Finaliści Polskiej Edycji EUCYS 2017

W dniach 31 marca – 2 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA i finał Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2017). Jury Konkursu wytypowało 19 znakomitych projektów badawczych do udziału w finałach. Gratulujemy!

1. Jakub Burzyński (Tomice), Kacper Kowalczyk (Kopytówka), Patryk Kubas (Sułkowice), „Energia przyszłości” – moja szkoła jako wyspa energetyczna

2. Jeremi Chabros (Świętochłowice), Wpływ wybranych metyloksantyn na aktywność lokomotoryczną i rozwój Tribolium castaneum. Badanie możliwości zastosowania kofeiny i teofiliny, jako naturalnych insektycydów

3. Joanna Chlebus (Racibórz), Wpływ wybranych środków powierzchniowo czynnych na żywotność, proliferację oraz migrację protista Dictyostelium discoideum w stadium wegetatywnym

4. Jakub Chorążyk (Kożuchów), Badanie allelopatycznego wpływu lnicznika siewnego (Camelina sativa [L.] crantz) na uprawę lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum L.) w latach 2014 i 2015

5. Mariusz Gniadek (Stanisławów Pierwszy), Wpływ wolnych rodników tlenowych (ROS) na przełamywanie czasu spoczynkowego rzodkiewnika pospolitego (Arabidopsis thaliana)

6. Frederic Grabowski (Warszawa), Algorytm do automatycznej dekonwolucji kolorów

7. Kamil Humański (Szczecin), Różnorodność szkarłupni środkowego ordowiku – młodszego syluru Siljansringen (Szwecja)

8. Jakub Jędrzejewski (Ostrów Wielkopolski), Półprzewodnikowa cewka Tesli o podwójnym rezonansie

9. Jakub Józiewicz (Łódź), Selektywne usuwanie metali ciężkich z wody przy użyciu hydrożeli polimerowych

10. Witold Jóźwiak (Chylin), Kamila Komorowska (Radzanowo-Dębniki), Ewa Pijus (Płock), Ukryte komnaty w Piramidzie Chefrena

11. Łukasz Kamiński (Smoryń), Przewodniki i pary maksymalne

12. Adam Klukowski (Piaseczno ), Wielomiany z podłogami

13. Aleksander Kostrzewa (Warszawa), Porównywanie umiejętności uczenia się i zapamiętywania wśród naczelnych z użyciem platform interaktywnych na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego

14. Dominik Kufel (Lublin), Matematyczne modelowanie wpływu temperatury na synapsy i dynamikę neuronów

15. Anna Łeń (Łódź), Dynamika przepływów o poruszającym się froncie

16. Radosław Peszkowski (Bolechowice), Andrzej Szablewski (Zabierzów), Tobiasz Szemberg (Kraków), Twierdzenie Sylvelstera-Gallai dla okręgów

17. Aleksandra Snuzik (Radomyśl Wielki), Wpływ cebuli zwyczajnej (Allium cepa) na czynności życiowe pantofelka ogoniastego (Paramecium caudatum)

18. Michał Tyrna (Świętoszówka), Badanie efektywności funkcjonowania zbiorników lęgowych dla płazów w Grodźcu Śląskim na podstawie monitoringu rozrodu gatunków tam występujących

19. Hanna Grześkowiak (Ostrów Wielkopolski), Zmiany składu gatunkowego flory wybranych rejonów Ostrowa Wielkopolskiego na przestrzeni blisko 150 lat – praca została zakwalifikowana do Finałów, jednak autorka wycofała się z Konkursu