...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 21 kwietnia 2018, godz. 18.00 Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”43″ sortorder=”293,294,291,292″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”300″ thumbnail_height=”300″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

13-letni gitarzysta Miłosz Muzalski z Brzegu. Naukę gry na gitarze klasycznej rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Józefa Elsnera w Brzegu pod kierunkiem mgr. Dominika Tomasiaka. Od dwóch lat jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.  im. Fryderyka Chopina w Opolu, gdzie dalej kształci się u tego samego pedagoga. Dotychczas brał udział w 14 konkursach gitarowych w kraju i za granicą. Jest laureatem m. in.: V Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego „Młodzi Czarodzieje Gitary” w Dobczycach (II nagroda w 2018), XII Międzynarodowego Konkursu im. Anny Amalii w Weimarze (II nagroda w 2017), XI Ogólnopolskiego Konkursu im. Łukasza Pietrzaka w Jeleniej Górze (I nagroda w 2017), IV Festiwalu Gitarowego „Wśród pól” w Witowicach (Grand Prix oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Marka Pasiecznego w 2016), II Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Fernando Sora we Frydku-Mistku w Czechach (I nagroda oraz nagroda specjalna za wybitną interpretację „Menueta” J. S. Bacha w 2015). W 2017 roku Miłosz otrzymał stypendium Marszałka Województwa Opolskiego oraz stypendium Prezydenta Miasta Opola. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

13-letnia skrzypaczka Julia Charmuszko z Gdańska. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie mgr Jolanty Mikołajczyk, u której uczy się nadal. Jest laureatką m. in.: XVI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini” w Legnicy (IV miejsce i nagroda dla najmłodszego finalisty), 21. Międzynarodowego Konkursu „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie na Słowacji (II miejsce solo i w kwartecie), X Ogólnopolskich Spotkań Skrzypcowych im. M. Ławrynowicza w Płocku (III miejsce), V i VI Grudziądzkiego Konkursu Skrzypcowego im. P. Janowskiego w Grudziądzu (III miejsce i nagroda specjalna, II miejsce i nagroda specjalna), VII Włocławskich Spotkań Skrzypcowych „Klasycy Wiedeńscy” (I miejsce i nagroda specjalna), VI Gdańskiego Konkursu Skrzypcowego im. A. Romanowskiej (I miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu Sonat w Szczecinie (III miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu w ramach Festiwalu im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu, XIII Festiwalu Zespołów Kameralnych SM I i II st. w Sierpcu (I miejsce). Występowała m. in. w Ratuszu Staromiejskim i Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, w Zamku Królewskim w Warszawie oraz podczas Wieczorów Muzycznych u św. Andrzeja Boboli w Sopocie. Od dwóch lat doskonali swoje umiejętności na kursach prowadzonych przez prof. Andrzeja Gębskiego. Jako wyróżniona uczestniczka Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie, trzykrotnie otrzymała stypendium na udział w Streicher Akademie w Goch. Za wybitne osiągnięcia w nauce i osiągnięcia muzyczne w latach 2015/2016 i 2016/2017 otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska. Ważne miejsce wśród zainteresowań Julii zajmuje teatr; „Teatrinium Vera” w Gdańsku jest miejscem, gdzie realizuje swoje zamiłowania aktorskie. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

14-letnia oboistka Maria Górska z Białegostoku. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 4 lat w Samorządowym Ognisku Baletowym. Od szóstego roku życia tańczyła w Ludowym Zespole Regionalnym Maziowia. W wieku 9 lat rozpoczęła naukę gry na oboju w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku w klasie mgr Mirosławy Zduniewicz. Obecnie kształci się pod jej kierunkiem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. Jest laureatką m. in.: I i II Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych FINALIS w Białymstoku (II miejsce w 2017 i 2016), Konkursu Pro Bohemia w Ostrawie (III miejsce w 2017, wyróżnienie w 2016), Międzynarodowego Konkursu Obojowego „VI Liutauras Vebra Oboe Competition” w Kownie (III miejsce w 2016), III Makroregionalnych Spotkań Uczniów i Nauczycieli Instrumentów Dętych (II miejsce w 2016). Maria systematycznie bierze udział w kursach, seminariach i warsztatach muzycznych. Gra w Orkiestrze Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku oraz w trio z dwoma obojami i rożkiem angielskim. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

18-letni wiolonczelista Borys Piszczatowski z miejscowości Wiązowna w woj. mazowieckim. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie mgr Marzeny Korzyckiej. Kształcenie kontynuował w Prywatnej Szkole Muzycznej Bartłomieja Budzyńskiego w Józefowie pod kierunkiem mgr Marii Walasek. Obecnie jest dyplomantem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Piotra Hausenplasa. Został wyróżniony podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2015 i 2014) oraz Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy (2014). Jest laureatem III nagrody w Sochaczewskim Konkursie Młodego Wiolonczelisty (2013). Wielokrotnie brał udział w Janowieckich Interpretacjach Muzyki i Puckich Interpretacjach Muzyki. Uczestniczył w XXIII Warsztatach Muzycznych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

W programie m. in.: Bach, Boccherini, Bozza, Brouwer, Dyens, Lalo, Paganini, Piatti, Wieniawski

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

 

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego (OPP) założona w 1981 roku. Jest stowarzyszeniem naukowców, twórców, lekarzy
i studentów. Głównym celem Funduszu jest pomoc wybitnie uzdolnionym uczniom w rozwijaniu zainteresowań naukowych i uzdolnień artystycznych, a także poprawa opieki nad zdolnymi dziećmi w polskim systemie edukacji. Przez Program Pomocy Wybitnie Zdolnym przeszło do tej pory kilkanaście tysięcy utalentowanych młodych Polaków – dziś to znakomici naukowcy, lekarze, propagatorzy nauki i artyści. Działalność stowarzyszenia opiera się na współpracy z licznymi uczelniami, ośrodkami badawczymi i instytucjami kultury, a także – z bardzo wieloma indywidualnymi pracownikami naukowymi, którzy jako wolontariusze chcą pracować ze zdolną młodzieżą. Uczestnicy programu mają szansę wziąć udział w licznych warsztatach badawczych, seminariach, spotkaniach i konsultacjach z najlepszymi specjalistami z danej dziedziny. Corocznie stowarzyszenie zaprasza utalentowanych nastolatków na 20 specjalistycznych warsztatów badawczych, 9-10 seminariów humanistycznych, warsztaty muzyczne, plener plastyczny, dwa spotkania wielodyscyplinarne i trzy wielodyscyplinarne obozy naukowe. Ponadto, organizuje dla nich około 20 publicznych koncertów i 3-4 wystawy. Część oferowanej pomocy to indywidualne stypendia celowe. W roku szkolnym 2017/2018 przyznano 539 rocznych nominacji stypendialnych. Otrzymują je uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych z całego kraju, pochodzący z różnych środowisk, w tym – bardzo wiele dzieci mieszkających na wsi i w małych miejscowościach.