnego pracownika naukowego. Prace po wstępnej analizie są przekazywane do oceny pracowników naukowych, współpracujących z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci, a po pozytywnej ocenie – do recenzji specjalistycznych. Następnie z projektami, dołączonymi rekomendacjami oraz opiniami recenzentów zapoznają […]
Cała reprezentacja wraca z nagrodami!
We wtorek 24 września w Pradze ogłoszono wyniki 25. Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EU Contest for Young Scientists. Matematyk Aleksander Horawa otrzymał nagrodę specjalną w postaci wyjazdu na Intel ISEF do USA. Natomiast zarówno fizycy Michał Gumiela i Rafał Kozik, jak i biolog Arkadiusz Jankiewicz również uzyskali nagrody specjalne. Są to staże badawcze […]
Wielodyscyplinarne Spotkania Wakacyjne „Rzeczpospolita mniej znana”
Wakacyjne Spokania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana każdego roku organizujemy w innej miejscowości. Kiedyś były to Kresy, w ostatnich latach byliśmy w Opatowie (2010), Zwierzyńcu (2011), Kruszwicy (2012) oraz Brodnicy (2013). W pierwszej połowie sierpnia 2014 liczne grono uzdolnionej młodzieży spotkało się natomiast w Złotym Potoku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. – Chcemy w tym cyklu odwiedzać miejsca […]
Pytania do muzyków i plastyków
Chętnie widzielibyśmy w naszym programie pomocy wybitnie zdolnym wszystkich zgłaszających się, ale niestety miejsc jest zawsze mniej niż chętnych. Spośród docierających do nas zgłoszeń staramy się co roku wybrać te, których  autorom najbardziej potrzebna jest nasza pomoc. Dlatego właśnie prosimy każdą zgłoszoną osobę o wysłanie do nas listu z informacją o tym, czym się interesuje […]
Jak wysłać sprawozdanie do KFnrD?
Jak napisać sprawozdanie?
Na koniec każdego roku szkolnego uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym prosimy o pisanie i nadsyłanie sprawozdań z całorocznej pracy. Sprawozdanie jest podstawowym dokumentem rozpatrywanym przy kwalifikacji na następny rok. O sprawozdanie prosimy także maturzystów. Termin upływa 30 czerwca.
Pasterka
Wakacyjny obóz w Pasterce
Wakacyjny obóz historyczno-matematyczno-przyrodniczy organizujemy każdego lata w Pasterce (Góry Stołowe). Kwalifikacja na podstawie zadań, które roześlemy osobom zainteresowanym w połowie marca. Wyniki kwalifikacji będą znane w maju. 15 miejsc. „Pasterka” to kultowy obóz dla młodszych uczestników naszego programu. Zakwalifikowani uczniowie biorą udział w warsztatach z biologii, historii, albo matematyki. Każdy przygotowuje też własną prezentację na […]
Justyna Słowiak – z pasją o dinozaurach
Podczas lizbońskiego międzynarodowego finału Konkursu Młodych Naukowców Unii Europejskiej 2010 jedną z drugich nagród w wysokości 5 tysięcy euro zdobyła Justyna Słowiak za pracę pt. Bioróżnorodność, paleoekologia i pozycja taksonomiczna kręgowców środkowotriasowego systemu morskiego Śląska. Autorka jest absolwentką I LO im. Mikołaja Kopernika w Opolu, obecnie studiuje w Kolegium MISMaP na Uniwersytecie Warszawskim.
Młoda matematyczka Magda Bojarska
Magda Bojarska z Warszawy to niedawna stypendystka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W 2008 r. zdobyła jeden z 3 złotych medali EUCYS za pracę pt. Cykle Hamiltona w uogólnionych grafach Halina. Jej pracę opublikowało naukowe pismo Discussiones Mathematicae. Teraz Magda jest studentką Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Informatycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Nowe spojrzenie na optykę – Kubica i Pilewski
Wiktor Pilewski i Aleksander Kubica zdobyli w 2009 r. I nagrodę w Paryżu w Konkursie Prac Młodych Naukowców (jury przyznało trzy równoległe I nagrody). Ich praca dotycząca spiralnych soczewek dyfrakcyjnych pokonała dziesiątki konkurentów z Unii Europejskiej. Równolegle swoje prace prezentowali też młodzi naukowcy z Chin, Gruzji, Japonii, Kanady, Korei Południowej, USA i Nowej Zelandii.
Wojnarski opracował nowy system zdobywania zaliczeń na UW
Marcin Wojnarski pochodzi z Zakopanego. Jego praca pt. Sieć neuronowa do rozwiązywania zadań klasyfikacyjnych w 2001 r. zdobyła II nagrodę w europejskich finałach Konkursu Prac Młodych Naukowców UE w Bergen. Kilka lat później założył platformę TunedIT, umożliwiającą np. organizowanie zaliczenia zajęć laboratoryjnych z informatyki w formie konkursu.
Agata Karska wśród gwiazd
Agata Karska zdobyła w Konkursie Prac Młodych Naukowców nagrodę specjalną w 2005 r. za projekt pt. Historia odkrycia i badania zaćmieniowego układu podwójnego gwiazd BD +14°5016.
Ruszyła seria warsztatów w roku szkolnym 2011/2012
Uczestniczki i uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym krążą już po Polsce – w listopadzie ruszyła cała seria zajęć. W dniach 28 listopada – 2 grudnia nasi młodzi podopieczni uczestniczyli w warsztatach badawczych w Instytucie Chemii Organicznej PAN w Warszawie.
Polecamy programy stypendialne dla utalentowanej młodzieży
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju, ale nie oferuje pomocy finansowej w formie tradycyjnych stypendiów. Wszystkim zdolnym uczniom, studentom i młodym naukowcom – również naszym obecnym i byłym stypendystom – oraz ich rodzicom i nauczycielom polecamy stypendia innych organizacji działających w naszym kraju. Zachęcamy także, by szukać stypendiów i źródeł finansowania małych grantów […]
Obóz naukowy Serock 2012 / fot. S. Soberski
Najlepiej pomagać najlepszym!
To hasło może dziwić, a nawet trochę niepokoić. Jesteśmy przyzwyczajeni to tego, że naszej pomocy potrzebują słabsi, biedniejsi i ci, którzy gorzej sobie radzą, ale najlepsi? Oni z natury rzeczy nie należą do żadnej z tych grup. A jednak nie tylko namawiamy Państwa, żeby im także pomagać, ale twierdzimy wręcz, że pomagać im jest najlepiej. […]
Rekrutacja - rejestracja
Jak zgłosić się do Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci?
Rekrutację prowadzimy przez internet – formularz działa od 20 maja.   Nowe zgłoszenia można przesyłać na adres rekrutacja@fundusz.org, jednak zdecydowanie najlepiej samodzielnie umieścić wszystkie dokumenty pod adresem baza.fundusz.org.
Prasa i media elektroniczne o naszym projekcie
      Czy Polska do dobry kraj dla małych geniuszy?, Weekendowy poranek radia Tok FM, 30.05.2013   http://www.tokfm.pl/Tokfm/0,130954.html (posłuchaj: http://bi.gazeta.pl/im/7/14010/m14010457.mp3)     Maria Mach (rozm. Tomasz Rożek), Dla dzieci ciekawych, „Gość Niedzielny” 28.03.2013   http://gosc.pl/doc/1499196.Dla-dzieci-ciekawych     Marcin Kotowski, Piotr Migdał, Gifted Education, offtopicarium.wikidot.com    http://offtopicarium.wikidot.com/v2:gifted-education     Najlepiej pomagać najlepszym, udział a audycji, Polskie Radio […]
Regulamin przyznawania stypendiów celowych
Regulamin przyznawania stypendiów celowych uczestnikom programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci