...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym
Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci
sobota 10 marca 2018, godz. 18.00
Pałac na Wyspie
Muzeum Łazienki Królewskie

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”41″ sortorder=”285,284,286,283″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”270″ thumbnail_height=”270″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

 

Wiktoria Grajewska z Warszawy, ur. w 2000 roku.Uczennica Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w klasie prof. Doroty Boruch-Żołnacz. Laureatka m.in.: XII Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim (III miejsce solo i w duecie w 2017), III Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie (I miejsce w 2016), III Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Sosnowcu (I miejsce w 2016), XIV Międzynarodowego Konkursu „Pro Bochemia” w Ostrawie (I miejsce w 2016). Uczestniczka: Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu (2012, 2013), warsztatów podczas IV Światowego Kongresu Klarnetowego w Katowicach (2014), Letnich Kursów w Żerkowie k. Jarocina (2014, 2015), Warsztatów Muzyki Kameralnej KFnrD w Lusławicach (2017) oraz warsztatów muzycznych w Conservatório-Escola Professional das Artes da Madera w Funchal na Maderze w ramach programu „Erasmus Power”. Występowała podczas koncertów Warszawskiego Stowarzyszenia Amazonek i Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, jak również z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej ZPSM nr 4 na UMFC (2013) oraz Orkiestry „Mała Narodowa” podczas projektu „Poranek Muzyczny – Kopciuszek i inni” (2017). Od 2014 jest członkiem Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „Warszawianka” UW. Pod opieką Funduszu była w roku 2012 i jest ponownie od 2016.

Nicol Miękus z Krotoszyna, ur. w 1998 roku.Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w klasie skrzypiec Małgorzaty Kaczmarek. Naukę kontynuowała w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza. Od 6 lat uczy się gry na altówce pod kierunkiem Bogumiły Gniewowskiej. Jest zeszłoroczną laureatką m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. M. Karłowicza w Poznaniu (II miejsce), Międzynarodowego Internetowego Konkursu Muzycznego w Belgradzie (I miejsce), VIII Wrocławskiego Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Altowiolistów (II miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu współczesnego), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych im. B. Warchala „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie (III miejsce). Była uczestniczką warsztatów i lekcji mistrzowskich u dr hab. Ewy Guzowskiej, dr. hab. Lecha Bałabana, dr. hab. Michała Mickera, dr. hab. Izabeli Mrozek, Kamila Babki, Katarzyny Budnik-Gałązki, dr. hab. Piotra Reicherta. W latach 2013-2016 grała w Międzynarodowej Orkiestrze Symfonicznej Europera Youth Orchestra, w której była koncertmistrzem w roku 2015 i 2016. Ponadto występowała w Baltic Youth Orchestra. Stypendystka MKiDN oraz Nagrody Miasta Poznania za rok szkolny 2016-2017. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

Robert Kwiędacz z Radomia, ur. w 2004 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w klasie Zbigniewa Woźnego. Obecnie kontynuuję naukę pod kierunkiem dr. Pawła Kwaśnego. Jest laureatem m.in.: XXIII Słupeckich Spotkań Muzycznych w 2017, Międzynarodowego Konkursu Gitary Klasycznej im. F. Sora we Frydku Mistku w Czechach (II miejsce oraz Nagroda Specjalna za interpretację utworu „Paseo” Eduardo Sainz de la Mazy w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu Gitary Klasycznej „Gitara na Kresach” w Chełmie (II miejsce w 2017 i 2015), XIII Międzynarodowego Konkursu Gitary Klasycznej Anna Amalia Wettbewerb fur junge Gitarristen w Weimarze (wyróżnienie w 2017), Międzynarodowego Konkursu Gitary Klasycznej w Bratysławie (II miejsce w 2016), X Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Zambrowie (III miejsce w 2016), XVIII Międzynarodowego Konkursu Gitary Klasycznej w Trzęsaczu (wyróżnienie w 2015). Uczestniczy w letnich kursach i warsztatach gitarowych. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

Adam Zakrzewski z Warszawy, ur. w 2004 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat pod kierunkiem prof. Jolanty Ptasińskiej. Od 7. roku życia uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego. Od 2015 uczy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w klasie prof. Bronisławy Kawalli. Jest laureatem m.in.: II Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Od Bacha do Szymanowskiego” w Warszawie (Grand Prix w 2017), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Usti nad Łabą w Czechach (II miejsce w 2016), 24. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (wyróżnienie i Nagroda specjalna NIFC w 2016), XII Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (Grand Prix Konkursu i I nagroda w grupie wiekowej w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Gdańsku (Grand Prix w 2016), III Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Polskiej w Skierniewicach (I nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Pianistów w Suwałkach (I nagroda w 2015). Dotychczas występował w: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia, Studio Polskiego Radia S1, Galerii Porczyńskich w Warszawie, Żelazowej Woli oraz podczas koncertów organizowanych przez EPTA. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

 

W programie m. in.: Albert, Büsser, Brescianello, Chopin, Schubert, Szostakowicz, Tárrega

 

Serdecznie zapraszamy

 

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego (OPP) założona w 1981 roku. Jest stowarzyszeniem naukowców, twórców, lekarzy i studentów. Głównym celem Funduszu jest pomoc wybitnie uzdolnionym uczniom w rozwijaniu zainteresowań naukowych i uzdolnień artystycznych, a także poprawa opieki nad zdolnymi dziećmi w polskim systemie edukacji. Przez Program Pomocy Wybitnie Zdolnym przeszło do tej pory kilkanaście tysięcy utalentowanych młodych Polaków – dziś to znakomici naukowcy, lekarze, propagatorzy nauki i artyści. Działalność stowarzyszenia opiera się na współpracy z licznymi uczelniami, ośrodkami badawczymi i instytucjami kultury, a także – z bardzo wieloma indywidualnymi pracownikami naukowymi, którzy jako wolontariusze chcą pracować ze zdolną młodzieżą. Uczestnicy programu mają szansę wziąć udział w licznych warsztatach badawczych, seminariach, spotkaniach i konsultacjach z najlepszymi specjalistami z danej dziedziny. Corocznie stowarzyszenie zaprasza utalentowanych nastolatków na 20 specjalistycznych warsztatów badawczych, 9-10 seminariów humanistycznych, warsztaty muzyczne, plener plastyczny, dwa spotkania wielodyscyplinarne i trzy wielodyscyplinarne obozy naukowe. Ponadto, organizuje dla nich około 20 publicznych koncertów i 3-4 wystawy. Część oferowanej pomocy to indywidualne stypendia celowe. W roku szkolnym 2017/2018 przyznano 539 rocznych nominacji stypendialnych. Otrzymują je uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych z całego kraju, pochodzący z różnych środowisk, w tym – bardzo wiele dzieci mieszkających na wsi i w małych miejscowościach.

 

Partnerzy: Fundacja PZU i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS