Lusławice 2017 – nasze warsztaty i koncerty

XXIII WARSZTATY MUZYCZNE KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI organizujemy w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 15 – 28 stycznia 2017. W ramach warsztatów organizujemy szereg koncetów, w tym trzy otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy!

18 stycznia (środa), godz. 17.00 (część I)

19 stycznia (czwartek), godz. 17.00 (część II)

KONCERT SOLISTÓW

(UCZESTNIKÓW XXIII WARSZTATÓW MUZYCZNYCH

KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI)

(koncert o charakterze wewnętrznym, na Sali kameralnej, dla gości Centrum i Funduszu)

20 stycznia (piątek), godz. 19.00

KONCERT ABSOLWENTÓW

PROGRAMU POMOCY WYBITNIE ZDOLNYM

KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

wstęp wolny

program koncertu:

część I

Marcin Koziak (fortepian)

Robert Schumann, Sceny dziecięce, op. 15

Aleksandra Kuls (skrzypce) & Marcin Koziak (fortepian)

Georgy Catoire, Elegia, op. 26

Pablo Sarasate, Introdukcja i Tarantella, op. 43

Marta Wryk (mezzosopran)

Antonín Dvořák, Cygańskie melodie, op. 55

przy fortepianie: Krystyna Stojek

PRZERWA:

Wernisaż prac plastycznych podopiecznych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci:

Alicja Lasota, Petro Martyniuk, Maria Napieralska, Alicja Sobiepańska, Paweł Wołczański

część II

Aleksandra Kuls (skrzypce)

Krzysztof Penderecki, La Follia

Magdalena Bojanowicz (wiolonczela) & Marcin Koziak (fortepian)

Johannes Brahms, Sonata e-moll, op. 38

prowadzenie koncertu: Maria Mach, Dyrektor Biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

22 stycznia (niedziela), godz. 16.00

KONCERT SOLISTÓW

(UCZESTNIKÓW XXIII WARSZTATÓW MUZYCZNYCH

KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI)

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

25 stycznia (środa) godz. 19.30

KONCERT WIOLONCZELOWY

Wojciech Fudala (wiolonczela) & Michał Rot (fortepian)

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Sala Kameralna

wstęp wolny

program koncertu:

Johann Sebastian Bach, Suita C-dur na wiolonczelę solo

Preludium, Courante, Sarabande

Ludwig van Beethoven, Wariacje na temat arii  Bei Mannern, welche Liebe fuhlen na wiolonczelę i fortepian

Robert Schumann, Adagio und Allegro op. 70

Mieczysław Weinberg, Sonata nr 2 op. 68 na wiolonczelę i fortepian

27 stycznia (piątek) godz. 19.00

KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ

W WYKONANIU UCZESTNIKÓW XXIII WARSZTATÓW MUZYCZNYCH

KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

wstęp wolny

Program do potwierdzenia, zespoły będą pracować nad następującymi utworami:

Johann Sebastian Bach – Koncert klawesynowy d-moll BWV 1052, cz. I

Victoria Lerche – cla

Wiktor Pacan – ctr

Oliwia Meiser – vc

Karolina Pawul – alt

Bartosz Czyżewski – vn I

Angelika Malerczyk – vn II

Johanness Brahms – Trio C-dur op. 87, cz. II i III (z naciskiem na cz. II)

Oliwia Meiser – vc

Anna Toporkiewicz – vn

Małgorzata Kruczek – pf

Aram Chaczaturian – Trio, cz. I

Władysław Lech – cla

Aniela Sereda – pf

Zuzanna Kuklińska – vn

Louise Farrenc – Trio op. 45 c-moll cz. I

Mateusz Błaszczak – vc

Marta Chlebicka – fle

Martyna Kubik – pf

Joseph Haydn – Trio G-dur nr 39 cz. II i III Rondo alla ongarese

Zuzanna Bachmińska – vc

Paulina Tomczuk – vn

Jan Wachowski – pf

Joseph Haydn – Trio nr 29, cz. II i III

Zuzanna Nierubca – vc

Klaudia Kolano – fl

Katarzyna Gabryś – pf

Wolfgang Amadeusz Mozart – Trio Es-dur KV 498 “Kegelstatt”, cz. I

Wiktoria Grajewski – cla

Dorota Kolinek – vla

Jan Walczak – pf

Weronika Ratusińska – Trio (całość, z naciskiem na II i III cz.)

Borys Piszczatowski – vc

Jan Tomaszuk – cla

Maja Babyszka – pf

Max Reger – Serenade G-dur op. 141a (całość)

Angelika Malerczyk – vn

Karolina Pawul – vla

Daniel Mieczkowski – fle

Franz Schubert – Kwartet „Śmierć i dziewczyna”, cz. I

Emil Olejnik – vc

Kinga Wojdalska – vla

Emilia Jarocka – vn I

Wojciech Sojka – vn II

Josef Suk – Elegia (trio)

Mikołaj Górecki – 6 Bagatel (wybór)

Bernadetta Wieczerzyńska – vc

Anna Toporkiewicz – vn

Mateusz Krzyżowski – pf

Dymitr Szostakowicz – Trio op. 67 cz. III i IV

Wojtek Bafeltowski – vc

Bartosz Czyżewski – vn

Julia Łozowska – pf

Dymitr Szostakowicz – Miniatury

Marta Gębska – vn

Wiktor Dziedzic – vn

Piotr Lara – pf

dodatkowo:

Barbara Kaszuba – Suoni per sei violinisti

I Emilia Jarocka

II Zuzanna Kuklińska

III Bartosz Czyżewski

IV Ania Toporkiewicz

V Wojciech Sojka

VI Wiktor Dziedzic

Ernest Chanson – Chanson Perpetuelle

Marta Wryk – mezzosopran

Marta Gębska – vn

Paulina Tomczuk – vn II

Dorota Kolinek – vla

Emil Olejnik – vc

Aniela Sereda – pf

duety na 4 ręce (w ramach zajęć porównawczych na klawesynie i fortepianie, wstęp do techniki gry na klawesynie – prof. Marek Toporowski)

pianiści

prowadzenie koncertu: Katarzyna Musiał (Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci)

Zarezerwuj wejściówki: