...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 27 maja 2017, godz. 18.00,
Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”22″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”360″ thumbnail_height=”360″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

 

Wystąpią instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

14-letnia skrzypaczka Dominika Adamczyk z Ząbek. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat metodą Suzuki pod kierunkiem mgr Barbary Ulanowskiej. W kolejnych latach uczyła się w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie mgr Izabeli Woty. W latach 2013-2016 uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej im. E. Młynarskiego do klasy prof. Ewy Kowar-Mikołajczyk. Obecnie jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w klasie prof. Andrzeja Gębskiego i prof. Ewy Kowar-Mikołajczyk. Mając 9 lat po raz pierwszy wystąpiła w Sali Balowej Zamku w Łańcucie podczas letnich kursów muzycznych. Rok później wystąpiła tam również  jako koncertmistrz młodszej orkiestry kursowej. Jest laureatką m. in.: XIV Międzynarodowego Konkursu „Janko Muzykant” w Sochaczewie (III nagroda), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA (III nagroda), XII Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku (I nagroda w kwartecie), IX Ogólnopolskich Spotkań Skrzypcowych im. prof. Mirosława Ławrynowicza w Płocku (III nagroda), XI Żyrardowskich Spotkań Skrzypcowych (I nagroda). Była uczestnikiem Lusławickiej Orkiestry Talentów i Międzynarodowych Kursów „Stringtime” w Niemczech oraz stypendystką Centrum Edukacji Artystycznej. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

12-letni pianista Kacper Kukliński z Gdańska. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Laureat m. in.: IV Konkursu Pianistycznego dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza w Nakle (I nagroda i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu F. Chopina w 2017), X Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego ,,Mistrz Klawiatury” w Warszawie (Grand Prix i I nagroda w 2017), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków (I nagroda w 2017 i 2015), XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Chopin dla Najmłodszych” w Antoninie (II nagroda w 2017), III Turnieju Kameralnego w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (I nagroda w 2016), V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie (I nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (III nagroda, nagroda Narodowego Instytutu F. Chopina oraz nagroda Pablo Sarasate Conservatory in Pampeluna w 2016),   VI International Piano Competition Piano Talents w Mediolanie (I nagroda „premio assoluto” w 2016), IX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. T. Szeligowskiego w Poznaniu (I nagroda i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu  T. Szeligowskiego w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Pabianicach (I nagroda w 2015). Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

15-letnia wiolonczelistka Sara Kwiatkowska z Wrocławia. Naukę na instrumencie rozpoczęła w wieku 7 lat pod kierunkiem mgr. Roberta Lewandowskiego w Państwowej Szkole Muzycznej w Oleśnicy. Od 2014 roku jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie prof. dr hab. Urszuli Marciniec-Mazur. Jest laureatką m. in.: Międzynarodowego Konkursu „eMuse” w Atenach (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu „wiolonczELKa” w Ełku (III nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu im. B. Warchala w Dolnym Kubinie (IV nagroda w 2016), Forum Młodych Wiolonczelistów w Gdańsku (II miejsce w 2015), Międzynarodowego Konkursu MTÜ „Noor musik”w Tallinie (nagroda specjalna w 2015), Konkursu Wiolonczelowo-Kontrabasowego w Malborku (I miejsce w 2014). Sara uczestniczy w koncertach szkolnych i charytatywnych we wrocławskich domach opieki społecznej. Występowała również dla WOŚP. Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

14-letnia pianistka Julia Leniart z Wrocławia. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat. W latach 2011-2016 uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina we Wrocławiu do klasy Inezy Kuprianowicz. Obecnie jest uczennicą Szkoły Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu i uczy się pod kierunkiem Adama Jezierzańskiego. Jest laureatką m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Szczecinie (II miejsce w 2016), Windsor International Piano Competition w Londynie (I miejsce w 2015), 15. Monachium Klavierpodium – International Piano Competition (8 nagród specjalnych w 2015), XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (I miejsce, nagroda specjalna za najlepszą interpretację utworu F. Chopina, nagroda główna za najwyższą punktację w kategorii II w 2015), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Valletta International Piano Festival  &  Piano Competition na Malcie (I miejsce w 2015). Julia występowała na scenie Filharmonii Wrocławskiej, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, Filharmonii Łódzkiej, w Operze Wrocławskiej, w salach koncertowych Uniwersytetu Wrocławskiego Oratorium Marianum i Auli Leopoldinum. W wieku 11 lat po raz pierwszy wykonała koncert fortepianowy D-dur J. Haydna z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej World Music Days wystąpiła w polskim prawykonaniu utworu Rashida Kalimullina Brussels na fortepian solo. Wystąpiła z recitalem w prestiżowej sali koncertowej Hotelu Belmond Reid’s Palace w Funchal na Maderze. Uczestniczyła w warsztatach pianistycznych prowadzonych przez: prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Waldemara Andrzejewskiego, dr hab. Joannę Ławrynowicz-Just, dr. Pawła Zawadzkiego, dr. Michała Szczepańskiego. W 2015 jako jedyna Polka zakwalifikowała się do programu Allianz Junior Music Camp, realizowanego przez Fundację Langa Langa. Od 2013 Julia jest stypendystką Prezydenta Wrocławia, laureatką Szkolnego Nobla oraz konkursu stypendialnego ,,Zdolny Śląsk’’ w dziedzinie artystycznej. Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

W programie m. in.: Bach, Beethoven, Chopin, Kabalewski, Mendelssohn, Schubert, Telemann, Wieniawski

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!