Zapraszamy na wystawę!

POPLENEROWA WYSTAWA PRAC MŁODYCH PLASTYKÓW uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci będzie czynna w dniach 2-31 października w Galerii Uniwersytetu Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście 26/28.

Wystawa prezentuje prace utalentowanych twórców z różnych regionów Polski, powstałe tego lata w Zabrzu podczas Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Rzeczpospolita mniej znana.

 

Otwarcie wystawy z udziałem młodych artystów odbędzie się w czwartek 5 października o godzinie 12:00.

UWAGA: wystawa została przedłużona do końca października!

 

Wyboru prac dokonali:
prof. Marian Stępak, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
prof. Jacek Dyrzyński, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
prof. Franciszek Maśluszczak, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
Przemysław Klimek, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Karolina Suchan-Okulska, dawna stypendystka Funduszu, autorka plakatu i zaproszenia wystawy.

Aranżacja wystawy: Przemysław Klimek, ASP w Warszawie.

UCZESTNICY WYSTAWY:

ANNA BAJON z Polkowic, lat 18, I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Lubinie

BEATA BARASIŃSKA z Nowej Szarlejki w woj. śląskim, lat 16, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych im. J. Malczewskiego w Częstochowie

ZUZANNA BEDNARSKA z Kań w woj. mazowieckim, lat 17, XIV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Warszawie

ANNA BIELAWSKA, lat 18, Zespół Szkół Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

MARTYNA BORZĄDEK z Opyp, lat 18, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie

JUSTYNA CAPUTA, lat 17, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych im. J. Fałata w Bielsku-Białej

ANNA FLAKA z Łękawicy, lat 18, III Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej

JUSTYNA HNATIUK z Muszyny, lat 18, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Długosza w Nowym Sączu

KINGA HORECKA z Zasania w woj. małopolskim, lat 15, Gimnazjum nr II im. Jana Pawła II w Myślenicach

JULIA KARBOWNIK, lat 12, Szkoła Podstawowa nr 72 im. T. Lenartowicza w Krakowie

BŁAŻEJ KMONK z Krościenka Wyżnego, lat 18, I Liceum Ogólnokształcące w ZSO im. M. Kopernika w Krośnie

BEATA KWAŚNICA z Nawojowej, lat 18, Liceum Akademickie Jezuitów w Nowym Sączu

ALICJA LASOTA, lat 19, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. K. Makuszyńskiego w Opocznie

ARKADII MARTYNIUK, lat 17, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie

PETRO MARTYNIUK, lat 19, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie

IGA MICHALIK, lat 17, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Nowym Sączu

KATARZYNA MLICZEK, lat 17, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Długosza w Nowym Sączu

MARIA NAPIERALSKA, lat 19, II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Pabianicach

ALEKSANDRA PAWŁOWSKA, lat 10, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olsztynie

JEREMIASZ POPIEL z Kałuszyna, lat 20, Zespół Szkół w Łajskach

ALICJA SOBIEPAŃSKA z Dziektarzewa, lat 17, I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Łodzi

JOANNA ŚWIRSKA z Czerska, lat 17, Kolegium Świętej Rodziny w Łomiankach

JAN TRZONEK z Borowej w woj. łódzkim, lat 11, Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Gałkowie Dużym

BARBARA WASIUK, lat 18, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie

MATEUSZ WOLNIACZYK, lat 15, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej

PAWEŁ WOŁCZAŃSKI, lat 17, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w ZSO w Krośnie

JULIA ZARÓD z Sosnowca, lat 16, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej