Jesteśmy OPP

Działamy od ponad 30 lat. Przez nasz program pomocy wybitnie zdolnym przeszło już ponad 5000 młodych utalentowanych Polaków. Dziś to znakomici młodzi naukowcy, lekarze, malarze, muzycy, pisarze, poeci… Zmieniają świat na lepsze.

Program pomocy wybitnie zdolnym to całoroczny cykl bezpłatnych zajęć z różnych dziedzin i różnorakie dodatkowe formy pomocy merytorycznej. Rekrutację uzdolnionych uczniów prowadzimy już po raz 34.

Od wielu lat mamy status organizacji pożytku publicznego.

Cele Funduszu

 
Programy Funduszu

  1. Pomoc w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, technicznych, muzycznych, baletowych i plastycznych.
  2. Pomoc w szkoleniu lekarzy z wiodących placówek w Polsce w opiece nad noworodkiem.
  3. Zwiększenie możliwości leczenia dzieci w stanie zagrożenia życia, z chorobą nowotworową: pomoc w szkoleniu lekarzy, promowanie nowych metod terapii.
  4. Poprawa warunków leczenia dzieci w szpitalu, ograniczenie pobytu dziecka w szpitalu do przypadków i czasu niezbędnego w leczeniu, organizacja życia szpitalnego z uwzględnieniem szczególnych potrzeb dziecka, tworzenie środowiska sprzyjającego jego dobremu samopoczuciu i rozwojowi również w szpitalu.

 
Formy działania

1 procent podatku